X بستن تبلیغات
X بستن تبلیغات
header
متن مورد نظر

رونمایی از هوندا آکورد هیبردی ۲۰۱۷ +عکس

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

آکورد 2017 یک هیبریدی دو موتوره

هوندا در زمستان سال اوایل بهار سال جاری وعده داده بود که نسخه جدید هیبریدی آکورد ۲۰۱۷ در بهار سال جاری رونمایی می‌شود و درست در دهه پایانی بهار این وعده خود را عملی کرد.

با کمی ابتکار و خلاقیت، پیشرانه دو موتور انتقال قدرت هیبریدی به مدل “آکورد” ۲۰۱۴-۲۰۱۵ اضافه شدند. این مدل با فناوری‌های توسعه یافته، اصلاحات زیاد و بهره‌وری سوخت به یک سدان سایز متوسط پیشرو در کلاس خود تبدیل شد که می‌تواند الگوی اولیه بسیاری از خودروسازان در ساخت هیبریدی‌ها باشد.

آکورد 2017 یک هیبریدی دو موتوره

  مدل هیبریدی هوندا “آکورد” ۲۰۱۷، پا را فراتر نهاده و پیشتر از دیگر رقبایش در ساخت نسل دوم سامانه‌های هیبریدی دو موتوره با بهره‌وری بیشتر سوخت ایستاده است. حالا هوندا تجهیزات بیشتر و فناوریهای توسعه‌یافته‌تر را در قالب و ساختاری جدید به مدل‌های ۲۰۱۶ خود اضافه می‌کند که از دیدگاه خانواده بزرگ “آکورد” تکامل یافته‌ترین خودروی این برند به شمار می‌آید.

آکورد 2017 یک هیبریدی دو موتوره

هوندا در سال ۲۰۱۶، چهلمین سالگرد تاسیس و تولد خود را جشن گرفت و به همین مناسبت “بنچ‌مارک” جدیدی را برای سدان‌های سایز متوسط خود پایهگذاری کرد. در این راستا آکورد فضای داخلی در سطح بالا و پیشرو، اجزای برتر ارگونومیک، بهره‌وری برتر سوخت، رانندگی پویا و واکنشگر و همچنین سطح بالای امنیت عملکردی را در مدل‌های ۲۰۱۷ نهادینه کرد.

این همان دلیلی است که این خودرو را در آمریکا محبوب کرده و باعث شده تا بهترین میزان فروش خودروهای سایز متوسط نزد خریداران زیر ۳۵ سال – در ۴ سال گذشته- به هوندا تعلق گیرد.

آکورد 2017 یک هیبریدی دو موتوره

مدل ۲۰۱۷ که از یک سامانه هیبریدی بهره‌مند شده  از ویژگی‌هایی مانند نرم‌افزارهای “کارپلی” اپل و “اتو” اندروید نیز بهره می‌برد. این نرم‌افزارها با استفاده از یک صفحه نمایشگر ۷ اینچی در مرکز داشبورد مورد استفاده قرار می‌گیرد. استفاده از LED در چراغ‌های خارجی و مجموعه فناوری‌های کمکی راننده باعث شده تا این هیبریدی نوپا تجهیزات استانداردی را در خود بگنجاند. چراغ‌های جلو و عقب LED آبی‌رنگ هستند و منحصراً برای این مدل طراحی و ساخته می‌شوند.

آکورد 2017 یک هیبریدی دو موتوره

هوندا وعده داده بود که نسخه جدید هیبریدی آکورد ۲۰۱۷ در بهار سال جاری  رونمایی می‌شود و درست در دهه پایانی بهار این وعده خود را عملی کرد.

قدرت پیشرانه این مدل از آکورد با اصلاحاتی که روی آن صورت گرفته ۱۶ اسب بخار بیشتر از مدل قبلی است و بازده کلی سامانه مولد قدرت را به ۲۱۲ اسب بخار رسانده است. این قدرت از یک پیشرانه ۴ سیلندر و ۲ لیتری در کنار یک باتری لیتیومی ایجاد می‌شود.

باتری به کار رفته در این خودرو باعث شده تا فضای بیشتری در مدل ۲۰۱۷ نسبت به مدل ۲۰۱۶ اشغال شود. همین اشغال فضا از تا شدن صندلی‌های عقب ممانعت به عمل آورده و  با صندلی‌های ثابت مواجه می‌شویم. استفاده از همین باتری کاهش ۵۶ لیتر از محفظه بار شده و حجم فضای صندوق عب در این خودرو حدود ۳۸۰ لیتر برآورد شده است.

آکورد 2017 یک هیبریدی دو موتوره

 سازمان حفاظت از محیط زیست در آمریکا اعلام کرده مصرف این هیبریدی از تخمین‌هایش هم کمتر است. آکورد به ازای حرکت هر ۱۰۰ کیلومتر در فضای شهری ۸٫۴ لیتر سوخت مصرف می‌کند اما هیمن میزان مصرف سوخت در جاده‌ها به ۵ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر کاهش می‌یابد.

در بدنه این خودرو از فولاد با درجه کشش و سختی بالا استفاده شده است. ۵۵٫۸ درصد آلیاژهای به کار رفته در بدنه به کشش فلزی و ۱۷٫۲ درصد به سختی بیش از حد آن منجر شده است. این ساختار بدنه استحکام و کاهش وزن را برای خودرو ایجاد کرده و بهره‌وری و عملکرد بهتر را در طولانی مدت به خودرو هدیه می‌دهد.

ارسال نظر