X بستن تبلیغات
X بستن تبلیغات
header
متن مورد نظر

خواص گیلاس،تمشک،آلو

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

گیلاس :

از دیگر نعمت های زیبای الهی که مانند چراغی زیبا به سبد میوه شما نور می بخشد گیلا س است که میوه ای است خوش طعم و لذیذ و مورد پسند بچه ها که از خوردن آن لذت می برند.
این میوه خوشمزه درختی از تیره گل سرخ است «Rosaceae» است که نام علمی آن «Prunuscerasus» می باشد. گیلا س یا گیلا س درختی، حاوی آب، پروتئین، چربی، قند، (سوربیتول، آهن، مس، روی، ید، کلسیم، فسفر، منیزیوم، گوگرد، کلر، سدیم، پتاسیم، اسید آلی، ویتامین های «C-A-B۱-B۲-PP» می باشد و ارزش طبی آن را اگر بخواهیم بدانیم همین قدر کافی است که این میوه خوش طعم با همه اجزایش خاصیت درمانی دارد گوشتش، هسته اش، دم، آن برگ آن مقدار ویتامین گیلا س در هر صد گرم به این شرح است ویتامین A ۲۰۰، ویتامین ۱۷ B۱، ویتامین ۱۰۵ B۲ و همچنین ۸۲ – ۸۰ درصد آب، ۵۴ درصد املا ح مواد، ازت دار ۱- ۱/۵، چربی ۷۵ درصد، اگر کارکرد این نعمت الهی را در دستگاه کلیوی و دستگاه هاضمه می خواهید بدانید. همین بس که این میوه خوشمزه مثل یک عامل سنگ ساب سنگ های این دستگاه ها را به وسیله ترشی خود نابود می سازد. از آنجا که میوه ای است که کم نشاسته از این رو قند آن برای بیماران دیابتی مضر نیست. گیلا س مسکن دردهای عصبی و ملین است، خون را تصفیه می کند و معده را نیز پاکسازی می کند. گیلا س میوه ای است ضد چاقی از این رو مورد استفاده برای کسانی که از چاقی رنج می برند و همچنین التیام دهنده زخم ها و خشکی دهان است صفرا را دفع نموده و باعث باز شدن رنگ چهره می شود. البته به دلیل طبیعت سرد آن بهتر است قبل از غذا خورده شود چرا که بعد از غذا موجب نفخ و اتساع معده و اختلا لا ت گوارشی می شود همچنین گیلا س دفع کننده اخلا ط سینه و مواد زائد درونی است این میوه مغزی و ملین حتما باید قبل از غذا خورده شود تا اثر درمانی آن بر روی دستگاه گوارش بر شما ثابت شود. دم کرده مغز هسته گیلا س تسکین دهنده درد معده و قولنج روده است.
جوشانده دم گیلا س کلیه را فعال می کند و بر حجم ادرار می افزاید و دفع کننده سنگ کلیه و مجاری ادرار و درمان کننده اختلا لا ت دستگاه کلیوی می باشد، طبیبان اکثرا دستور به پناهندگی به میوه ها را می دهند چرا که میوه بهترین طبیب است و اعمال مختلفی را بر روی دستگاه های بدن انجام می دهد و نقشی به مانند دارو و حتی بهتر از آن دارد چرا که دارو ممکن است درد را از بین ببرد ولی اثر سو» آن بر روی دستگاه های دیگر بدن ثابت شده و اگر بروشور داروها را مطالعه کنید از این امر مطلع می شوید ولی این نعمت طبیعی حکیم دانا، هم لذیذ و مطبوع است هم داروی بدون عوارض جانبی

 

خواص دارویی گیلاس:

• گیلاس سرشار از ترکیبات آنتی‌اکسیدانی بوده، از این‌رو روند پیری را به تاخیر می‌اندازد.

• احتمال ابتلا به بیماری‌های قلبی عروقی را کاهش می‌دهد.

• فلاوونووئیدهای موجود در گیلاس، ‌از ایجاد هر گونه آسیب‌ توسط رادیکال‌های آزاد پیشگیری می‌کنند.

• درمان مناسبی برای آرتریت، رماتیسم، واریس و دردهای مفصلی است.

• از گیلاس می‌توان به عنوان ماسک زیبایی استفاده کرد و چین و چروک‌های پوست را کاهش داد.

• برای کلیه‌ها مفید است و به دفع سموم از بدن کمک می‌کند.

• سوخت ساز بدن را افزایش داده و به هضم غذا کمک می‌کند.

• سیستم اعصاب را تسکین داده و با تولید هورمون شادی در بدن، احساس بهتری را در ما ایجاد می‌کند.

• دارای چربی کم و فیبر زیاد است و برای تصفیه خون در سیستم گوارشی بسیار مفید است.

• برای کارکرد منظم قلب، روده و معده نیز بسیار مفید است.

• قوای فکری را تقویت می‌کند.

• افرادی که زیاد گوشت استفاده می‌کنند و خون آنها اسیدی است می‌توانند از گیلاس استفاده کنند به دلیل اینکه خون را قلیایی می‌کند.

• برای کاهش وزن مفید است.

• دارای مقدار فراوانی ویتامین ‌C است.

• چربی اشباع شده در گیلاس بسیار کم است و کلسترول ندارد.

 

خواص درمانی و موارد مصرف

– هر روز قبل از هر غذا آن را بخورید؛ خشونت حلق و ریه را برطرف می سازد.
– برای درمان حبس البول یا بندآمدگی ادرار نوزاد، تازه آن را فشرده و به مقدار نصف استکان آب آن را بگیرید. بعد آن را صاف کرده و سه بار در روز به طفل بخورانید.

       – آن را له کنید و روی پیشانی بگذارید. درد نیمه سر یا میگرن را درمان می کند.

       –  اگر شب ها به پشت چشم ضماد کنید، برای تقویت بینایی مفید است. اگر شب ها روی صورت ضماد        کنید و مدتی بماند رنگ پوست را روشن می کند.

 

خواص درمانی دم گیلاس

  • سی گرم از آن را در یک لیتر آب به مدت دوازده ساعت بخیسانید. بعد ده دقیقه بجوشانید و آب صاف کرده آن را در طول روز بنوشید. مدر است و مجرای ادرار را شستشو می دهد؛ قولنج، عفونت کلیه، انسداد کبد و حبس البول یا بند آمدگی ادرار را درمان می کند. ورم داخل مجرای ادرار را می نشاند؛ زکام را برطرف می سازد، بدن را لاغر می کند؛ روماتیسم و زردی یا یرقان را درمان می کند.
  • سی گرم از آن را در یک لیتر آب سرد بجوشانید بعد آب آن را تا گرم است روی پنجاه گرم گیلاس مغشر شده بریزید و بیست دقیقه دم کنید. سپس آب آن را مجددا صاف کنید و در طول روز به مرور بنوشید. برونشیت و دیفتری یا خناق را درمان می کند.

 آن را با کاکل ذرت به اندازه مساوی مثل چای دم کنید و آبش را صاف کرده و بنوشید. سوزش ادرار را برطرف می سازد.

خواص درمانی برگ درخت گیلاس

بیست روز تا سی گرم از آن را در یک لیتر شیر گرم بریزید و بیست دقیقه دم کنید. بعد آب صاف کرده آن را شیرین کنید و روزی سه فنجان از آن را در طول روز به تدریج بنوشید. یبوست معده را برطرف می سازد.

ارزش غذایی گیلاس در ۱۰۰ گرم

انرژی: ۱۰۴ کیلوکالری
چربی: ۱/۴ گرم
پروتیین :۱/۷ گرم
کربوهیدرات: ۲۴/۰۱ گرم
فیبرغذایی: ۳/۳ گرم
سدیم: ۰
پتاسیم :۳۲۵ میلی گرم
کلسیم :۲۲ میلی گرم
فسفر: ۲۸ میلی گرم
آهن: ۱ میلی گرم
ویتامین: «آ» 30 واحد
ویتامین :«ث» 10 میلی گرم
ویتامین :«ب۶» 0/05 میلی گرم

 

خواص دارویی تمشک

میوه ای شبیه شاه توت و توت فرنگی است و به رنگ زرد یا سرخ مایل به سیاه یافت می شود. میوه تمشک ترش مزه بوده و به صورت خام یا پخته، شربت، کمپوت وخورده می شود.بوته تمشک در مناطق گرم و مرطوب، در جنگلها و صحراها می روید و گاهی آن را می کارند. نامهای دیگر تمشک، توت وحشی و سه گلی است. ساقه های تمشک نرم و به رنگ قرمز و دارای خارهای دراز است. برگهای آن متفاوت و بیضی شکل و اطراف آن کنگره کنگره و به شکل دندانه های اره ای است. گلهای تمشک به رنگهای سفید، صورتی یا به صورت خوشه در ماههای مرداد پدیدار می شود و تا مهر دوام می آورد. قسمتهای مورد استفاده بوته تمشک عبارتند از : میوه ، برگ، تخم ، دانه و گل .

ترکیبات شیمیایی

ترکیبات شیمیایی آن شبیه گونه های مشابه است. تمشک دارای مقادیر زیادی از آب، ویتامینهای (آ(A ، ۱)ب(B۱ ، ۲)ب(B۲ ، )ث(C ،) پ پ)PP ، کا(K ،) پروتئین، چربی، هیدرات کربن، مواد قندی، سدیم، منیزیم، پتاسیم، فسفر، کلر، کلسیم، منگنز، مس، آهن، گوگرد، اسید سالسیلیک، تیامین، رایبوفلاوین، نیاسین، سیانیدین و مونوگلوکوزید و است.

خواص درمانی

تمشک از نظر طبیعت، مرکب القوا یعنی متعادل است ولی به طور غالب تمایل به طرف سردی و خشکی دارد. در مورد خواص آن معتقدند که تمام اعضای گیاه خنک کننده و خشک کننده است. تمشک خنک، اشتها آور، ادرار آور و ضد اسکوربوت و ملین است. میوه تمشک سرشار از ویتامینهای به خصوص ویتامین (ث C)، و (کا K)، است لذا برای جبران کمبود ویتامین، یکی از مناسب ترین میوه ها است. خوردن شربت تمشک سه مرتبه در روز به مقدار ۲ تا ۴ قاشق غذاخوری برای درمان اسهال کودکان اثری شفابخش دارد. شربت تمشک برای بیماران مبتلا به سرخک و مخملک تجویز شده است. تمشک خون را تصفیه می کند. برای کسانی که به روماتیسم مبتلا هستند بسیار مفید است. برای تقویت قلب بسیار مفید است. تخم و دانه ای که در تمشک وجود دارد، اغلب با دندان خرد نمی شود ولی وقتی خورده شود در معالجه یبوست و خشکی مزاج به طور طبیعی، بسیار موثر است و سبب می شود که یبوست به کلی رفع گردد. شربت تمشک مخلوط با آب برای تب تجویز می شود. خضاب مو با برگ و میوه تمشک که سرشار از منگنز است موی سفید را مشکی می کند و اگر بستن این خضاب مدتی ادامه پیدا کند، موی سفید ریخته و به جای آن موی سیاه در می آید.

خوردن تمشک برای مبتلایان به مرض قند (دیابت)، تبهای صفراوی، التهاب مجاری ادرار و گلودرد (آنژین) مفید است. تمشک دارای اسید سالسیلیک است، از این رو برای تسکین درد سودمند است. خون را قلیایی می کند و قند آن برای مبتلایان به مرض قند مفید است. تمشک دارای خاصیت ضد عفونی کننده است. به علت دارا بودن ویتامینهای (ث) ، و (کا)، برای اوره و فشار خون مفید است. برای معالجه کک و مک ابتدا صورت را خوب بشویید و سپس ورقه نازکی از تمشک را به مدت یک ساعت روی صورت به مالید، این روش را مرتب تکرار کنید تا کک و مک صورت از بین برود. گوشت پر دانه تمشک، دارای خواص توت فرنگی است و ترشی خون را از بین می برد. تمشک، عرق آور است، لذا بهترین زهکش سوراخهای پوست است.

خواص :

جوشانده ۲۵ گرم از برگهای تمشک در یک لیتر آب برای درمان انسداد مجاری ادرار مفید است.
تمشک سرشار از ویتامینهای C و K است و دارای خواص خنک، نرم کننده و ضد اسکوربوت می باشد.
تمشک خون را تصفیه می کند و برای کسانی که به روماتیسم مبتلا هستند، بسیار مفید است.
تمشک یبوست مزاج را معالجه می کند.
تمشک برای تسکین درد سودمند است، زیرا تمشک دارای اسید سالسیلیک می باشد.
تمشک خون را قلیائی می کند و قند آن برای مبتلایان به مرض قند مفید است.
شربت تمشک برای بیماران مبتلا به سرخک و مخملک تجویز شده است.
تخم و دانه ای که درتمشک وجود دارد، اغلب با دندان نیز خرد نمی شود، ولی وقتی خورده شود درمعالجه ی یبوست و خشکی مزاج به طور طبیعی بسیارمؤثر است و سبب می شود که یبوست به کلی رفع گردد.
شربت تمشک، مخلوط با آب برای رفع تب تجویز شده است.
خوردن تمشک برای مبتلایان به مرض قند( دیابت)، تبهای صفراوی، التهاب مجاری ادرار، گلو درد( آنژین ) مفید است.
تمشک دارای خاصیت ضد عفونی کننده است.
تمشک به علت دارا بودن ویتامینهای C و K برای اوره و فشار خون مفید است.
برای معالجه کک و مک، ابتدا صورت را خوب بشوئید و سپس ورقه نازکی از تمشک به مدت یک ساعت روی صورت بمالید. این کار را چند بار تکرار کنید تا کک و مک صورت از بین برود.
برگ تازه تمشک را اگر بپزند و روی محل بیماریهای پوستی قرار دهند، بیماری را التیام می دهد.
گوشت پردانه تمشک، دارای خواص توت فرنگی است و ترشی خون را از بین می برد
تمشک،عرق آور است؛ لذا بهترین زهکش سوراخهای پوست است.
جوشانده گل یا برگ تمشک( به روشی که گفته شد) در استعمال خارجی برای درمان زخمهای دهان، ورم لثه، درد گلو و ورم لوزه ها بکار می رود و بیمار با غرغره کردن این جوشانده دهان را می شوید.
جوشانده برگ تمشک اسهال و ورم روده را معالجه می کند، بدین منظور باید ۴۰ تا ۵۰ گرم برگ خشک تمشک را در یک لیتر آب سرد بخیسانید و به مدت ۱۰ دقیقه آن را جوشانده و سپس بگذارید ۱۰ دقیقه دم بکشد. پس از صاف کردن، روزی سه بار، هر بار یک فنجان آن را بین غذاهای اصلی بنوشید.
۱۳-
جوشانده فوق برای تسکین درد معده از هر نوع که باشد مانند ترشی معده، نفخ و گاز شکم و تشنج معده مؤثر است.

 

آلـو :

این میوه کم و بیش در مناطق مختلف پرورش می یابد که دارای انواع مختلفی مثل : آلو بخارا ، آلو زرد ، آلو سیاه ، آلوچه و … می باشد و در تهیه غذاهای مختلفی مثل : مرغ ، کوفته ،

خورشت به ، خورشت سیب ، خورشت اسفناج و فسنجان بکار می رود. آلو دارای خواص درمانی چون ضد یبوست ، برطرف کننده تب ، صفرا ، خشکی مزاج و غلظت خون است.

خواص تغذیه ای و درمانی آلو :

* آلوی سیاه حرارت درونی بدن را فرو می نشاند.

* آلو حالت تهوع را از بین می برد. از این رو افرادی که به حالت تهوع و سرگیجه مبتلا می باشند ، بهتر است روزانه چند عدد آلو بمکند.

* آلو ضد تب و سردردهای صفراوی است.

* آلو طبیعتی سرد دارد ، پس برای افراد گرم مزاج مناسب است.

* آلوی سیاه در مبتلایان به خارش بدن مانند خارش پشت، زیربغل ، گردن ، شانه مؤثر است.

طبیعی ترین، بهترین، و بی خطرترین راه معالجه یبوست و بواسیر ، استفاده از اشکال مختلف آلو و آلوی خشک است که باید آن را به شکل پخته یا خیس کرده مصرف کنند.

* آلو تقویت کننده و تنظیم کننده دستگاه هاضمه است .

* خوردن آلوی تازه یا پخته و یا کمپوت آلو برای درمان بیماران مبتلا به روماتیسم ، نقرس و تصلب شرائین مفید است.

* مصرف آلو به صورت پخته برای افراد ضعیف و مسن بهتر است، زیرا آلوی خام دیرهضم می شود.

* آلو در معالجه کم خونی ، ضعف و ناتوانی و خستگی جسمی مفید است.

* آلو سرشار از ویتامین های A و C ، کربوهیدرات ( مواد نشاسته ای )، آهن ، کلسیم و سایر املاح می باشد.

* آلوی خشک برای مبتلایان به سوء هاضمه بسیار مفید است.

* برگه آلو، بهترین ضد سم می باشد.

* برگه آلو، دستگاه هاضمه را در بدن تنظیم می نماید.

* غنی از منیزیم ، سدیم ، فسفر و پتاسیم است.

* به مقدار کافی فیبر غذایی را برای بدن تامین می کند.

* در حفظ سلامتی کبد موثر بوده و باعث سم زدایی از سیستم گوارشی می شود. همچنین در مبارزه با عفونت و تب های روده ای بسیار حائز اهمیت است.

* از آنجا که حاوی مقدار زیادی فسفر است، در افزایش قدرت فعالیت های ذهنی تاثیرگذار می باشد.

* نوشیدن آب آلو در دفع انگل های معده بسیار موثر می باشد.

پژوهشگران معتقدند از آلو مى‏توان به عنوان ضدعفونى‏کننده غذا استفاده کرد. آلوى خشک خواص ضد میکروبى دارد که مى‏تواند خطر آلودگى گوشت را کم کند. افزودن آلو یا عصاره آن به گوشت قیمه شده، به میزان قابل توجهى از رشد میکروب ها جلوگیرى مى‏کند.

هر چند ادویه نیز مى‏تواند نقش مشابهى ایفا کند، اما عصاره آلو طعم اندکى دارد و به همین دلیل طعم اصلى غذا را تغییر نمى‏دهد. افزودن ۳ درصد عصاره آلو، بیش از ۹۰ درصد مانع از رشد میکروب ها مى‏شود. آلو به دلیل کمک به مرطوب ماندن گوشت، کیفیت گوشتى را که دوباره گرم مى‏شود، بهبود مى‏بخشد.

آلوی سیاه حرارت درونی بدن را فرو می نشاند. آلو حالت تهوع را از بین می برد. از این رو افرادی که به حالت تهوع و سرگیجه مبتلا می باشند ، بهتر است روزانه چند عدد آلو بمکند. آلو ضد تب و سردردهای صفراوی است. آلو طبیعتی سرد دارد ، پس برای افراد گرم مزاج مناسب است. آلوی سیاه در مبتلایان به خارش بدن مانند خارش پشت، زیربغل ، گردن ، شانه مؤثر است. طبیعی ترین، بهترین، و بی خطرترین راه معالجه یبوست و بواسیر ، استفاده از اشکال مختلف آلو و آلوی خشک است که باید آن را به شکل پخته یا خیس کرده مصرف کنند. آلو تقویت کننده و تنظیم کننده دستگاه هاضمه است . مصرف آلو به صورت پخته برای افراد ضعیف و مسن بهتر است، زیرا آلوی خام دیرهضم می شود .

آلو در معالجه کم خونی  ، ضعف و ناتوانی و خستگی جسمی مفید است. آلو سرشار از ویتامین های A  و C  ، کربوهیدرات ( مواد نشاسته ای )، آهن ، کلسیم  و سایر املاح می باشد. آلوی خشک برای مبتلایان به سوء هاضمه بسیار مفید است. برگه آلو، بهترین ضد سم می باشد. برگه آلو، دستگاه هاضمه را در بدن تنظیم می نماید. غنی از منیزیم  ، سدیم ، فسفر  و پتاسیم است. به مقدار کافی فیبر غذایی را برای بدن تامین می کند. در حفظ سلامتی کبد موثر بوده و باعث سم زدایی از سیستم گوارشی می شود. همچنین در مبارزه با عفونت و تب های روده ای بسیار حائز اهمیت است. از آنجا که حاوی مقدار زیادی فسفر است، در افزایش قدرت فعالیت های ذهنی تاثیرگذار می باشد. نوشیدن آب آلو در دفع انگل های معده بسیار موثر می باشد. پژوهشگران معتقدند از آلو مى‏توان به عنوان ضدعفونى‏کننده غذا استفاده کرد. آلوى خشک خواص ضد میکروبى دارد که مى‏تواند خطر آلودگى گوشت را کم کند. افزودن آلو یا عصاره آن به گوشت قیمه شده، به میزان قابل توجهى از رشد میکروب ها جلوگیرى مى‏کند. هر چند ادویه نیز مى‏تواند نقش مشابهى ایفا کند، اما عصاره آلو طعم اندکى دارد و به همین دلیل طعم اصلى غذا را تغییر نمى‏دهد. افزودن ۳ درصد عصاره آلو، بیش از ۹۰ درصد مانع از رشد میکروب ها مى‏شود. آلو به دلیل کمک به مرطوب ماندن گوشت، کیفیت گوشتى را که دوباره گرم مى‏شود، بهبود مى‏بخشد.

 

یک نظر

  1. malek گفته است :
    دی ۶ام, ۱۳۹۰

    ممنونم

ارسال نظر