X بستن تبلیغات
X بستن تبلیغات
header
متن مورد نظر

آتش بازی زیبایی که تاکنون مانند آن ندیده‌اید

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

آتش بازی از آن دست مقوله‌های زیبایی است که از قضا، بسیار گرانبها نیز هست، تا جایی که بیشتر در مراسم افتتاحیه و اختتامیه به کار گرفته شده و یا در جشن‌های آغاز سال نو در کشورهای گوناگون، مورد استفاده قرار می‌گیرد. همین جذابیت‌ها سبب شده تا هر ساله نمایشگاهی جهانی برگزار شده و کسانی که در این زمینه متبحرند، برای جذب مشتری هنرنمایی کنند.

نمایشگاه بین‌المللی آتش بازی، امسال در اتاوای کانادا، یک مهمان خوش ذوق داشت؛ دیوید جانسون، عکاسی که برای دیدن آتش بازی رفته بود، تصمیم گرفت تا به شیوه‌ای غیرمعمول، زیبایی‌هایی پخش نورهای رنگی در آسمان شب را به تصویر بکشد.

هنگامی که وسوسه عکاسی از لحظات انفجار نورهای رنگی به جان جانسون افتاد، ایده‌ای در ذهنش جرقه زد و همزمان با هنرنمایی گروه اسپانیایی دست به کار شد؛ به این صورت که دوربین را بدون فوکوس به سمت انفجار‌ها نشانه رفت و در حالی که با تنظیم سرعت شا‌تر، نوردهی بالا‌تر از حد معمول را انتخاب کرده بود، در زمان عکس‌برداری، فوکوس کردن روی سوژه‌ها را آزمایش می‌کرد.

بدین ترتیب، تصاویری رازآلود از آتش بازی به ثبت رسید که به چشم بیننده دیر باور، به عکس گرفته شده از آتش بازی شباهت ندارد و بیشتر ساخته شده به نظر می‌رسد؛ تصاویری که بیشتر تداعی کننده چیزهای دیگری هستند تا آتش بازی!


به شباهت انکارناشدنی این تصاویر با «قاصدک» دقت کنید:


 


لحظه انفجار این بمب های رنگی آتش بازی شما را به یاد گل آفتابگردان نمی اندازد؟


بوته های خار


لحظه ترکیدن کپسول‌های حاوی هاگ قارچ‌ها


ویروس ها


حشرات سخت پوست 

و تصاویر چشم نواز دیگری از این دست:

و این هم عکسی که یک عکاس دیگر از آتش بازی به ثبت رسانده و چه بسا در نوع خود بی نظیر هم باشد اما با تصاویر خلاقانه جانسون زمین تا آسمان توفیر می کند!


منبع: تابناک

 

ارسال نظر