X بستن تبلیغات
X بستن تبلیغات
header
متن مورد نظر

تماس های تلفنی مکرر ملک عبدالله با بشار اسد: از ایران فاصله بگیر!

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

سعود فیصل، وزیر خارجه عربستان از تماس های تلفنی ملک عبدالله با بشار اسد خبر داد.
به گزارش سرویس بین الملل انتخاب، وزیر خارجه عربستان گفت: ملک عبدالله تا به حال ۳ بار با اسد تماس داشته و به او توصیه کرده است که رویه فعلی خود را اصلاح کرده و از ایران دور شود.

 

وی که در یک کنفرانس مطبوعاتی سخن می گفت، افزود:  ملک عبدالله به اسد گفته است که او راه اشتباهی را در پیش گرفته و باید رویه خود را اصلاح کند.

این سخنان در حالی است که رهبر معظم انقلاب پیش تر اعلام کرده بودند که فشار غرب و عربستان بر روی سوریه به دلیل قرار گرفتن این کشور در محور مقاومت و حمایت از حزب الله و حماس و هم آوایی با جمهوری اسلامی در سیاست خارجی است.

وی در پاسخ به سئوالی در خصوص تجهیز ارتش سوریه توسط روسیه، چین، ایران! و حزب الله گفت: ای کاش این کشورها اسد را نصیحت کنند. ما می خواهیم از مردم سوریه مراقبت کرده و آزادی را به آنها هدیه دهیم. امیدواریم که این کشورها هم به ما پیوسته و اسد را نصیحت کنند.

وی در پاسخ به سئوالی در خصوص شباهت حوادث سوریه با حوادث قطیف گفت: ایا شما شنیده اید که در قطیف قتل عامی صورت بگیرد. آخر چطور می توان حوادث سوریه را با قطیف مقایسه کرد.

وزیر خارجه عربستان در ادامه معترضان در قطیف را "آشوبگر" خواند و  گفت: شورشگران قطیف تنها نماینده خود هستند و دستشان با ایران در یک کاسه است!

صعود فیصل گفت: رسانه های ایران به کشورهای حاشیه خلیج فارس حمله می کنند و چهره ی این کشورها را در نزد مردم ایران مخدوش نشان می دهند!

وی در ادامه افزود: رسانه های ایرانی فرزندان منطقه خلیج (فارس) را منحرف می کنند!

صعود فیصل در پایان گفت: ایران در منطقه خلیج فارس دخالت می کند. این کشور جزایر سه گانه امارات را اشغال کرده و در بحرین و عراق دخالت می کند!

 

منبع : پایگاه خبری انتخاب

 

ارسال نظر