X بستن تبلیغات
X بستن تبلیغات
header
متن مورد نظر

راز پرواز بشقاب پرنده ها کشف شد

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

راز پرواز بشقاب پرنده ها

سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا در گزارشی ۴۰۰ صفحه ای با عنوان ” اثرات جانی پرواز U-2( یکی از هواپیماهای جاسوسی معروف آمریکا) برای نخستین بار از وجود یک مرکز مخفی آزمایش هواپیماهای جاسوسی در این کشور را تایید کرد.

به گزارش عصر ایران به نقل از خبرگزاری آسوشیتد پرس افشای این اطلاعات می تواند پرده  از راز آلودی اشیای نورانی و بشقاب های پرنده ای که از زمان جنگ سرد بدین سو گاهی در آسمان دیده می شده است بردارد و ثابت کند بخش بزرگی از این مشاهدات آزمایش طرح های فوق سری آمریکا برای جمع آوری اطلاعات به وسیله هواپیماهای جاسوسی  بوده است.

سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا(سیا) در این گزارش با اعتراف به وجود مرکزی به نام “اریا ۵۱” در صد کیلومتری شمال شهر لاس وگاس از آزمایش هواپیماهای فوق سری آمریکا در این مرکز در دهه های گذشته خبر داده است.

راز پرواز بشقاب پرنده ها

تصویر هوایی از مرکز “اریا ۵۱”

بر اساس اطلاعات جدیدی که سازمان سیا منتشر کرده آزمایش برخی هواپیماهای سری آمریکا از جمله هواپیماهای جاسوسی مشهور” U-2″ ، هواپیمای SR-71 ، F-117  و..در این مرکز انجام شده است.

افشای این اطلاعات ۴۰۰ صفحه ای که بخش هایی از آن بنا به دلایل امنیتی حذف یا ویرایش شده است، گمانه های سال های گذشته برخی رسانه ها درباره وجود یک مرکز مخفی در بیابان های شمال لاس وگاس را تایید کرد.

از نظر برخی ناظران افشای این اطلاعات محرمانه می تواند  دلیلی بر افزایش وجود گزارش های مربوط به دیده شدن بشقاب های پرنده در دهه ۱۹۵۰ و ۱۹۶۰ از سوی مردم باشد و نشانگر این حقیقت که حضور این اشیای نورانی در آسمان آزمایش هواپیماهای سری جاسوسی از جمله “U-2” در این مرکز بوده است.

با این حال عده دیگری معتقدند که همه اشیای نورانی هواپیماهای جاسوسی آمریکا نبوده اند و در بسیاری از موارد حرکت های این اشیای نورانی در آسمان به گونه ای بوده است که نمی تواند ناشی از حرکت یک هواپیما باشد./راز پرواز بشقاب پرنده ها

وجود بشقاب پرنده و موجودات فضایی در سال های پس از جنگ دوم جهانی یکی از سوژه های جذاب رسانه ها، رمان ها و حتی فیلمنامه های سینمایی بوده است.

آمریکا و شوروی سابق در سال های جنگ سرد رقابت گسترده ای در زمینه جاسوسی و ابزارهای پیشرفته جنگی و تسلیحاتی داشتند.

عصر ایران

ارسال نظر