X بستن تبلیغات
X بستن تبلیغات
header
متن مورد نظر

ایام الله دهه فجر انقلاب اسلامی

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

ایام الله دهه فجر انقلاب اسلامی

سالروز ایام الله دهه فجر انقلاب اسلامی ایران بر فجر آفرینان انقلاب اسلامی ؛ نگاهیانان همیشه بیدار ارزشهای قرآنی و مدافعان ولایت و امامت؛ بیدارگران اقالیم قبله ؛ مقام عظمای ولایت مقام معظم رهبری و عموم ملت ایران اسلامی مبارک باد

۲۲ بهمن ماه در خاطره مردم و در تاریخ انقلاب روزى شد که مردم بار دیگر گامى بلند در راستاى این اهداف و وظایف خود بر مى دارند و مسئولان نیز بار دیگر مسئولیت سنگین خود را بر شانه ها حس خواهند کرد.
اغراق نیست بگوییم رمز پایدارى و برد اهداف انقلاب همچنان در همان رمز پیروزى نهفته است. این راهى است که هر سال رفته‏ایم و باز خواهیم رفت.

۲۲ بهمن

 روز آزادی ایران  ، روز دستیابی به استقلال.

چه با شکوه بود . هر چند که من در آن زمان نبودم ؛ ولی وقتی به تلویزیون نگاه می کنم و شور وشوق مردم غیور ایران رو می بینم واقعاً لذت می برم و به ایرانی بودن خود می نازم.

امت اسلامی ایران وحماسه ای دیگر در جهت نا امیدی دشمنان

علیک یا حجت الله علی خلقه یا صاحب الزمان (عج)   
ای مصلح جهان انسانیت ای وارث غدیر ای وعده پیامبران الهی ای مهدی عزی  راهپیمائی عظیم و با شکوه امت اسلامی در ایران اسلامی نشان از حماسه انتظار دولت جهانی تواست و پیروزی حماسه۲۲ بهمن حاصل سالها انتظار پویائی است که به دست نایب عامت حضرت امام خمینی (ره)رهبری شد . راهپیمائی امروز ۲۲ بهمن به جهانیان نشان داد که عاشقان ایران اسلامی که در انتظار حضور و ظهورت تو اند با قیام بر علیه مستکبران جهانی و بیدار کردن ملل مستضعف جهان ؛ جهان را برای ظهورت آماده می نمایند .

 

راهپیمایی در ایران

همزمان با سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران در یوم الله ۲۲ بهمن ماه مراسم راهپیمایی در شهر های ایران با حضور گسترده و چشم گیر مردم خونگرم و همیشه در صحنه برگزار می گردد . لازم به ذکر است که مراسم راهپیمایی و بزرگداشت ۲۲ بهمن ماه در دیگر بخشهای شهر های ایران هم نیز برگزار گردید .

دانشجویان و اساتید دانشگاه ایران نیز با تاکید بر لزوم شرکت همه آحاد مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن این موضوع را تجلی تجدید عهد با آرمان های امام خمینی ، پیروی از فرامین حکیمانه رهبر فرزانه انقلاب اسلامی، گرامیداشت شهدای عزیز انقلاب اسلامی، انزجار از استکبار جهانی به ویژه آمریکا و اسرائیل، استمرار خط سرخ حسینی در دفاع از ارزشهای انقلاب اسلامی ، محکومیت آپارتاید علمی غرب در ایجاد موانع سیاسی و تکنولوژی در راه دستیابی ایران به فنآوری صلح آمیز هسته ای داشته است

نقش زنام در پیروزی انقلاب اسلامی

در بیانیه شورای فرهنگی – اجتماعی زنان نیز آمده است: تبریک بیست و هفتمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی بر ملت مسلمان خصوصا زنان و دختران شجاع این مرز و بوم گهربار و تاکید بر حق ملی و مسلم ملت ایران در برخورداری از انرژی هسته ای و ایستادگی در مقابل زورگویی ها و ادعاهای توخالی و پوچ آمریکا و زورمداران جهان، ضمن دعوت از مردم سلحشور و شهیدپرور ایران، از زنان غیور و حق طلب سراسر کشور می خواهد تا با حضور گسترده خود در مراسم یوم الله بیست و دوم بهمن ماه، بیعت مجدد خود را در اجرای آرمانهای بلند حضرت امام (ره) و مواضع حکیمانه مقام معظم رهبری اعلام نموده و به صورت یکپارچه و فعال در این راهپیمایی ملی و عظیم شرکت نمودند.

 

پیام هر ایرانی به مستکبرین و دشمنان انقلاب اسلامی

در یوم الله ۲۲ بهمن امت ایران بزرگ با راهپیمائی عظیم خود به جهانیان اعلام می کند انرژی هسته حق مسلم ایران اسلامی است و ما از حق خود یک ذره هم نمی گزریم و با نثار جان خود از انقلاب اسلامی و دست آوردهای آن که پشت دشمنان را به لرزه در آورده است و از تسلط بر ایران بزرگ مایوس نموده دفاع خواهیم کرد .

 

 

 

فردای ۲۲ بهمن ماه

پیروزی برق آسای انقلاب، درفردای روزپیروزی یعنی ۲۳ بهمن ماه ۱۳۵۷ ماراباچند سؤال جدی مواجه کرد. اول آنکه سلاح های پخش شده درمیان مردم چگونه باید جمع آوری شود وتحت قاعده وقانونی قراربگیرد که بتوان درکوتاه ترین زمان،نظم وامنیت رابه کشوراعاده نمود؟ دوم آنکه چگونه می توان ازخطرکودتای نظامی جلوگیری کرد؟ به خصوص آنکه تجربه کودتاعلیه دکترمحمدمصدق در ۲۸ مرداد سال ۱۳۳۲ ودههاکودتای دیگردرمیان کشورهای آمریکای لاتین را هم پیش رو داشتیم. ازیک سوبه ارتش و بازسازی آن درکوتاه ترین زمان نیازبودتابتواند دولت نوپای انقلابی ویکپارچگی کشورراحفظ کند وازطرف دیگردرکشوری که نهادهای مدنی ضعیف هستند وقدرت درمیان مردم توزیع نشده است همواره خطرنقش آفرینی قدرت برهنه (به قول راسل) و نیروی نظامی وجود دارد.بنابراین چگونه ازخطراین نقش آفرینی سیاسی ارتش جلوگیری کنیم؟ سوال سوم این بودکه چگونه خطرحمله خارجی رادفع کنیم ؟ ازیک سو نگران بودیم که بابروزانقلاب اسلامی ومحبوبیت آن میان مسلمانان جمهوریهای مسلمان نشین دوسوی دریای خزرباخطرحمله ویانوعی کودتای کمونیست هاوشوروی مواجه شویم وازطرف دیگربیشترازشوروی نگران آمریکابودیم که مستقیم یا توسط یکی ازهمسایگان ایران دست به حمله نظامی برای سرنگونی حکومت نوپای انقلابی بزندویاباجدا کردن بخشی ازایران همچون خوزستان،ایران شمالی وجنوبی درست کند ودرواقع بیشترمدلی مثل ویتنام پیش چشم ما بود. ویتنام درآن روزگاران مؤثرترین ومهم ترین مدل برای انقلابیون سراسردنیا بود. درپاسخ به این سه سؤال بودکه فکرتداوم حرکت برای تشکیل یک ارتش مردمی که قراربود به کارمبارزه انقلابی بیاید مطرح شدتاباآن بتوان به سه سوال بالاپاسخ مناسب داد

باتشکیل یک سازمان نظامی مردمی، می توان سلاح های دردست مردم راشناسایی و سازمان یافته کرد و مردم به هیجان آمده برای مبارزه انقلابی را دریک ارتش مردمی به صورت دسته های چریکی سازماندهی نمود. به این ترتیب کشورصاحب یک ارتش بیست میلیونی برای دفاع درمقابل هرتهاجم خارجی می شد.

مدل هایی چون ویت کنگ هادرویتنام یاارتش سوئیس ویاگاردملی آمریکاموردمطالعه قرارگرفته بودودرسازماندهی این ارتش مردمی مدنظربود.اینکارخطرهرکودتای نظامی راهم مرتفع می کردچون اولاً کشوردارای دونیروی نظامی می شد که به این سادگی یکی ازآنها نمی توانست دست به کودتا بزند وثانیاً وقتی عامه مردم آموزش نظامی دیده وآماده جنگیدن باشند هیچ فرمانده نظامی دست به کودتا نخواهد زد.

روزبیست وسوم بهمن آقای لاهوتی نزد آقای خمینی رفت وازایشان حکمی برای جمع آوری سلاح های تهران گرفت. اعلامیه ای هم تنظیم شد که بارها ازرادیو تلویزیون ملی کشورپخش شد وازمردم خواسته شدتاسلاحهاواموالی را که ازپادگانهابرده بودندبه باغشاه آورده وتحویل بدهند. من به همراه آقای لاهوتی از دبیرستان رفاه عازم باغشاه شدم ودرآنجاظرف یک هفته ضمن جمع آوری سلاح های شهر،طرح تشکیل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی راهم نهایی کردیم. این اسم هم پیشنهاد آقای مهندس محمد توسلی بود که کمی بعد در دولت آقای مهندس بازرگان مسئولیت شهرداری تهران را پذیرفت. طرح تهیه شده برای سپاه توسط آقای دکتر یزدی معاون نخست وزیردرامورانقلاب به دولت و شورای انقلاب رفت. ستاد مرکزی این نیروی نظامی تازه تأسیس ازباغشاه به عباس آبادودرکمترازیک هفته به یک ساختمان خالی وتازه سازمتعلق به ساواک منتقل شد که ظاهرا قراربود اداره چهارم ساواک درآن ساختمان باشد.ساختمان جدا ازباغ مهران،مقرساواک،درچند خیابان بالاترازآن درانتهای یکی ازخیابانهای فرعی سلطنت آبادکه امروزه خیابان پاسداران نامیده می شودقرارداشت. فرماندهی سپاه مرکب ازآقایان دانش منفرد،غرضی،رفیق دوست،افروزوبنده بود. اندکی بعد که فهمیدیم دوسازمان مسلح دیگرکم وبیش باهمین اهداف تشکیل شده اند،به خواهش بنده حاج مهدی عراقی پادرمیانی و درواقع ریش سفیدی کرد وجلساتی را تشکیل داد که سازمانهای مسلح وانقلابی دیگرهم همگی پذیرفتندکه به سپاه بپیوندند.درجلسات هماهنگی نهایی میان آنهاباسپاه، آقای هاشمی رفسنجانی ازسوی شورای انقلاب شرکت می کردوصورت جلساتی تنظیم و امضاء گردید وبدینسان ادغام آنها درسپاه قطعی شد.پس ازآن درکمیسونی مرکب ازبنده وآقای یوسف کلاهدوزباکمک گرفتن ازآقای داودی شمسی، دراساسنامه سپاه هم تغییراتی به عمل آمد و نهایی شد. خاطرم هست حدود یک ماه بعد ازپیروزی انقلاب، شبی درمقرسپاه تازه تشکیل، بادکترمصطفی چمران که به تازگی ازلبنان برگشته بودجلسه طولانی ومفصلی داشتم.تمامی فکرهای منجربه تشکیل سپاه رابا اودرمیان گذاشتم. هدفم استفاده از دانش و تجربه اوبود پیشنهادات بسیارمفیدی برای کادرسازی درسپاه ونحوه سازماندهی آن داشت. دکترچمران کمی بعد،معاون نخست وزیردرامورانقلاب وسپس هم وزیردفاع شد.

چرا ما عقب مانده ایم

*ما ایرانی ها یه عیب خیلی بزرگ داریم. و آن ، این است که همیشه به دنبال یک مقصر می گردیم. اگه الان ایران توانایی خیلی چیزها رو نداره ، این تقصیر خود ماست . چون ما آینده سازان این مملکت هستیم  و ما هستیم که باید ایران را بسازیم.حال آنکه به گردن بزرگان کشور می اندازیم .

 *متاسفانه امریکا و انگلیس فعالیت های خود رو در ایران به خوبی آغاز کرده  و به زودی نقشه های شوم خود را بار دیگر در ایران پیاده می کند.  و آن هم وارد کردن فکر وفرهنگ غربی است.

*چرا ما هیچ وقت تحت تاثیر  تحصیلات و علم و امکانات و دانشمندان غربی قرار نمی گیریم و فقط صرفاً به تقلید آنها لباس می پوشیم ؟

چرا ما باید این گونه باشیم ؟

 چرا به ما یاد نمی دهند که چگونه انسانهایی باشیم ؟ چرا ما توانایی لازم برای درک امور را نداریم و خود را دست کم می گیریم؟

آمار نشان داده باهوش ترین افراد ، ایرانی ها هستند. این در حالیست که ما خواهان غرب هستیم و وابسته به آنها.

*یکی موهاش رو میکروبی میکنه و دیگری خروسی ، بعضی ها هم نقشه جغرافیا روی  صورتشون حک می کنند.  و همیشه به این فکر می کنند که چگونه شماره بدهند ، از چه دری وارد دوستی شوند ، …

یکی مانتو کوتاه ، دیگری مانتو تنگ می پوشه ، حالا هم که دامنی مد شده . و به فکر این هستند که موهاشون رو چه جوری بیرون بگذارند ، روسری هاشون رو چه جوری بپوشند و … . و

این است تفکر ایران امروزی  !!!

( اشتباه نشه : من نمی گم شیک نباشیم می گم فکر رو باید زیبا کرد نه ظاهر را )

*حال آنکه تا ۲۱ بهمن ماه ۱۳۵۷ ایرانی ها به مقابله با غرب می پرداختند. و تلاش برای پیروزی  . چقدر از هم سن های ما در این تظاهرات جان خود را از دست داده اند؟ مگر آنها حق زندگی  را نداشتند؟ مگر آنها آرزو نداشتند؟

به خدا آنها هم آرزو داشتند

می خواستند در محیطی که به آن ها تعلق دارد ، به آرزو هاشون برسند. ولی … . اما ما را به آرزویمان رساندند به استقلال و آزادی.

و ما خون آنها را نا دیده می گیریم و به امریکا و انگلیس اجازه می دهیم تا در کارهای ما دخالت کند تا نتوانیم به پیشرفت های غرب دست یابیم و به آنها وابسته باشیم.

 

 

ارسال نظر