X بستن تبلیغات
X بستن تبلیغات
header
متن مورد نظر

حجم آرشیو اینترنت به ۱۰,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰ بایت رسید

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

اگر شما به این فکر می‌کنید که حجم اینترنت اکنون چقدر بزرگ شده است و چه میزان اطلاعات اکنون در آن ذخیره شده است؟ پاسخ این سوال واقعا سرسام‌آور است! در حالی که هیچ چیزی را یارای مانع شدن از رشد سرسام‌آور این میزان اطلاعات اینترنت نیست و همچنان در حال افزایش است، بنابر آخرین آمار به رکوردی دوباره دست یافته است: ۱۰ هزار ترابایت یا بهتر بگوئیم ۱۰,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰ بایت.

 

اما به راستی با این میزان اطلاعات یعنی دقیقا ده میلیون گیگابایت چه کاری می‌کنند؟ در کنار اینکه این میزان اطلاعات برای استفاده آینده آرشیو و ذخیره می‌شود پیش از این و در سال ۲۰۱۱ از مقداری از آن یعنی به اندازه ۸۰ترابایت برای استفاده تحقیقاتی مورد استفاده قرار گرفته بود.

۱۰ هزار ترابایت میزان کمی نیست و این میزان هر روز در حال افزایش است و احتمالا شرکت‌های بزرگی نظیر فیس‌بوک و گوگل در اندازه حجم ذخایر اطلاعاتی‌اشان در حال رقابت با یکدیگر هستند. نگهداری داده‌های شخصی بر روی رایانه‌های خانگی امری آسان نیست اما وقتی با نگهداری این میزان داده مقایسه می‌شود چقدر ناچیز به‌حساب می‌آید! امیدواریم از این داده‌ها در جای امنی نگهداری شود!

ارسال نظر