عکس بازیگران ایرانی

کد آهنگ پیشواز

مسائل جنسی

پدیدا

arayesh-cheshm4

آموزش خودآرایی چشم ها

Notice: the_content_rss is از رده خارج شده است از نگارش2.9! به‌جای آن از the_content_feed استفاده کنید. in /home2/padidair/domains/padida.ir/public_html/wp-includes/functions.php on line 3391 مدل آرایش چشم: چندین مدل آرایش چشم و ترکیبات سایه برای ...

00018562

مارداونا در جشن 50 سالگی پرسپولیس!!!

Notice: the_content_rss is از رده خارج شده است از نگارش2.9! به‌جای آن از the_content_feed استفاده کنید. in /home2/padidair/domains/padida.ir/public_html/wp-includes/functions.php on line 3391 رويانيان قرار است در دي ماه به مناسبت جشن 50 ...


 تبلیغات
دانلود آهنگ جدید پرتال تفریحی تاپ سرا ارسال ایمیل تبلیغاتی سایت بیوگرافی ها مدل مانتو و لباس جای لینک شما

تبلیغات

بدون شک استفاده از عینکهای مارک دار  علاوه بر اینکه از چشمان شما محافظت می کند باعث زیبایی تحسین برانگیز چهره شما نیز خواهد شد.عینک زنانه Roberto Cavalli طرح 2014 یکی از معروفترین و پرفروشترین عینکهای این کمپانی بزرگ میباشد که مطمئنا شما هم تا کنون این عینک معروف را بر چشمان دوستان و آشنایان خود دیده اید.لنز این عینک از نوع UV 400 ضد خش با رنگ ثابت میباشد که در آن از تکنولوژی آنتی رفلس استفاده شده است و برای ساخت آن از یک نوعپلیمر استفاده شده است و البته به غیر از اشعه uva اشعه های uvb , uvc را نیز دفع میکند و باعث میشود تصاویر را با رنگ شفاف ببینید. طراحی این مدل به صورتی بوده که با تمامی چهره ها متناسب باشد. حتما این مدل بی نظیر و استثنایی را تهیه کنید ...

خـريد پستي : قيمت فقـط : 29,000 تـومـان

  

اندازه گيري نقطه ذوب مواد

نقطه ذوب درجه حرارتی است که در آن درجه حرارت، ماده جامد به مایع تبدیل شود (درجه حرارتی که در آن فشار بخار مایع با جامد برابر گردد). در تمام مدت ذوب درجه حرارت ثابت میماند و در این درجه حرارت دو فاز در حال تعادل هستند. وجود ناخالصی در یک ماده، نقطه ذوب آنرا پایین می آورد و مخلوط دو ماده، دارای نقطه ذوبی پایین تر از هر کدام از دو ماده اولیه است.

دامنه ذوب، دمائی است که ترکیب شروع به مایع شدن میکند تا دمایی که به طور کامل مایع میشود. ترکیب خیلی خالص دامنه ذوب 5/0 درجه یا کمتر دارد. دامه ذوب ترکیبات خالص معمولی 2-1 درجه است.

تئوري آزمايش:

نقطه ذوب درجه حرارتی است که در آن درجه حرارت، ماده جامد به مایع تبدیل شود (درجه حرارتی که در آن فشار بخار مایع با جامد برابر گردد). در تمام مدت ذوب درجه حرارت ثابت میماند و در این درجه حرارت دو فاز در حال تعادل هستند. وجود ناخالصی در یک ماده، نقطه ذوب آنرا پایین می آورد و مخلوط دو ماده، دارای نقطه ذوبی پایین تر از هر کدام از دو ماده اولیه است.

دامنه ذوب، دمائی است که ترکیب شروع به مایع شدن میکند تا دمایی که به طور کامل مایع میشود. ترکیب خیلی خالص دامنه ذوب 5/0 درجه یا کمتر دارد. دامه ذوب ترکیبات خالص معمولی 2-1 درجه است.

خلوص ترکیب از دو طریق مشخص میشود: اول اینکه ماده خالصتر نقطه ذوب بالاتری دارد، دوم اینکه ماده خالصتر دامنه ذوب کمتری دارد یعنی بین درجه حرارت شروع و پایان ذوب اختلاف کمتری وجود دارد.

تعیین نقطه ذوب صحیح یک ترکیب آلی احتیاج به ماده کافی دارد تا با سرد و گرم کردنهای متناوب بتوان در بین فازهای مایع و جامد تعادل برقرار کرد و درجه حرارت آنرا اندازه گرفت. مقدار ماده ای که برای این عمل لازم است غالبا بیشتر از مقداری است که شیمیدان در دسترس دارد. از اینرو روشهای میکرو که چندان دقیق نیستند ولی احتیاج به مقدار ناچیزی از نمونه دارند و آسان هم هستند توسعه یافته اند. یکی از متداولترین روشها، استفاده از لوله مویین است. در کلیه روشهای میکرو نقطه ذوب را به صورت حدود تغییرات ذوب اندازه میگیرند. این حدود شامل درجه حرارتی است که عمل ذوب نمونه شروع میشود و بعد خاتمه می یابد.

 

در اندازه گیری نقطه ذوب با لوله مویین از گرم کن های گوناگونی استفاده میشود. این گرم کن ها از یک بشر ساده که محتوی مایعی با نقطه جوش بالاست و با چراغ گاز گرم و با دست همزده میشود، شروع شده و به وسایل کاملی میرسد که با الکتریسیته گرم میشود و بطور مکانیکی به هم میخورد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

شرح عملي آزمايش:

لوله موييني را برداشته و سر آن را در نزديكي لوله حرارت چنان نزديك مي‌كنيم كه فقط هاله زرد رنگ نور ديده شود با همين شرايط لوله مويين را دوران مي‌دهيم تا به تمامي سر آن حرارت رسيده تا يك انتهاي لوله بسته شود.

سپس از سمت سر باز لوله مويين ، نفتالين پودر شده را كم‌كم (همراه با زدن ضربه به لوله تا نفتالين به صورت كامل در انتهاي لوله قرار گيرد) اضافه مي‌كنيم طوري كه  حجم لوله از نفتالين پر شود.

سپس لوله مويين حاوي نفتالين را از سمت سربسته با مخزن دماسنج (با علم به اينكه نقطه ذوب نفتالين از كمتر است از اين دماسنج استفاده مي‌كنيم) به طور هم‌سطح با دماسنج قرار داده و با چسب كاغذي به هم متصل مي‌كنيم.حال با توجه به اينكه نقطه ذوب نفتالين از كمتر است آن را در حمام آب طوري قرار مي‌دهيم تا حد‌الامكان از ايجاد حباب در ظرف جلوگيري شود.سپس با دقت با توجه به ترمومتر دماي اولين قطره را در هنگام جدا شدن از لوله ملاحظه كرده و آن را مي‌ناميم و دما را در هنگام جداشدن تمام ماده از روي ترمومتر ملاحظه كرده و آن را مي‌ناميم كه طبق اندازه‌گيري‌هاي به عمل آمده در اين آزمايش عبارتند از:

 

چون مي‌باشد نشان‌دهنده خالص ‌بودن ماده است كه صحت آزمايش را تاييد مي‌كند.

با تكرار آزمايش فوق با اين تفاوت كه به جاي نفتالين از ماده مجهول استفاده مي‌كنيم.با علم به اينكه مي‌دانيم ماده مجهول داراي دماي ذوبي بالاتر از 100 درجه سانتي‌گراد است از ترمومتر 300 درجه سانتي‌گراد استفاده مي‌كنيم.

لوله موييني را برداشته و سر آن را در نزديكي لوله حرارت چنان نزديك مي‌كنيم كه فقط هاله زرد رنگ نور ديده شود با همين شرايط لوله مويين را دوران مي‌دهيم تا به تمامي سر آن حرارت رسيده تا يك انتهاي لوله به صورت كامل بسته شود.

سپس از سمت سر باز لوله مويين ، ماده مجهول پودر شده را كم‌كم (همراه با زدن ضربه به لوله تا ماده به صورت كامل در انتهاي لوله قرار گيرد) اضافه مي‌كنيم طوري كه  حجم لوله از ماده پر شود.

همان طور كه در شكل زير محرز است لوله مويين حاوي ماده را از سمت سربسته با مخزن دماسنج (با علم به اينكه نقطه ذوب ماده مجهول از بيشتر است از اين دماسنج استفاده مي‌كنيم) به طور هم‌سطح با دماسنج قرار داده و با چسب كاغذي به هم متصل مي‌كنيم. حال با توجه به اينكه نقطه ذوب ماده از بيشتر است آن را در حمام روغن طوري قرار مي‌دهيم تا حد‌الامكان از ايجاد حباب در ظرف جلوگيري شود.

 

نمای چگونگی بستن لوله مویین به دماسنج

1- مخزن دماسنج

2- محل نمونه

3- مایعی با نقطه جوش بالا

4- چسب كاغذي

 

 

 سپس با دقت با توجه به ترمومتر دماي اولين قطره را در هنگام جدا شدن از لوله ملاحظه كرده و آن را مي‌ناميم و دما را در هنگام جداشدن تمام ماده از روي ترمومتر ملاحظه كرده و آن را مي‌ناميم كه طبق اندازه‌گيري‌هاي به عمل آمده در اين آزمايش  عبارتند از:

 

چون  مي‌باشد نشان‌دهنده خالص ‌بودن ماده است كه صحت آزمايش فوق را تاييد مي‌كند.

حال از روي جدول نزديك‌ترين دما به دما‌هاي بدست آمده را خوانده و نتيجه مي‌گيريم كه ماده مجهول بنزوئيك اسيد مي‌باشد.

 


منبع : پـرتـال پـدیـدا
نویسنده :
تاریخ ارسال : می 10th, 2011
دسته: مجله خبری

مـطـالـب مـرتبـط

تبلیغات

 

بند ساعت : طـــرح استیل

EF 554

امکانات ساعت : تک موتوره + روزشـــمار

تقویم : دارد

مدت گارانتی : 6 ماه گارانتی موتور

جعبه : دارد

رنگ بندی : صفحه نقره ای دور آبی

خـريد پستي >> قيمت فقـط : 35.000 تـومـان
    

 

http://dayanshop.biz/uploads/images/dayanshop/elizabet/1.jpg

ساعت بند چرم الیزابت

با ظاهري جالب و كيفيتي بينظير وفوق العاده شيك و زيبا

ساعتي با ظاهري متفاوت، مدرن و همچنين با دوام

در مهماني ها و مجالس نگاه ديگران را به خود حس كنيد

 در رنگ های متفاوت و زیبا

 انتخاب رنگ در مراحل تکمیل فرم خرید صورت می گیرد

 1 -صورتی   2-سبز   3 -قرمز    4 -نارنجي    5 -قهوه ای  6 - بنفش  

خـريد پستي >> قيمت فقـط : 19.500 تـومـان
   

 

نظرات کاربران در مورد این مطلب :


afshin :

اقا با عرض شرمندگی "حدالامکان" غلط می باشد:) حتی الامکان صحیح است!!!

عيسي :

همان حدالامكان درست مي باشد لطفا اطلاعات عمو مي خود را بالا ببريد باتشكر


نظر شما :