X بستن تبلیغات
X بستن تبلیغات
header
متن مورد نظر

آمار نگران کننده سن آرایش در دختران

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

در گذشته زنان بالای ۲۰ سال آرایش می‌کردند، اما امروز سن آرایش در زنان و دختران به ۱۳ سال رسیده است، اعتیاد هم که آماری نگران‌کننده دارد و من از گفتن آن امتناع می‌کنم.

به گزارش ایسنا: امام جمعه موقت شیراز و دبیر ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر فارس گفت: عزاداری‌ها زمانی تأثیرگذار است که به ایجاد اعتقادات، افکار، گفتار و رفتار حسینی منجر شود.

حجت‌الاسلام مرادی در جمع ائمه جماعات، اعضای هیأت امنای مساجد و فرماندهان پایگاه‌های مقاومت بسیج فارس، افزود: تمام بدبختی‌های انسان از دو موضوع نشأت می‌گیرد، “نادانی و گمراهی” و “شهوت”، نادانی را می‌توان با ارایه اطلاعات و تذکر برطرف کرد، اما شهوت با روضه‌خوانی و مداحی حل نمی‌شود.

امام جمعه موقت شیراز راه‌حل مقابله صحیح با شهوت به‌ عنوان یک غریزه را زمینه‌سازی ازدواج آسان برای همه جوانان دانست و گفت: شهوت را نمی‌شود با ارشاد از بین برد، جوانان ما همه فطرت‌هایی پاک دارند، اما ۷۶ درصد از این جوانان استقلال مالی ندارند و این مانع ازدواج است.

وی با بیان این‌که تنها ۲۲ درصد جوانان دارای مسیر درآمدی مستقل هستند، خاطرنشان کرد: ۹۵ درصد انسان‌های خشن که درمیان عوام به اراذل واوباش نامیده می‌شوند، سن زیر ۲۵ سال دارند و این بسیار هشداردهنده است، چرا که در گذشته مرتکبان جرایم در کشور سن بالای ۴۰ سال داشتند، این میانگین در سال ۱۳۷۰ به حدود ۳۸ سال و اکنون به حدود ۲۵ سال رسیده و این خطرناک است.

وی گفت: در گذشته زنان بالای ۲۰ سال آرایش می‌کردند، اما امروز سن آرایش در زنان و دختران به ۱۳ سال رسیده است، اعتیاد هم که آماری نگران‌کننده دارد و من از گفتن آن امتناع می‌کنم.

امام جمعه شیراز راهکار مقابله با مشکلات اجتماعی را امر به معروف و نهی از منکر و نهادینه شدن این فرهنگ در جامعه دانست و گفت: برخورد پدرانه و سازماندهی تشکیلاتی که باید امر به معروف و نهی از منکر را انجام دهد، لازم است.

 

 

وی با تصریح اینکه امر به معروف و نهی از منکر باید شفاف، علنی، شجاعانه و با پشتوانه مناسب اجرایی همراه باشد، گفت: باید اول از خودمان شروع کرده، بعد به خانواده برسیم و سپس به اجتماع، امر به معروف و نهی از منکر سه مرحله دارد یکی قلبی، دوم لسانی و سوم برخورد فیزیکی که این مرحله وظیفه دستگاه‌های انتظامی و امنیتی و قضایی است.

امام جمعه موقت شیراز عوامل متعددی را در فروپاشی خانواده‌ها و انحطاط جامعه موثر دانست و با هشدار نسبت به شیوع عرفان‌های کاذب، به حدیثی از پیامبر(ص) اشاره و اضافه کرد: از نظر پیامبر اسلام (ص) ۴ گناه بنیان خانواده را از هم می‌پاشد، خیانت مرد یا زن، نان حرام، شرب خمر و زنا و بی‌بند وباری.

حجت‌الاسلام مرادی همچنین هشدار داد: این روزها چند شبکه رسانه‌ای صهیونیستی وجود دارد که کاری به سیاست ندارد و مستقیم خانواده، جوانان و ترویج بی‌بند و باری را هدف قرار گرفته تا زمینه فروپاشی خانواده‌ها را فراهم کند.

او گفت: این شبکه‌ها به سراغ خانواده‌ها رفته و با عادی نشان دادن روابط دختر و پسر، خیانت را طبیعی جلوه داده و روابط غیراخلاقی را رواج می‌دهد.

ارسال نظر