X بستن تبلیغات
X بستن تبلیغات
header
متن مورد نظر

بعد جهانی مدیریت زنجیره تامین

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

وقتی که کمپانی‌ها وارد محیط جهانی می‌شوند، مشکلات زنجیره تامین آنها بصورت نمایی رشد می‌کند. به مسئله کمپانی sandvih coromat توجه کنید ـ یک تولید‌کننده ابزار برش سوئدی با گستردگی در شمال آمریکا و آمریکای لایت که بسیار تلاش می‌کند که کالاهایش را از محل‌های مرکزی به بسیاری از کشورها در سرتاسر جهان بفرستد. برای اینکه محصول آنها کلیدی است برای عملیات صنعتی بزرگی از پروسه تولید که توقف‌ها، موانعی هزینه‌دار هستند. و مهلت کوتاهی در برنامه‌ریزی حمل و نقل جهانی شرکت Sandvik وجود دارد. برای مدیریت زنجیره تامین در عبور از اقیانوس‌ها و بین قاره‌های مختلف باید سازماندهی قوی داشته باشید. جای هیچ‌گونه اشتباهی در عبور از مرزها وجود ندارد. تاسیس یک سازمان حمل و نقل جهانی مورد اطمینان مهم‌ترین کار است. هر روزه حوزه مشکلاتی را برای شرکت سوئدی بوجود آورد.

بعد جهانی مدیریت زنجیره تامین

آن کمپانی‌هایی که صادرات و واردات را انجام نمی‌دهند نیز بوسیله فعالیت‌های جهانی تحت تاثیر قرار می‌گیرند. این بخش توضیح می‌دهد که چگونه زنجیره تامین جهانی عمل می‌کند و چه تاثیری بر تمام انواع سازمانها دارد و شامل این موضعات می‌باشد:

نگاهی به چگونگی تاثیر فرهنگها و زبانها

نقشی که تعهدات وارداتی، صادراتی و استانداردها، روش‌های آزمون به عنوان نیروهای پنهان زنجیره تامین بازی می‌کنند.

دانش چگونگی در دسترس بودن در زمانهای واقعی بر پایه جهانی بودن

و همچنین یک کارآموزی در مورد کمپانی

هیچ کدام از سرویس‌های حمل و نقل نمی‌توانند بهترین سرویس را برای تمام مسیرها در دنیا ارائه کنند. می‌بایستی فهرستی از سرویس‌هایی که برای نیازهای شما مناسب خواهد بود را انتخاب کنید و در کنار هم قرار دهید.

معرفی

در بازاهای باز جهانی، کمپانی‌های بیشتری درک می‌کنند که می‌بایستی به جهانی نشدن برای باقی ماندن در سطح رقابتی فکر کنند.

بعضی از متخصصان خاطر نشان می‌کنند که کمپانی‌ها می‌بایستی جهانی فکر کنند حتی اگر محصولات آنها از سطح بومی فراتر روند.

شما نمی‌توانید حتی یک روز بدون استفاده از اقتصاد جهانی به سمت جلو حرکت کنید. این مسئله‌ای است که کمپانی‌ها می‌بایستی از آن آگاه بوده و برنامه‌ریزی کنند. مدیریت جهانی زنجیره تامین کلیدی است برای باقی ماندن در اقتصاد جهانی. این یکی از چند حوزه‌ای است که در آن می‌توان دو کار را انجام داد، کم کردن هزینه و بهبود خدمات پس از فروش

وقتی که کمپانی‌ها وارد محیط جهانی می‌شوند، مشکلات زنجیره تامین آنها بصورت نمایی رشد می‌کند. به مسئله کمپانی sandvih coromat توجه کنید ـ یک تولید‌کننده ابزار برش سوئدی با گستردگی در شمال آمریکا و آمریکای لایت که بسیار تلاش می‌کند که کالاهایش را از محل‌های مرکزی به بسیاری از کشورها در سرتاسر جهان بفرستد. برای اینکه محصول آنها کلیدی است برای عملیات صنعتی بزرگی از پروسه تولید که توقف‌ها، موانعی هزینه‌دار هستند. و مهلت کوتاهی در برنامه‌ریزی حمل و نقل جهانی شرکت Sandvik وجود دارد. برای مدیریت زنجیره تامین در عبور از اقیانوس‌ها و بین قاره‌های مختلف باید سازماندهی قوی داشته باشید. جای هیچ‌گونه اشتباهی در عبور از مرزها وجود ندارد. تاسیس یک سازمان حمل و نقل جهانی مورد اطمینان مهم‌ترین کار است. هر روزه حوزه مشکلاتی را برای شرکت سوئدی بوجود آورد.

در این مثال مشاهده می‌شود که وقتی کمپانی زنجیره تامین جهانی را به کار می‌برد، موضعات جدید بسیاری بوجود می‌آید. در کنار مشکلات و نگرانی‌های لسجتیکی و حمل و نقل. نیروها و فشارهای نامحسوسی وجود دارد که می‌تواند زنجیره تامین جهانی را از کار بیاندازد. می‌بایستی به موانع فرهنگی و زبانی فائق آمد. احتیاجات واردات و صادرات می‌بایستی با قوانین خارجی هماهنگی داشته باشد. استانداردهای جهانی و روشهای آزمون می‌تواند همسطح شوند که این مانع جریان آزاد کالا خواهد شد. حرکت زنجیره تامین به سمت شبکه و بعد از آن حالتهایی از خصوصی‌سازی و کلاهبرداری افزایش پیدا می‌کند.

مقدار زیادی از مشکلات مدیریت وجود دارد که بعضی از آنها بطرز استفاده از تکنولوژی برتر مربوط می‌شود و بقیه که مطمئناً مربوط به مشکلات انسانی است. مدیریت راه دور یکسری رقابتهایی را بوجود می‌آورد که تکنولوژی پیشرفته می‌تواند به کم کردن آن کمک کند، اما با کمی مداخله انسانی. محصولات زیادی وارد بازار می‌شوند که ارتباطات الکترونیکی جهانی را پیشرفت می‌دهند.

اینها تمام نیروهای پنهان زنجیره تامین هستند که معمولاً توسط متخصصانی که درباره چرخه زمانی و جریان زنجیره تامین کشیی و فشاری بحث می‌کنند تادیده گرفته می‌شود. تمام تئوریهای موجود در جهان نخواهند توانست مشکل زنجیره تامین شما را حل کنند. اگر شما در انبارهای مصرفی سرتاسر جهان باقی مانده بدش برای نداشتن تاییده برای قوانین، استانداردها و آزمونهای تست مربوطه. این بخش نگاهی دارد به بعضی از مشکلات که در اجرا بوجود می‌آید وقتی که زنجی‹ه تامین جهانی انجام می‌شود.

موانع زبانی و فرهنگی

کمپانی‌های که قدرت تفاوت فرهنگها و مرزهای زبانی را ناچیز می‌شمارند، در بازارهای جهانی تاوان سفتی برای آن خواهند پرداخت. شرکت بزرگ و مادر از زیراکس گرفته تا ابزارآلات تگزاس به طور کامل فهمیده‌اند که می‌بایستی مرزهای زبانی را لحاظ کنند. نه برای بیان نگرانی‌های ارتباطی جهانی بلکه اگر آنها می‌خواهند که جریان اطلاعات زنجیره تامین را به طور درست و صحیح نگه دارند.

تفاوتهای فرهنگی می‌تواند بسیار کوچک و نکته‌بینانه باشد. هنگامی که با یک رابط صادرات و وارد همراه با مشتریانی در هلند کار می‌کنید می‌توان فهمید که ارزشها و عملیات کاری متفاوت حتی در اروپای غربی که به آمریکا خیلی شبیه می‌باشد وجود داشته باشد. در حالی که رضایت وارد بازی می‌شود و یک کارگز مانع از رسیدن به مشتری می‌شود که می‌توان او را از طبقه اشرافی دانست.

در قسمتهایی از خاورمیانه، آمریکای لاتین، آسیا، برای تجارت کنندگانی غیرمعمول نخواهد بود که مواجهه شوند با مسئله‌ای که Payala خوانده می‌شود. بعضی از بازرگانان فصلی متوجه شده‌اند که می‌بایستی کلیه‌ی رشوه‌های معمولی را پرداخت کنند به ارگانهای دولتی و بقیه، هنگامی که در کشورهایی چون چین معامله می‌کنند حتی اگر این کار کاملاً غیرقانونی باشد.

تعهدات وارداتی و صادراتی

کمپانی‌ها نمی‌بایستی مستقیماً خود را درگیر تجارت جهانی کنند تا دریابند که با احتیاجات وارداتی و صادراتی هماهنگ شده‌اند. اگر آنها تولید‌کننده‌هایی را پیدا کنند که در سطح جهانی خرید و فروش می‌کنند، آنها بخوبی می‌فهمند که بایستی از قوانین آمریکا یا دیگر کشورهای خارجی اطاعت کنند. هر چند که زنجیره مسئولیت برای گسترش غیرتعهدی خیلی فراتر از زنجیره تامین در گذشته است. به اینت معنی که تمام قسمتهایی که فعالیت جهانی انجام می‌دهند (تامین کننده‌ها ـ تولید‌کننده‌ها و حمل و نقل) می‌بایستی مطمئن باشند که قوانین اجرا شده است.

متخصصین قوانین صادرات به کمپانی‌هایی که می‌خواهند تولید و حمل و نقل بهنگام داشته باشند هشدار داده‌اند که می‌بایستی تعهدات صادراتی و وارداتی خود را در بالاترین سطح حفظ کنند اگر آنها می‌خواهند که به آن هدفهایی که دراند برسند. در این زمینه، بعضی اوقات برای خریداران زنجیره تامین فیل مسخره خواهد بود وقتی که مشخصات وجود نداشته باشد و یا وقتی که مستند حمل و نقل برای مشخص شدن مشتریهای آمریکایی و یا خارجی به ترتیب و درست نباشد و جابجا شده باشد.

چگونه در جهان می‌توانید شروع کنید که به توسعه یک رابطه تأمین با مشتریان در سرتاسر دنیا اگر کالاهای شما قبل از اینکه حتی وارد کشور شود پس فرستاده شود؟ به این معنی است که شما جریان کالاهایی را برای مشتریان خارجی درنظر می‌گیرد درحالی که هیچ مشتریی وجود ندارد. وقتی که زنجیره تأمین شما قطع میشود، رقبای شما همیشه آنجا هستند تا مشتریان شما را از چنگ‌تان در بیاورند و سالها طول می‌کشد تا شما دوباره تجارت خود را سرپا کنید.

سقوط‌های شدید صادرکنندگان و واردکنندگان باعث می‌شود که بطور مستمر تغییرات قوانین موجود هم در بازار آمریکا، هم در بازار اروپا را پیگیری کنند. آنها همچنین باید قوانین داخلی و خارجی که در بسته‌بندی، برچسب زدن، سلامت اجتماعی و محیط زیست تأثیرگذار و احترام بگذارند و آن را اجرا کنند. یکبار دیگر در اینجا نکته‌ای در تولید یکپارچه و یا سیستم توزیع وجود ندارد فقط اینکه کالاها را می‌بایستی در خارج مرزها نگه داشت.

استانداردها و روشهای آزمون

استانداردها تأییده‌هایی برای طرح تولیدی هستند. روش‌های آزمون اطمینان به مشتری می‌دهند که محصول سالم و مطمئن است و با استانداردهای محیط زیست و یا قوانین حکومتی مغایرتی ندارد. این روش‌ها مانند چسبی هستند که اقتصاد نوین جهانی را پیوندی دهد ولی اگر درست استفاده نشود تبدیل به سلاحی اقتصادی می‌شود که سازمان تجارت جهانی از آن بعنوان موانح تجارت بدون تعرفه یاد کرده است.

هنگامی که کمپانی احتیاجاتی مانند استانداردها و روشهای آزمون را در بخش جهانی و یا حتی منطقه‌ای رعایت نمی‌کنند خود را خارج از بازار می‌یابند. یکبار دیگر زنجیره تأمین متوقف شده است. این باعث شده است که در اروپا، داشتن مدرک CE اتحادیه اروپا برای سلامت، امنیت و محیط زیست لازمه برای ورود به بازار باشد. چنین فلسفه‌ای از مدرک CE را دارد و نماینده‌های آن کالاهایی را که مهر و نشان این مدرک را نداشته باشند را از ورود به بازار منع می‌کنند.

مقامات سازمان تجارت جهانی نیز اضافه کرده‌اند استاندارد بین‌المللی تضمین کیفیتIso 9000 و همچنین استاندارد سیستم مدیریت محیط زیست Iso 19000 را بعنوان مدارکی که ثابت می‌کنند موانعی برای تجارت بدون تعرفه در کشورهایی است که این استانداردها را از روی قوانین حکومتی برداشته‌اند. این مسئله‌ای است در اتحادیه اروپا به عنوان مثال، جایی که Iso 9000 لازمه کیفیت برای صنعتهایی مانند دستگاه تنظیم ضربان قلب و سوئیچ‌های کامپیوتری است.

ملاحظات مربوطه، استانداردهای بین‌المللی و روش‌های آزمونی هستند که سازمان تجارت جهانی آنها را بعنوان موانع آشکار تجارت بدون تعرفه معرفی کرده است. کمپانی‌هایی که از استانداردها و روشهای تست خارجی تبعیت نمی‌کنند ورود کالاهایشان با تأخیر به بازار همراه است و حتی بدتر، آنها خودشان را رانده شده از بازارهای خارجی می‌یابند و بار دیگر زنجیره تأمین متوقف شده است.

این حالت بطور گول زننده‌ای دور از دسترس است. درحقیقت، تولیدکننده‌ها نباید کشور خود را ترک کنند و یا حتی با تولیدکننده‌های خارجی کار کنند. برای روبرو شدن با استانداردهای بین‌المللی مورد نیاز. برای مثال، بسیاری از شرکت‌های چندملیتی آمریکایی، Iso9000 استاندارد تضمین کیفیت بین‌المللی- را بعنوان نیاز اولیه برای تأمین‌کننده‌های داخلی خود قرار داده‌اند. در بعضی حالتها، مدرک CE اروپایی برای سلامتی محیط و امنیت ممکن است مورد نیاز باشد برای اجزای ترکیبی که به همین علت است که یک کمپانی یا مستقیماً با اروپا معامله می‌کند و یا تأمین‌کننده‌هایی که کمپانی با آنها کاری کرده است. مدرک CE، برچسبی است در امریکا که کمپانی‌ها اضافه می‌کنند به محصولاتشان بعنوان تأییدیه مورد نیاز اروپا.

سازمانهایی مانند انجمن استاندارد ملی آمریکا (ANST) و اجزای جهانی استاندارد می‌توانند اطلاعاتی که استانداردها و روش‌های آزمون می‌توانند روی کمپانی شما در بازارهای جهانی تأثیرگذارند را تهیه کنند.

تکنولوژی برتر

اگرچه همکاری انسانی برای نگه داشتن روابط سخت جهانی و مهارت انسان برای مدیریت اطلاعات جریان زنجیره تأمین مهم است. هیچ کمپانی نمی‌تواند زنجیره تأمین جهانی را عملی کند بدون استفاده از تکنولوژی برتر لیست کاملی از کارخانه‌هایی که می‌توانند انتخاب شود از دیدگاه مدیریت بهتر جریان‌های مالی که به نام برنامه منابع مورد نیاز یا ERP نامیده می‌شود. راه‌حل‌های نرم‌افزاری همچنین برای هر عملیات زنجیره تأمین بسیار وجود دارد. از برنامه‌ریزی گرفته تا مدیریت موجودی انبار و حمل‌و‌نقل. نسل بعدی از محصولات ERP بوجود آمده‌اند برای هدفهایی فراتر از بخش‌های تولیدی تکی که در برگیرنده زنجیره تأمین و همچنین کمپانی‌های خدماتی است و مقدار زیادی از این راه‌حل‌ها با عرضه شدن در شبکه از طریق ASP شروع به کار می‌کنند.

تا این اواخر معمولی‌ترین روش تنظیم پیغام برای اطلاعات زنجیره تامین، تبادل داده‌های الکترونیکی (EDI) بوده است EDI، اجازه ارسال مقدار زیدی از داده‌ها را با سرعت بالا در یک حالت امن را می‌دهد. همراه با پدیده اینترنت و وب، بسیاری از کمپانیها از اینترنت به عنوان ابزار ارسال و نگهداری تنظیمات پغام‌های EDI استفاده می‌کنند.

در حال حاضر، ترکیبی از EDI و اینترنت می‌تواند جایگزین شود بوسیله یک نسل جدید از سیستم نرم‌افزاری ERP که قابلیت کار در وب را دارد و کاربردهایی هماهنگ کردن تمام عملیات زنجیره تامین و تهیه توانایی تجارت الکترونیک را فراهم می‌کند. این تغییرات فراهم خواهد کرد آنچه را که متخصصات، شبکه با هوش می‌نامند که اجازه ارتباطات انعطاف‌پذیر بین شبکه‌های جهانی را خواهد داد.

به علاوه تواناییهای جدید بی‌سیم، که شامل پدیده تلفن‌هایی که قادر به اتصال به وب هستند و سالهای بسیار زیادی باقی نمانده است که کاربردهای زنجیره تامین مدیریت شوند از راه دور در حال حاضر مثالهای زیادی از این جور عملیات وجود دارد به عنوان اپراتوری صفحه کنترل پرینتر که اتصال و تشکیلات آن بصورت دستی انجام نمی‌پذیرد.

کمپانی Sandrik Coronant برای مثال، هم‌اکنون در حالت تست و آزمایش حالتی از مدیریت لجستکی الکترونیکی از راه دور با بهره‌برداری از سه کامپیوتر خانگی با قدرت محاسبه بالا است. این تجهیزات داده‌ها را برای سه شبکه توزیع کمپانی ـ دو تا در اروپا و یکی در آمریکا ـ ذخیره و ارسال می‌کنند. موجودی از طریق این مرکزها مدیریت می‌شود.

مدیریت اطلاعات

هیچ‌کس نمی‌تواند یک زنجیره تامین جهانی را بدون توجه به اینکه چگونه اطلاعات جریان می‌یابد از طریق هر کدام از تکنولوژیهای پیشرفته که کمپانی از آن استفاده می‌کنند مدیریت کند. دقت در حمل و نقل هنگام و کنترل موجودی بسیار مهم است. اطلاعات نادرست به داده‌های گم‌شده و حمل و نقل با تاخیر تمام زنجیره تامین را از چرخه بیرون می‌اندازد.

در تحقیقات انجام شده در سالهای اخیر تهیه‌کننده‌های نرم‌افزاری حمل و نقل، لجستیکی به این نتیجه رسیده‌اند که مشتریان معمولاً موفق نمی‌شوند که داده‌ها را بطور کامل ارسال کنند و یا داده‌های موردنیاز را در بازه‌های زمانی موردنظر تهیه کنند.

در حمل و نقل معمولاً مشاهده می‌شود که همراه با %۲۰ از داده‌های گم شده و یا با %۲۰ از زمانی که مشتری اشاره نکرده است در زمانی که کشتی بندر را ترک می‌کند و یا گزارشاتی که چندین ساعت بعد تهیه می‌شود می‌رسد.

اگرچه تکنولوژی برتر می‌تواند مقدار زیادی از کنترل‌های دقیق را فراهم کند. کارگران نیز نیاز دارند که برای مدیریت بهتر اطلاعات آموزش ببیند. مدیران کمپانی‌هایی مانند Coopers & lybrand Bell Helicopter Texax Instruments اعتقاد دارند که فراهم کردن مقداری از مهارتهایی مانند خواندن و نوشتن و تعطیل کردن می‌تواند جریان اطلاعات زنجیره تامین را ارتقاء دهد. آنها می‌دادند که مدیرین زنجیره تامین، بویژه در پایه جهانی بصورت زیر است.

آموزش مردم به توجه و درک دیدگاههای بحرانی و اینکه چگونه از این دیدگاهها تاثیر بگیرند و آنها را به کار ببرند.

بنظر می‌رسد که متخصصان IF اعتقاد دارند که می‌توانند یک موتور جتسجوی بهتر پیدا کنند. بنابراین آن سیستم‌ها می‌توانند کاری را که یک آنالیزگر بزرگ می‌تواند انجام دهد را انجام دهد. ولی عامل جداکننده یک آنالیزگر بزرگ با یک آنالیزگر قابل قبول این که آنالیزگر بزرگ چیزهایی را می‌بیند که دیگران نمی‌بینند. این توانایی بدن الگوها و دیدن مشکلات خارج از الگوها است.

بررسی موردی

کمپانی غذایی Dole

همیشه کردن با ایستگاههای کاری کوچک، نسبت به تجهیزات و ایستگاههای بزرگتر، سودآوری بیشتری برای کمپانی غذای Dole داشته است. ولی در سال ۲۰۰۱ یک نوع غذا همه را به گونه‌ای شوکه کرد با اعلانی که باعث ارزیابی مجدد استراتژی پشتیبانی و تغییر از ایستگاه LoS Argoles به ایستگاه Sandiego که هر دو در کالیفورنیا هستند.

بزرگترین تولید‌کننده و بازاریابی سیوه تازیه و سبزیجات مشاهده کردند که ایستگاه Los Angeles دروازه بزرگ و نقطه توزیع برای غرب امریکا است. دفاتر کمپانی متوجه شده‌اند که هم در ایستگاه LA و هم در ایستگاه LB تجربه مشکلات بزرگی در واردات کالاها مخصوصاً از آسیا را تا بالاترین حد مواد ثبت کرده‌اند.

به عنوان کمپانی مادر که همه‌چیز را از ابتدای تولید تا رسیدن به مقصد نهایی کنترل می‌کند. باقی ماندن در حالت رقابتی بستگی بسیار زیادی به قسمت حمل و نقل آن تجارت دارد. در سالهای متمادی کمپانی فهمید که بهره‌گیری از ایستگاه‌های کوچک برای کارائی بیشتر زنجیره تامین آن بسیار مفید است.

کارکردن با ایستگاه‌های کاری کوچک آمریکا قسمتی از استراتژی کمپانی است که یک رابطه خوب را با تمام ایستگاههای کاری کمپانی نگه می‌دارد. دفاتر کمپانی می‌گویند که ایستگاه Sandlego در زمان مناسب موقعیتهای مناسب را ارائه می‌دهد.

سمئولان ایستگاه بالاترین سطح خدمات و توجه را به کمپانی وعده می‌دهند. به علاوه آنها از بزرگترین انبار غذایی در کناره غربی استفاده می‌کنند.

کمپانی Dole در عوض ۱۵ میلیون دلار را برای توسعه تسهیلات اولیه بندر در Sandliego که تا پاییز ۲۰۰۲۱ کمکل شود را سرمایه‌گذاری کرد. در برنامه گفته شد که بندر Samdiego توسعه پیدا خواهد کرد حدود ۲۰ راکر از همین خیابان Merine terminal برای عملییات کمپانی ـ در کنار آن در حدود ۹۶۰۰ قوت ربع ساختمانهای اداری و انبارهای نگه‌داری، که یک کانتینر و تسهیلات شستشو خواهد بود.

مسئولین کمپانی ابراز خوشحالی کردند و اعلام کردن که Sandiego باعث شد تا ما فکر کنیم یک ماهی بزرگ در یک استخر کوچک هستیم نه برعکس.

کمپانی Dole به ندرت بزرگترین اجاره‌کننده Sandiego است. شهرک بین‌المللی Maiceter minol تجهیزات وارداتی صادراتی پیشرفته‌ای دارد و قادر به کنترل Isuza , Anevican Honda , Acara , Uolkswagon است.

نکات آموزشی

ـ کمپانی‌ها می‌بایستی جهانی فکر کننده تا نجات یابند. حتی اگر کالاهائی شما از مرزهای ملی خود عبور نکند. شما از قوانین و روشهای علمی که کشورهای دیگر و مناطق دیگر دارند تائیدی پذیرد.

ـ باقی ماندن در زنجیره تامین جهانی به معنی تمرکز کردن بر ارتباطات شامل زبانهای خارجی، فرهنگهای خارجی، حمل و نقل، قوانین و استانداردهای عملی ملی / منطقه‌ای است.

ـ شما می‌توانید تخمین بزنید اهمیت آموختن فرهنگ بازاری که در حالت تجارت در آنجا هستید. داشتن کارگرانی که به زبان آن منطقه وارد هتسند کلیدی برای موفقیت است.

ـ قوانین واردات و صادرات در تمام جهان وجود دارد. کسی در کمپانی شما باید در این زمینه تخصص داشته باشد و یا اینکه زنجیره تامین شما در مرزها از کار می‌افتد.

ـ خیلی از کشورها قوانین محیط زیست و بسته‌بندی خاص خود را دارند. زنجیره تامین شما ضعیف خواهد شد اگر شما به این احتیاجات توجه کنید و به آن نرسید.

ـ استانداردها و روشهای عملی می‌توانند به عنوان قوانین پنهان عمل کنند. این منطقه‌ای است که مهارت به کار می‌آید که جریان کالا را در زنجیره تامین جهانی نگه دارند.

تکنولوژیهای برتر کلیدی خواهند بود برای اینکه تبدر کافی نزدیک به زمان ادراک ارتباطات در تمام دنیا باقی بمانیم.

ـ هیچ‌کس نمی‌تواند زنجیره تامین جهانی را به دن داشتن جریان اطلاعات سریع و دقیق را از طریق شبکه جهانی شما مدیریت کند.

ـ هرگز فراموش نکنید که احتیاج دارید به مسافرت و جلسات رو در رو با مدیران، کارگران و همکاران خارجی.

 

 

 

منبع :پدیدا بزرگترین مرجع علمی ایرانیان

ارسال نظر