X بستن تبلیغات
X بستن تبلیغات
header
متن مورد نظر

امدادگران بر مدار نجات/ هر ساعت، نجات ۸ مسافر

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

نوروز تداعی تعطیلات و سفر را می‌کند، اما نباید از خطرات آن نیز غافل بود، پدیده‌ای که در کشورهای دیگر کمتر می‌توان شاهد آن بود، زیرا سفر در دنیا به معنای آرامش و کسب انرژی مضاعف است اما در ایران جدا از مرگ‌ مسافران، هر ساعت، ۸ مسافر نیز نجات می‌یابند.

به گزارش خبرنگار سلامت خبرگزاری تسنیم، طرح ملی امداد و نجات نوروزی هلال احمر که از ۲۵ اسفند در سراسر کشور آغاز به کار کرده است تا پایان تعطیلات با مشارکت امدادگران و نجاتگران در جاده‌ها و محورهای مواصلاتی کشور برای ارائه خدمات امدادی به مسافران ادامه خواهد داشت.

در این رابطه سید مصطفی مرتضوی – مدیر روابط عمومی و سخنگوی سازمان امداد و نجات هلال احمر در تشریح آمار عملیات‌های امداد و نجات نوروزی از ۲۵ اسفند تاکنون به تسنیم عنوان کرد: در این مدت بیش از ۳ هزار مورد ماموریت برای امدادرسانی به بیش از ۳۸ هزار نفر صورت پذیرفته است.

مرتضوی ادامه داد: همچنین در این مدت بیش از دو هزار مسافر نجات یافتند و ۲۴۷ مورد عملیات رهاسازی نیز صورت پذیرفته است که در این زمینه بیش از ۱۳۰۰ نفر به مراکز درمانی انتقال یافتند و به بیش از ۱۷ هزار نفر خدمات سرپایی ارائه شده است.

مدیر روابط عمومی و سخنگوی سازمان امداد و نجات هلال احمر در خاتمه با اشاره به اسکان اضطراری بیش از ۸۵۰ نفر عنوان کرد: بیش از ۲۶ هزار نفر نیز در این مدت از خدمات اسکان موقت نوروزی بهره‌مند شدند.

مرتضوی با اشاره به عملیات‌های امداد و نجات در ۲۴ ساعت گذشته عنوان کرد: ۲۵۵ مورد ماموریت به همراه دو هزار و ۱۱۹ امدادرسانی در ۲۴ ساعت گذشته صورت پذیرفت که منجر به نجات ۱۹۰ مسافر شده است، همچنین ۱۴ مورد عملیات رهاسازی و ۱۳۶ نفر نیز به مراکز درمانی انتقال یافتند و یک هزار و ۱۴۷ نفر نیز تحت خدمات سرپایی قرار گرفتند و در نهایت ۴۳ نفر تحت اسکان اضطراری و ۳۳۰ نفر نیز تحت پوشش اسکان موقت (نوروزی) قرار گرفتند.

ارسال نظر