X بستن تبلیغات
X بستن تبلیغات
header
متن مورد نظر

راه اندازی Lightroom 5 توسط Adobe در قالب نسخه عمومی بتا

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

امروز طی خبر جدیدی متوجه شدیم که برنامه Adobe نسخه ی بتای عمومی ای از Lightroom 5 را راه اندازی کرد و این نسخه از هم اکنون تا June 30th در بخش آزمایشی Adobe به صورت رایگان در اختیار عموم قرار گرفته است.

طبق اظهارات Adobe، تحت پوشش قرار دادن عکاسان آماتور پرشور و شر و از سوی دیگر عکاسان حرفه ای، به صورت یکسان، جزو اهداف اصلی Lightroom مشخص شده است. این برنامه یک ابزار بسیار مفید است که به عکاسان این اجازه را می دهد تا به راحتی عکس های خود را دستکاری کنند و هرگونه اصلاحاتی را که لازم می دانند بر روی عکس های خود پیاده سازند.

این نرم افزار قابل مقایسه با نرم افزار ویرایش عکس Aperture اپل است، چرا که هردوی این برنامه ها با هدف افزایش سرعت کارکرد، تسریع بخشیدن به مرور داده ها، و پیشرفت های شخصی بهینه سازی شده اند. با وجود این Lightroom بر روی اکثر سیستم ها قابل اجرا می باشد و این در حالی است که در مقایسه با آن Aperture برروی ویندوز و دستگاه های اپل قابل نصب است.

Adobe برروی Lightroom 5 ویژگی های جدیدی افزوده است که از جمله ی آنها می توان به بهبود ابزار “Healing Brush” ، که کاربرد آن برای رفع سریع اشکالات موجود در عکس است، اشاره کرد. شایان ذکر است که ویژگی جدیدی به Lightroom 5 افزوده شده است که با کمک آن این امکان برای کاربران فراهم می شود که بدون نیاز به فایل خام اصلی اجازه ی ویرایش برروی عکس را داشته باشند.به احتمال خیلی زیاد این تقلیل در قدرت محاسبات بر روی فضای ذخیره سازی بسیار مفید و کارا می باشد.

پیش بینی های Adobe به گونه ای است که انتظار می رود نسخه ی نهایی Lightroom 5 تا پایان امسال روانه ی بازار شود.

در تصویر زیر یک بخشی از چگونگی عملکرد Healing Brush را میبینید که دیدن آن خالی از لطف نیست:

عرضه ی نسخه ی عمومی بتا Adobe Lightroom 5 گام دیگری است از این شرکت جهت آگاهی از بازخورد کاربر قبل از نهایی شدن این برنامه در فضای عمومی، که به خودی خود گام بزرگی محسوب میشود. به این ترتیب این برنامه درست همان سرویسی است که با نیازها و خواسته های عکاسان آشنا می شود.

ارسال نظر