X بستن تبلیغات
X بستن تبلیغات
header
متن مورد نظر

تاریخچه بدمینتون

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

تاریخچه بدمینتون

به طور دقیق معلوم نیست بدمینتون اولین بار در چه کشوری ابداع شده است، بعضی معتقدند که شروع آن از کشور چین بوده است و بعضی می گویند هندوستان یا انگلستان، اما اکثراً معتقدند آغاز آن در شهر پونای هندوستان بوده است. به همین منظور در هندوستان این ورزش را پونا می نامیدند. این بازی توسط افسران انگلیسی از هندوستان به انگلستان برده شد و از آنجایی که دوک بیفورت به این بازی بسیار علاقمند بود. و در خانه ییلاقی خود به نام قصر بدمینتون برای سرگرم کردن مهمانان خود از این بازی استفاده می کرد پس از آن بازی پونا به بدمینتون تغییر نام پیدا کرد. قوانین اصلی این رشته در سال ۱۸۷۷ در کراچی (در آن زمان جزو کشور هند بود. ) تنظیم و در سال ۱۸۸۷ در انگلستان اصلاح و تدوین گردید. بدمینتون به تدریج به تمام نقاط دنیا گسترش پیدا کرد. این رشته ورزشی در مدت زمان کوتاهی از طرف مردم مورد استقبال قرار گرفت و علت اساسی آن این است که این رشته ورزشی، بازی ایده آلی برای خانواده ها می باشد. بدین معنی که تمامی اعضای خانواده بدون توجه به سن و جنس می توانند در این رشته فعالیت نمایند. و در ضمن تجهیزات آن سبک و قابل حمل است و در همه جا قابل اجرا است. این رشته ورزشی برای سلامتی روان و تن مفید و در ضمن هیجان و لذت در این بازی به حدی است که می توان اوقات فراغت را با این بازی سپری نمود. در حال حاضر کشورهای چین- اندونزی – مالزی و دانمارک و کره جنوبی و انگلستان جزو تیمهای برتر جهان به حساب می آیند. در سال ۱۸۷۳ اولین کلوپ بدمینتون در انگلستان شکل گرفت. فدراسیون جهانی بدمینتون در سال ۱۹۳۴ تأسیس گردید. در حال حاضر ۱۴ کشور از جمله ایران جزو IBF می باشند. در سال ۱۹۷۷ اولین دوره مسابقات قهرمانی جهان در مالمو برگزار شد و اولین دوره بازیهای المپیک بارسلون در سال ۱۹۹۲ اجرا شد.

بدمینتون در ایران

با ورود کارشناسان نفتی انگلیس به ایران، بدمینتون به کشور ایران راه یافت و کارمندان ایرانی شرکت نفت این ورزش را از انگلیسی ها یاد گرفتند. این رشته ورزشی با خروج انگلیس به فراموشی سپرده شد. تا اینکه ایران میزبانی بازیهای آسیایی ۱۳۵۳ را تقبل نمود. ون بدمینتون یکی از رشته های این بازیها بود در این راستا سازمان تربیت بدنی در سال ۱۳۵۱ فدراسیون بدمینتون ایران را تأسیس نمود و جهت راه اندازی این رشته مربی صاحب نام هندی به نام دیپو گوش را به همکاری دعوت نمود این مربی مدت پنج سال به کار تعلیم و آموزش بدمینتون در ایران مشغول بود. اولین دوره مسابقات قهرمانی کشور ایران در سال ۱۳۵۲ با حضور ۲۴ تیم برگزار شد که تهران و خوزستان و اصفهان به ترتیب اول تا سوم شدند. اولین بار تیم ملی بدمینتون ایران در بازیهای آسیایی ۱۳۵۳ تهران شرکت نمود و در بین ۱۳ تیم هشتم شد.

بدمینتون بازی است که با راکت و توپ پردار یا پلاستیکی در زمین که به وسیله تور به دو قسمت مساوی تقسیم شده است انجام می شود. این بازی در هوای آزاد نیز انجام می گردد. باید توجه داشت توپ بدمینتون سبک می باشد، در نتیجه در مکانهایی که باد می وزد به طور دلخواه نمی توان بازی کرد. هرگاه در هر قسمت زمین یک نفر قرار گیرند آن را بازی دونفره یا دوبل می گویند.

هر شخصی می‌تواند به کمک یک راکت سبک وزن بدمینتون و ضربه زدن به توپی از روی تور از این بازی لذت بخش استفاده کند.این بازی سریع‌ترین بازی انجام شده با راکت است. یک ضربه محکم به توپ باعث می‌شود که توپ با سرعت تقریبی ۳۰۰ کیلومتر در ساعت حرکت کند و در سطوح حرفه‌ای و بالای آن نیاز به سرعت، عکس العمل، استراتژی و قدرت زیاد بازیکن دارد. چرا که بازیکن برجسته این رقابت حتی تا ۲ کیلومتر را طی یک مسابقه در زمین می‌دود .

 

نحوه بازی

بدمینتون توسط ۲ و یا ۴ بازیکن انجام می‌شود. و در این المپیک پدیده جالب توجه این است که در یکی از رشته‌ها در یک تیم دو نفره یک مرد و یک زن حضور دارند و با تیم مقابل به همین شکل به رقابت می‌پردازند.

بدین صورت است که بازیکنان به کمک راکت توپ بردار را به سمت زمین حریف می‌فرستند و سعی می‌کنند آنرا در محوطه مشخص به زمین برسانند. برنده بازی تیمی است که دو تیم پانزده امتیازی را برنده شود. در انفرادی زنان هر کدام از گیم‌ها ۱۱ امتیاز است.

ویژگیهای بازی بدمینتون:

این ورزش شامل انواع حرکات دویدن، پریدن، ضربه زدن و خم شدن و کشش بدن بصورت سریع بوده و برای بازیکن لذت بخش است. این ورزش برای سلامت بدن بسیار مفید بوده و موجب تقویت کامل قدرت، استقامت، سرعت و چابکی و ورزیدگی بدن می شود.

قدرت تشخیص، احساس رقابت و رضایت و تمرکز حواس و سرعت انتقال فکری و بدنی( عصبی و عضلانی) را تقویت می نماید. ضمناً در طی تمرینات و مسابقات موجبات آشنایی و دوستیهای بیشتر را فراهم می نماید.

مختصری از روش و اصول بازی بدمینتون:

بازی بدمینتون بر روی زمینی به شکل مستطیل اجرا می شود که توسط یک تور به دو قسمت مساوی تقسیم شده است.

این بازی به دو صورت انفرادی و دو نفر( دوبل) انجام ی گیرد. در بازیهای انفرادی، در هر قسمت زمین یکنفر و در بازیهای دوبل در هر قسمت زمین دو نفر قرار می گیرند و بازیکنان توپ را از روی تور به طرف یکدیگر طوری می زنند که به زمین حریف مقابل برخورد نماید و یک امتیاز یا زدن سرویس را بدست آورند. توپ بدمینتون حتماً باید در فضا بین بازیکنان رد و بدل شود و در صورتیکه توپ روی زمین بازی بافتد، بازی متوقف خواهد شد.

یک مسابقه شامل سه گیم است و برنده کسی است که دو گیم از سه گیم را برده باشد. هر گیم در بازی انفرادی و دوبل مردان ۱۵ امتیاز و در بازی بانوان انفرادی ۱۱ امتیاز و دوبل بانوان ۱۵ امتیاز است. پس از پایان هر گیم بازیکنان زمین را عوض می کنند.

اندازه و ابعاد زمین بدمینتون:

زمین بازی دو نفره(دوبل):

طول ۴۰/۱۳ متر

عرض۱۰/۶ متر

زمین بازی یکنفره ( سینگل)

طول ۴۰/۱۳ متر

عرض۱۸/۵ متر

سالن بازی:

ارتفاع سقف نباید کمتر از ۶۲/۷ متر از مرکز میدان بازی باشد. در مواردی که فقط یک میدان وجود دارد باید حداقل یک متر اطراف آن خالی بوده و اگر دو زمین در کنار هم است این فاصله باید حداقل ۲۲/۱ متر باشد.

رنگ کف سالن باید یکنواخت و تیره انتخاب گردد.

رنگ سبز تیره توصیه می شود. دلیل تیره بودن رنگ کف زمین این است که نور را منعکس نکند.

نـور:

در طی روز بهتر است نور کافی از سقف بتابد اگر چنین امکانی نباشد از پنجره های کنار میدان بازی نور بتابد هر پنجره ای که روبروی بازیکنان قرار دارد، باید کاملاً تیره و بسته باشد.

در شب و یا در سالن باید نور چراغ بالای هر طرف زمین بفاصله در حدود ۴ متر ارتفاع و حدود ۱ متر بیرون از سطح زمین نصب شود قدرت تمامی چراغهای سالن باید ۲۰۰۰ وات باشد.

پایه ها:

پایه ها یا میله های تور باید ۵۵/۱ متر ارتفاع داشته باشد. پایه های فلزی بر کف سالن در کنار خط میانی میدان نصب شوند.   در صورتیکه نصب آن ممکن نباشد، باید پایه ها بر کف سالن بوسیله وزنه سنگین مهار شوند. قطر هر پایه نباید بشتر از ۴ سانتی متر باشد.

تـور:

تور باید از نخ طبیعی یا بافت مصنوعی ظریف و به رنگ تیره بصورت بافت مشبک مربع به ابعاد حداقل ۵/۱ تا حداکثر ۲ سانتی متر بعرض ۷۶/۰ متر باشد و محکم از پایه ای به پایه دیگر کشیده شود. فاصله فوقانی تور از سطح زمین در نقطه مرکزی تور باید ۵۲۴/۱ متر و در کنار پایه ۵۵/۱ متر باشد و لبه آنرا نواری سفید بعرض ۷۵ میلیمتر در برگیرد بطوریکه طناب و یا سیمی از آن بگذرد و به پایه ها محکم گردد.

مشخصات و اندازه وسایل ورزشی:

توپ( شاتل):

وزن توپ بدمینتون باید ۷۳/۴ الی ۵۰/۵ گرم باشد و ۱۴ تا ۱۶ پرک بر قسمت چوب پنبه ای انتهای آن که به قطر ۵/۲ تا ۷/۲ سانتی متر است قرار گیرد. در ازای هر پرک ۴/۶ تا ۷ سانتی متر است. نوک فوقانی پرکها، باید به عرض ۴/۵ الی ۴/۶ سانتی متر گسترده باشد و با نخ یا ماده مناسب دیگری محکم شود.

راکت:

راکت بدمینتون به دو صورت فلزی و چوبی مورد استفاده قرار می گیرد و معمولاً با نخ روده و با نایلون تارکشی شده است. وزن راکت بدمینتون بعد از تارکشی باید حدود ۱۴۰ گرم باشد.

لباس بازیکنان:

طبق قانون ، لباس بازی بدمینتون به رنگ سفید می باشد.

سرویس

زننده و گیرنده سرویس باید به صورت مورب در داخل محوطه سرویس و بدون تماس با خطوط محوطه سرویس قرار گیرند. از لحظه شروع سرویس تا پایان اجرای ضربه باید قسمتی از هر دو پای بازیکن در حالتی ثابت با زمین تماس داشته باشد. راکت زننده سرویس باید اولین را به پایه (کله) توپ بزند. هنگام برخورد توپ با راکت زننده سرویس تمام توپ باید از کمر سرویس زننده پایینتر باشد. میله راکت زننده سرویس از لحظه زدن ضربه به توپ باید به طرف پایین امتداد داشته باشد . هنگام زدن سرویس اگر توپ با راکت زننده سرویس برخورد نکند خطا محسوب می‌شود زننده سرویس نباید قبل از آمادگی کامل گیرنده سرویس اقدام به زدن سرویس کند در بازیهای یک نفره، تا زمانی که زننده سرویس امتیازی کسب نکند و یا اینکه امتیاز او در آن گیم زوج باشد زننده و گیرنده سرویس باید در زمین سمت راست قرار گیرند و تا زمانی که امتیاز زننده سرویس در آن گیم فرد باشد بازیکنان موظفند در سمت چپ زمین برای زدن سرویس و دریافت اقدام نمایند. اگر دریافت کننده سرویس مرتکب خطا شد و یا توپ در زمین وی متوقف شود زننده سرویس یک امتیاز کسب می‌کند و از طرف دیگر زمین اقدام به زدن سرویس بعدی می‌کند. اگر زننده سرویس مرتکب خطایی شود و یا اینکه توپ در زمین وی متوقف شود زننده سرویس حق زدن سرویس را از دست می‌دهد و آنگاه گیرنده سرویس حق زدن سرویس را به دست می‌آورد

 

اصطلاحات

سرویس درایو زاویه دار : برای زدن این سرویس به آخرین نقطه ی سمت راست زمین سرویس درایو تبدیل می کنند.

کلیر حمله ای : ضربه ای پیشرفته از بالای سر می باشد که توپ را پایین و سریع به عقب زمین حریف می فرستد.

سرویس بک هند پایین: مانند سرویس پایین است ، اما با یک هند زده می شود. سرویس های بالا یا خیلی بالا با یک هند زده نمی شود ، فقط سرویس درایو گاهی اوقات با بک هند زده می شود .

کلیر دفاعی : ضربه ی از بالای سر در ارتفاع بالا به توپ و فرستادن آن از خط انتهایی یک طرف زمین به خط انتهایی طرف دیگر زمین را گویند.

سرویس درایو : در ابتدا به نظر می رسد که این یک سرویس پایین است . اما در آخرین لحظه راکت سرعت پیدا کرده و سرویس درایو به قسمتی از زمین مخالف که حریف در توپ گرفتن در آنجا نقطه ضعف دارد فرستاده می شود .

سرویس آهسته : این سرویس به نظر بازیکن حریف سرویس پایین می آید ولی در آخرین لحظه مچ را می پیچد و توپ کشیده می زند تا توپ به انتهای زمین حریف برود و او را غافل گیر سازد.

اسمش فورهند : ضربه ای حمله ای می باشد. غرض از زدن این ضربه خواباندن توپ در زمین حریف با سرعت زیاد می باشد. ضمنا اسمش بک هند هم داریم.

سرویس بلند : سرویس کشیده و بلندی است که حریف را به عقب زمین می کشاند و در و در نتیجه نمی تواند روی آن اسمش بزند در ضمن قسمت جلوی زمین را هم باز می گزارد.

تکرار بازی : زمانی که بازی به دلایلی دوباره باید تکرار شود.

لوب : ضربه فورهند یا بک هند دفاعی است که از پایین زده می شود تا توپی را که به قسمت جلوی زمین پایین تر از تور را فرستاده اند را برگرداند.

سرویس پایین : یک سرویس ظریف می باشد. که قبل از رسیدن به تور شروع به پایین رفتن می کند. اگر این ضربه به دقت زده شود دفاع آن را برای حریف بسیار مشکل می کند.

 

قوانین بدمینتون

بیشتر مسابقات شامل سه گیم است و هر تیمی اختلاف را به دو گیم برساند ، برنده مسابقه خواهد بود.

یک گیم موقعی تمام می شود که امتیازات به ۱۵ برسد (برای خانم ها ۱۱)

اگر سرویس زننده توپ را به زمین حریف بخواند یک امتیاز می گیرد.

شروع یک گیم و سرویس زدن : برای این که کدام بازیکن اولین سرویس شروع شدن بازی را بزند سکه ای به هوا می اندازند یا اینکه راکت را می چرخاند.

سرویس به طور مورب از قسمت زمین سرویس راست زده می شود. سرویس زننده سرویسهایش را به ترتیب یکی از زمین سرویس راست و دیگری را از زمین سرویس چپ می زند تا نهایتا سرویس خود را از دست بدهد . وقتی که سرویس زننده اولین سرویس را بدست آورند باید از زمینی که در آن قرار داشته سرویس خود را بزند.

در بازی های دو نفره وقتی که سرویس را از بازیکنان مقابل می گیرند، اولین سرویس خود را همیشه از قسمت راست زمین سرویس می زنند و در هر طرف زمین دو بار شانس زدن سرویس را دارند. اگر تیمی اولین سرویس بازی را به طرف مقابل واگذار کند شانس آن را دارند که سرویس دوم را بزنند و سرویس را به طرف مقابل نمی دهند و نفر دوم تیم سرویس را می زند با این حال در شروع بازی های دو نفره ، تیم زننده اولین سرویس فقط حق زدن یک سرویس را دارد.

سرویس زننده گان جای خود را در زمین عوض می کنند،اما دریافت کننده گان در جای خود باقی می مانند.

در بازی های یک نفره اگر امتیاز سرویس زننده فرد باشد(…۱،۳،۵،۷) سرویس از زمین سرویس چپ زده می شود. اگر امتیاز زوج باشد (،۲،۴،۶،۸) سرویس از زمین سرویس راست زده می شود.

تمام بدن بازیکن سرویس زننده باید در زمین سرویس باشد و در هنگام زدن سرویس قسمتی از هر دو پای او باید روی زمین باشد.

راکت باید در لحظه ی تماس با طور زیر خط کمر سرویس زننده باشد. دریافت کننده هم باید در طرف دیگر زمین به طور مورب با سرویس زننده باشد و باید قسمتی از هر دو پای او هم روی زمین باشد.

ست های بازی : وقتی که امتیاز بازی هر دو بازیکن به سیزده برسد ، بازی می تواند به ست پنج امتیازی تبدیل شود هر کس زودتر ۵ امتیاز کسب کند برنده ی بازی خواهد بود. اگر یک تیم مثلا ۳ ۵ برنده شود امتیاز ۱۶ ۱۸ ثبت خواهد شد نه ۳ ۵ .

همین روش در امتیاز ۱۴ هم اعمال می شود تنها با یک تفاوت که ست به جای ۵ امتیاز ۳ امتیاز دارد .

عوض کردن زمین بازی : هر بار که یک ست تمام می شود ، بازیکنان تعویض می شوند. اگر بازی به ست سوم کشیده شود در امتیاز ۸ بازیکنان زمین بازی را عوض خواهند کرد.( خانم ها در امتیاز ۶)

جریان بازی : بازی ادامه پیدا می کند تا یکی از بازیکنان مرتکب خطا شود. بیش ترین و معمول ترین آن ها عبارتند از:

الف) از دست دادن به طور کامل و نزدن آن.

ب) قادر نبودن به فرستادن توپ از روی تور.

ج) زدن توپ به طور.

د) زدن توپ به بیرون از زمین چه در هنگام سرویس و چه در هنگام بازی .

ه) تماس پیدا کردن بدن یا راکت با تور.

و) دوبار زدن ضربه پیاپی به توپ.

امتیازات

روش محاسبه امتیازات به شرح زیر می باشد :

الف) وقتی که سرویس زننده بازی را می برد، یک امتیاز به امتیازاتش اضافه می شود ؛ وقتی که سرویس زننده بازی را به تیم مقابل واگذار می کند، یک سرویس را از دست می دهد.

ب) وقتی که دریافت کننده سرویس بازی را بازنده شود یک امتیاز از سرویس زننده کسب می کند.

امتیازات از صفر شروع می شود.۰ ۰ یا لاو آل (love – all) در بازی بدمینتون به جای صفر " لاو " می گویند امتیاز سرویس زننده اول گفته می شود. اگر بازی را ببرد ۰ ۱ گفته می شود و اگر ببازد نوبت زدن سرویس بازیکن دوم می شود. همیشه طرف سرویس زننده را اول می گویند.

تکنیک ها

چشم ها: همیشه به توپ نگاه کنید. هر وقت توپ را به سمت بالا می زنید سر خود را برای زمانی خیلی کوتاهی بعد از زدن ضربه به پایین نگه دارید. اگر به بالا نگاه کنید و فکر کنید توپ با راکت تماس پیدا می کند سخت در اشتباه هستید.

پاهای تند و سریع : در بازی که روی یک تور ۵۷/۱ متر و توپی که اجازه نداد با زمین تماس پیدا می کند لازم به بیان آن نیست که بگوییم تا به چه اندازه ای این بازی احتیاج به سرعت در حرکات و تعادل خوب دارد. در نیمه زمینی که ابعادش فقط ۷/۶ × ۱/۶ می باشد حرکات بدمینتون سریع ، کوتاه و بیش تر از چهار یا پنچ قدم نمی باشد . این حرکات شامل توقف خوب ، شروع به حرکات خوب ، خم شدن ، کشیده شدن ، چرخیدن ، پریدن و عوض کردن جهت در آخرین لحظات می باشد.

اگر شما به اندازه ی فقط نیم ثانیه دیر حرکت کنید امکان نرسیده به توپ بسیار زیاد است.

مشاهده توپ : برای رسیدن به این مرحله باید خودتان را طوری تمرین دهید که نوع ضربه ی حریف را بخوانید و بدانید توپ به کدام سمت می رود.

پیش بینی کردن : حتی قبل از زدن توپ توسط حریف ، پیش بینی کنید که توپ را چگونه خواهد زد . بعد از زدن یک سرویس درایو زاویه دار انتظار یک بک هند ضعیف به داخل تور را داشته باشید . با بودن توپ در قسمت عقب زمین مقابل حریفی که سرعتش کم است انتظار یک ضربه به قسمت جلوی زمین را داشته باشید . بعد از زدن اسمش به سمت بدن حریف هم انتظار یک برگشت ضعیف را داشته باشید . این روش ها متداول ترین روش ها در پیشبینی کردن می باشد.

وضعیت آماده سازی : حتی برای لحظه ای بین ضربات ،به سرعت خودتان را در مرکز زمین قرار دهید تا از گذاشتن جای خالی اجتناب ورزید. از این نقطه به نقطه دیگر زمین می توان به سرعت حرکت کرد.

وقتی که در وضعیت حمله هستید ، باید به طور مستقیم ایستاده ، زانوها را کمی خم کرده ، با گذاشتن پای چپ به جلو به سمت تور بچرخید و روی جلوی پاهای خود قرار بگیرید.

وقتی دفاع می کنید ، راکت را در ناحیه ای که انتظار پایین آمدن توپ را دارید به ارتفاع شکم پایین بیاورید.

حرکت اصلی : این حرکت باید سبک و متعادل باشد. برای حرکت از مرکز به سمت تور می توان دوید البته به شرطی که سرعت و دقت فراموش نشود.

توقف ، شتاب و تعادل : توقف خوب و به وضعیت تعادل اولیه برگشتن از ضروریات بازی می باشند . دویدن به سمت تور معمولا به یک جهش بلند ختم می شود که این عمل سه مزیت دارد: اول اینکه برداشتن قدم های کوتاه حذف می شوند، دوم اینکه وسیله خوبی برای متوقف شدن است و بالاخره اینکه پای راست کشیده به جلو می تواند وسیله خوبی برای بالا آمدن به وضعیت اول و برگشتن باشد. این عمل در مورد حرکت به طرفین و عقب نیز صادق است . در هنگام دویدن به عقب ، آخرین قدم بلند به عقب گذاشته شده مزایای جهش را داراست.

قدم های کوتاه برای شتاب اولیه و فوری و برگشتن به وضعیت اولیه بسیار مناسب است.

تعادل شما به سادگی می تواند در اثر دیر شروع به حرکت کردن با تلوتلو خوردن از دست برود.

تعادل خوب هم از برداشتن گام های اضافی جلوگیری می کند.

اشتیاق برای زدن توپ : سرعت ، عاملی دیگر برای زدن توپ می باشد. غریزه زدن توپ باید در وجود شما باشد تا شما را به سمت توپ برده و برنده می کند.

بنابراین از تمام حواس پنج گانه خود برای حرکت سریع به سمت توپ استفاده کنید. سعی کنید آماده بوده و منتظر آمدن توپ به سمت شما نباشید. همیشه سریع به سمت توپ بروید و آنرا بالای تو زده ، امتیاز کسب کنید.

بازوها : مولد ایجاد سرعت به راکت می باشند. در ضربات قدرتی بازو باید کاملا خم شود و سپس با سرعت به شکل عمل پرتاب کردن با قدرت باز شود ؛ هرگز راکت را با فشار به جلو نرانید. با استفاده از ساعد و مچ دست ، سرعت آن را می توان افزایش داد.

تکنیک های زدن توپ

گرفتن راکت : در این حالت چهار مورد پیش می آید :

۱) شکل V تشکیل شده بین شست و انگشت سبا به با شفت در یک خط قرار دارند. ( فورهند)

۲) انگشتان شما از یکدیگر کمی جدا هستند به خصوص انگشت سبابه و انگشت دوم. ( بک هند)

۳) انتهای راکت در کف دست قرار می گیرد تا از حداکثر طول راکت و اهرم کردن آن بتوان استفاده کرد.

۴) اگر دست خود را به طرف راست بچرخانید و کف دست بطرف بالا باشد و سپس آنرا باز کنید خواهید دید که راکت به جای این که در کف دست باشد در انتهای انگشتان قرار گرفته است و این شما را قادر به کنترل راکت می کند . این طرز نگه داشتن اصلی راکت برای تمام ضربات می باشد. طرز قرار گرفتن راکت برای زدن ضربات بک هند نزدیک به تور در موقع شرح دادن ضربه توضیح داده خواهد شد.

 این رشته ظرافت های خاص خودش رو دارد . پس اگر از این موارد یکی رو کمتر و یکی رو بیشتر بهش بپردازیم موفق نخواهیم بود . پس باید یک هماهنگی کامل بین این عوامل برقرار باشه .

 در این رشته ورزشی شما میتونین خیلی سریع با ضربات و حرکات و اصول کلی بدمینتون آشنا بشین و لی به کار گیری این موارد اون هم به نحو احسن بسیار حائز اهمیت تره .

 در ابتدا پیشرفت سریعی رو خواهید داشت . به طوری که چنان دلگرم میشوید که دوست ندارید در تمرین شما یک روز هم وقفه ای ایجاد شود . پس به آن معتاد میشوید !!

 بهتر است این رشته را (مانند بسیاری از رشته ها) از سن پایین ۹ – ۱۰ سالگی شروع کرد تا از پایه کاملا بدن و فکر فرد با این رشته همگن شود .

 در این رشته ساختمان بدن بسیار مهم است . پس معمولا در ابتدای کار ورزشکاران گزینش میشوند . البته این رشته نیازی به قدرت بدنی بسیار زیاد و … ندارد . ولی به عقیده من علاقه و فیزیک فرد میتواند آینده ورزشی او را بسازد . ولی با این وجود همه میتوانند این رشته را ادامه دهند! بستگی به هدف هر شخص دارد . این رشته (بدمینتون) از نظر پزشکان یک ورزش بسیار مناسب برای همه سنین میباشد .چون خارج از درگیری ها و برخوردهای فیزیکی هست .

بدمینتون یک ورزش فیزیکی است و احتیاج به حرکت سریع و ضربه زدن محکم به توپ در بازی های طولانی در کم ترین زمان دارد. بنابراین باید متوجه باشید که در هر ضربه ای که به توپ می زنید قسمت های زیادی از بدن شما باید هماهنگ شوند تا ضربه به طور مؤثر زده شود .

هر ضربه ی قدرتمندی که به توپ زده می شود نوعی حرکت مخصوص به خود را دارد . با مستقیم کردن مچ دست قبل از تماس با راکت با توپ ( معمولا درست در جلوی بدن ) سر راکت با سرعت زیاد حرکت خواهد کرد و بهترین زمان برای زدن توپ حاصل می شود .

 بدمینتون فقط یک ورزش برای جسم نیست . د این رشته تمرکز , قدرت و سرعت تفکر در شما تا حد بسیار زیادی بالا خواهد رفت .

یک نظر

  1. وحيد گفته است :
    دی ۶ام, ۱۳۹۰

    خیییییییییییییییییییییییییلللللللللللللللللللییییییییییییییییییییییییییی خخخخخخخخخخخخخخخخخیییییییییییییللللللللللللللللللللییییییییییی عالی بود

ارسال نظر