X بستن تبلیغات
X بستن تبلیغات
header
متن مورد نظر

حضور ایران در پارالمپیک با ۱۷۰ ورزشکار و همراه

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Mr-Ashrafi-Small_2.jpg

دبیرکل کمیته ملی پارالمپیک ضمن تشریح نتایج سفر به امارات به منظور انجام مراحل قانونی برای ثبت نام ماقبل آخر کاروان فرهنگی ورزشی منا جهت حضور در پانزدهمین دوره بازیهای پارالمپیک اعلام کرد که بر اساس نتایج این جلسه و تاییدیه مقامات کمیته بین المللی پارالمپیک و برگزارکنندگان بازی ها، ID کارت اعضای کاروان ایران ارسال خواهد شد.

 هیات دونفره کمیته ملی پارالمپیک متشکل از مسعود اشرفی، دبیرکل کمیته ملی پارالمپیک، همراه با علی فرجی، مدیر روابط بین الملل، به امارات سفر کردند تا طی نشستی با مقامات کمیته بین المللی پارالمپیک (IPC) و برگزارکنندگان بازیهای پارالمپیک مراحل قانونی برای ثبت نام کاروان ایران را انجام دهند.

مسعود اشرفی، دبیرکل کمیته ملی پارالمپیک در مورد سفر به امارات و نتایج نشست برگزار شده اظهارداشت: در نشست هایی که نمایندگان کمیته ملی پارالمپیک هر یک از کشورهای آسیایی با نمایندگان IPC و برگزارکنندگان پارالمپیک ریو برگزار کردند، رشته های مختلف ورزش معلولان هر کشور و تعداد ورزشکارانی که در هر یک از آنها کسب سهمیه کرده اند، تعداد کلی ورزشکاران و وضعیت کلاسبندی آنها و همچنین مدارک و سوابق پرسنلی افراد که پیش از این برای کمیته برگزاری پارالمپیک ریو ارسال شده بود، مورد بررسی نهایی قرار گرفت تا بر اساس جمع بندی نهایی در هر یک از این موارد، ترکیب اصلی کاروان پارالمپیکی هر کشور مشخص شود.
دبیرکل کمیته ملی پارالمپیک با تاکید بر اینکه نشست برگزارشده در دوبی حکم ثبت نام ماقبل آخر کاروان ایران را داشت، خاطرنشان کرد: برای رویدادی مانند پارالمپیک، ID کارت حکم ویزا برای ورود فرد به کشور میزبان را دارد و به همین دلیل صدور آن از اهمیت بالایی برخوردار است. همین موضوع می طلبد که برگزارکنندگان بازی ها توجه و دقت لازم را در صدور بدون ایراد ID نمایندگان هر کشور داشته باشند.

وی در بخش دیگری از این گفتگو در مورد اینکه «با توجه به نشست برگزارشده در امارات و انجام مرحله ماقبل آخر ثبت نام کاروان پارالمپیکی ایران، این کاروان حدوداً با چند عضو راهی ریودوژانیرو خواهد شد؟»، گفت: تا به امروز ۸۹ سهمیه در رشته های مختلف به دست آورده ایم و همچنان منتظر تکمیل ظرفیت سهمیه های دو و میدانی و نتیجه درخواست مطرح شده برای سهمیه اعطایی در تنیس با ویلچر هستیم. پس از مشخص شدن وضعیت سهمیه ها در این دو رشته، در مورد رقم و عدد اعضای کاروان می توان به جمع بندی دقیق و نهایی رسید اما به نظر می رسد ۱۷۰ نفر در بخش های مختلف ورزشکاران، مربیان، مسئولان و … کاروان پارالمپیکی ایران را تشکیل دهند.

اشرفی تاکید کرد: کاروان فرهنگی ورزشی منا ۱۰ شهریورماه عازم محل برگزاری بازی های پارالمپیک در ریودوژانیرو می شود. البته قبل از اعزام این کاروان، گروه پیشرو راهی برزیل می شود تا مقدمات ورود کاروان اصلی را فراهم کند. تا پایان شهریورماه هم تیم های مختلف کاروان ایران در رشته های مختلف پس از اتمام رقابت هایشان به تدریج به کشور باز می گردند.
بر پایه این گزارش، پانزدهمین دوره بازیهای پارالمپیک ۱۷ شهریورماه با برگزاری مراسم افتتاحیه به طور رسمی در ریودوژانیرو آغاز می شود و تا ۲۸ شهریورماه ادامه خواهد داشت.

ارسال نظر