X بستن تبلیغات
X بستن تبلیغات
header
متن مورد نظر

جراحی زیبایی واژن چیست

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

جراحی زیبایی واژن چیست ؟

جراحی زیبایی واژن شامل موارد زیر میباشد ۱-جوان سازی واژن ۲- تنگ کردن واژن ۳- سفت نمودن عضلات واژن ۴- ترمیم قسمت خلفی واژن
جراحی زیبایی واژن یک پروسه جراحی است که جهت از بین بردن شلی واژن به کار میرود . خانم هایی که دچار شلی و ریلکسشین واژن شده اند . معمولا از کاهش لذت جنسی هنگام نزدیکی شکایت دارند . معمولا خانم ها از عدم رسیدن به ارگاسم و شلی واژن شاکی هستند . مهمترین عامل کاهش ارگاسم و شلی واژن از دست دادن قوام عظلات خلفی دیواره داخلی واژن میباشد که تا دهانه ورودی واژن امتداد میبابد . که در نتیجه بیمار از احساس افتادگی ، شلی و عدم ارگاسم حین نزدیکی شاکی میگردد . همانطور که ذکر شد ضعف بافت های نگه دارنده لگن و نازک شدن تیغه ریکتوواژینال ( تیغه بین مقعد و واژن ) می توانند باعث افتادگی دیواره واژن شوند .
علل شلی واژن :: ۱- آسیب های حین زایمان طبیعی – زایمان سخت – زایمان طول کشیده – چند قلوزایی -استفاده از فورسپس ، و یا روشهای دیگر جهت تسهیل زایمان طبیعی – پارگی های ناحیه پرینه – یک اپیزیوتومی غلط حین زایمان طبیعی که ممکن است تا رکتوم یا عضلات اسپکنتر مقعد امتداد یابد . – تاریجچه یبوست مزمن به دنبال اختلالات روده ای – سابقه هیسترکتومی و یا عمل جراحی دراوردن رحم مشکلات ذکر شده با افزایش سن شدیدتر میشوند ولی ممکن است در خانم های جوان تر نیز باعث شلی واژن شده حتی در کسانی که تا بحال هیچ گونه زایمان طبیعی نداشته اند . جراحی زیبایی واژن کمک میکند به سفت شدن عضلات و تونیسیته واژن و بافت های اطراف به طوری که با قدرت بیشتری عضلات واژن انقباض بیشتری پیدا میکنند و قابل کنترل است .

لابیاپلاستی

کدام تکنیک به شما توصیه میشود .؟؟

تکنیک های مختلف در مورد لابیاپلاستی و واژینوپلاستی وجود دارد .

در این مقاله بحث و گفتگو در مورد بهترین روش پیشنهادی جهت جراحی به شما توصیه میشود . در واقع جراح میتواند با بررسی فیزیک شما و شغل شما تصمیم بگیرید کدام تکنیک لابیاپلاستی برای شما مناسب تر است . در کلیه روشها مقداری از لب های کوچک و لب های بزرگ شما برداشته می شود . شکات های شایع جهت جراحی لابیاپلاستی :: ۱- درد ۲- مقاربت دردناک ۳-احساس ناراحتی حین فعالیت روزانه ۴- درد و ناراحتی حین لباس پوشیدن ۵- احساس درد حین ورزش ۶- نامتقارن بودن لب های کوچک ۷- درد و ناراحتی حین پوشیدن لباس های تنگ به طور کلی نامتقارن بودن لب ها کاملا طبیعی است مگر انکه بیمار دچار ناراحتی ، درد ، یا نگرانی در مورد ظاهر آن شده باشد . برخی از بیماران مایل به آن هستند کلاهک روی کلیتوریس شان کوچک تر شوند . عوامل ایجاد کننده اختلال لب های کوچک یا بزرگ :: ۱- ژنتیک ۲- مشکلات مادرزادی ۳- زایمان طبیعی ۴- مقاربت های متعدد ۵ – افزایش سن ۶- تغییرات وزن

انواع تکنیک های جهت لابیاپلاستی ::

۱- Seculped linear ( or curvilinear ) resection : که در این روش از تیغ جراحی استفاده می شود . و ممکن است در این روش با چند بخیه با نخ های قابل جذب استفاده شود. نکته مهم ان است که بخیه ها خیلی محکم زده نشود تا اسکار ناشی از ان به حداقل برسد . به این دلیل جراحی با لیزر مناسب تر است زیرا خونریزی به حداقل رسیده و در نتیجه نیاز به بخیه های خیلی محکم وجود ندارد . میزان برداشتن بافت لبیا مینور بسته به نظر جراح و بیمار متفاوت است . بعضی از بیماران تمایل دارند که فقط مقدار کوچکی از بافت لبیا مینور برداشته شود . و برخی تمایل دارند که بافت بیشتری از لبیا مینور را جراح بردارد که این بسته به شکل لگن افراد و وضعیت بیمار متفاوت است . ۲- V-Wedge resection / Modified V-Wedge Resection در این روش قسمت حاشیه لب های کوچک را به شکل vبرداشته میشود . که مقدار کمتری از بافت لبیا برداشته شده . البته میزان برداشت بافت باز بسته به بیمار و پزشک متفاوت است . مزایای این روش آن است که اسیب کمتری به اعصاب حسی این ناحیه میرسد و شکل لب های مینور طبیعی تر باقی می ماند . و خونریزی در این روش کمتر است . و دوره ریکاوری و استراحت خانم های بعد از این نوع جراحی کمتر است . گاهی اوقات ناحیه بردشته شده به شکل Y درمیاید . که این بسته به نظر پزشک و وضعیت دستگاه تناسلی متفاوت است . Z-Plasty Technique ( variation of modified V Wedge above) – 3 شکل برداشته شده به صورت z در میاید . و در نتیجه بافت لبیا یشتری بعد از جراحی وجود دارد . گاهی اوقات ناحیه برداشته شده با صورت w شکل میباشد . این در مواردی است که بافت لبیا نسبتا بزرگ است و نیاز به برداشتن پوشش کلیتوریس و مقداری از بافت پرینه ( ناحیه بین مقعد و وردی واژن) وجود دارد . superior – inferior pedicle flap Technique – 4 در این روش مشابه همان v می باشد که مقدار برداشته شده به صورت v باز میباشد . قسمت فوقانی و تحتانی لبیا برداشته شده و با همدیگر بخیه میباشد . Stem – Iris Scissors Technique – 5 معمولا این روش به صورت میکروسکپی و با استفاده از بیهوشی انجام میشود . تا خون ریزی به حداقل برسد . و فشار ناشی از بخیه کمترین میزان باشد در حقیقت این تکنیک یک روش خطی اصلاح شده میباشد . De- epitheliazaton Techinices – 6 این روش توسط جراحان بسیار ماهر انجام میشود . که قسمتی از بافت لبیا مینور ( قسمت چروک خورده و چین خورده برداشته میشود ) در این روش قسمت داخلی بافت لبیا مینور به شکل eye-shaped برداشته می شود . و بقیه قسمت ها به یکدیگر بخیه میگردد . مهمترین مشکل این روش آن است که بافت عصبی عروقی متصل به حاشیه فوقانی لبیا دچار اسیب شود . بنابراین باید این روش با دقت زیاد و به صورت کاملا ماهرانه انجام پذیرد .
کدام اقدام جهت عمل جراحی زیبایی زنان لازم است ؟؟
برای انکه تصمیم بگیرید اقدام به جراحی واژینوپلاستی یا لابیاپلاستی نمایید این مهم است که ابتدا تفاوت بین جراحی ترمیمی و جراحی زیبایی را بدانید . جراحی ترمیمی باعث افزایش فعالیت یک قسمت از بدن میگردد . در حالی که جراحی زیبایی ، شکل ظاهری یک قسمت از بدن را تغییر می دهد . مانند جراحی زیبایی بینی یک جراح می تواند ترمیم حفره داخلی بینی را انجام بدهد تا به تنفس بهتر بیمار کمک کند . و یا ممکن است جراحی زیبایی بینی فقط جهت تغییر ظاهر ان انجام شود .
کالج امریکا جراحی هایی که جهت دستگاه تناسلی انجام شده به این نتیجه رسیده اند که تاثیر ان روی بی اختیاری اداراری را بررسی کرده اند . برخی از تکنیک های واژینوپلاستی جهت ترمیم دستگاه تناسلی انجام میشود . مانند ترمیم مجرای تولد وقتی اختلالی در واژن وجود دارد . مثلا بسیار کوتاه است یا واژن وجود ندارد مانند ( vaginal agenise )بنا بر این یک دختر می تواند بزرگ شود و دستگاه ادارای تناسلی نرمال ، نزدیک نرمال ، عادت ماهیانه نرمال داشته باشد . جراحی های وابسته به واژینوپلاستی و لابیاپلاستی اخیر واژینوپلاستی به عنوان یک جراحی زیبایی طبقه بندی شده است ، مانند جوان سازی واژن ، و طراحی شکل واژن ، که نتایج آن مانند سایر جراحی های زیبایی باعث افزایش زیبایی ، اعتماد به نفس ، میباشد .

لابیا پلاستی چیست ؟؟

جراحی زیبایی است که باعث کاهش سایر و بهتر شدن شکل لپ های کوپک اطراف واژن می شود . خیلی از خانم ها با لابیا های بزرگ و غیر قرینه متولد میگردند . برخی دیگر از خانم ها بعد از زایمان طبیعی یا افزایش سن دچار این مشکل میشوند . ظاهر لپ های بزرگ باعث کاهش اعتماد به نفس گشته و باعث احساس خجالت در کنار همسرش میشود . بعضی دیگر از خانم ها برای زیبا تر کردن دستگاه تناسلی اقدام به این عمل میکنند تحریکات مذمن لابیا در خانم هایی که لباس های بسیار تنگ می شود و و همچنین گاهی اوقات این مشکل به دنبال مقاربت یا فعالیت فیزیکی زیاد ایجاد میگردد . جراحی لابیاپلاستی می تواند باعث بهبود ظاهر لپ های کوچک گشته و اعتماد به نفس خانم ها را افزایش شود . خانم های که دارای لپ های تحریک پذیر هستند بعد از جراحی بهبود می یابند .

چرا من می خواهم عمل جراحی لابیاپلاستی را انجام بدهم .؟؟؟؟

دو علت اصلی برای این اقدام شامل نامتقارن بودن و ظاهر نامناسب لپ ها و دوم احساس ناراحتی در لپ ها می باشد . خیلی از خانمها با پوشیدن لباس تنگ ، ورزش و یا مقاربت و فعالیت فزیکی زیاد دچار درد در این ناحیه می گردند . برخی دیگر از خانمها برای اینکه زیبا تر به نظر برسند اقدام به این عمل میکنند . در حال حاظر این اقدام بسیار شایع تر از گذشته شده است . ععل زیبایی :: – خانم های که احساس ناخوشایند از لپ های خود دارند که باعث کاهش اعتماد به نفس شان شده است – برخی دیگر به دنبال زیبایی برای خود یا پارترنرشان هستند علل طبی : ۱- خانم های که احساس ناراحتی در لپ های بزرگ خود دراند ( مشکل در فعالیت فیزیکی ، وزرش)

من هیچ بچه ای ندارم ایا می توانم این عمل لابیاپلاستی را انجام بدهم ؟؟

بله ، به راحتی می توانید از مزایایی این عمل لذت ببرید .

– عمل جراحی لبیاپلاستی در کجا انجام میشود ؟؟

این عمل می تواند با بی حسی موضعی در کلینیک انجام شود

ارسال نظر