X بستن تبلیغات
X بستن تبلیغات
header
متن مورد نظر

زلزله ۵ ریشتری اصفهان + عکس

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

هنوز آثار غمبار زلزله اخیر درشهر شُنبه بوشهر از یادها نرفته بود که زاهدان، سراوان و برخی دیگر از مناطق استان سیستان و بلوچستان لرزید و حتی دو روز پیش تربافق، بهاباد و دیگر نواحی استان یزد  نیز از لرزش زمین بی بهره نبود.

سال ۹۲ گویی نافش را با زلزله بریده اند. چراکه زلزله هنوز هم در جای جای کشور عزیزمان ایران پرسه می زند و به خانه هایمان که بعلت عدم رعایت اصول ایمن ‌سازی صحیح در مرز ویرانیست سرک می کشد.  شرق تهران و فیروزکوه هم که هرچند بدون خسارت اما بهر حال در لیست زلزله خیزهای اولین ماه سال ۹۲ جای گرفت. همانطور که طی دو روز گذشته در خبرها آمده بود تسوج در آذربایجان‌شرقی هم از زمین لرزه در امان نبود …
و امروز زلزله ای با قدرت ۵٫۱ ریشتر اصفهان را لرزاند. این زلزله در ساعت ۵۲ دقیقه و ۲۲ ثانیه بامداد امروز شنبه ۳۱ فروردین ۹۲ در حبیب آباد اصفهان در فاصله پنج کیلومتری اصفهان و از توابع شهرستان برخوار و میمه به وقوع پیوست.

بنابر این گزارش و به نقل از موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران، این زمین لرزه در موقعیت ۸۱/ ۵۱ درجه طول جغرافیایی و ۸۰/ ۳۲ درجه ی عرض جغرافیایی و در عمق ۸ کیلومتری زمین که کانون آن در حبیب آباد اصفهان بوده در مناطقی از شهر اصفهان نیز احساس شده است که در این رابطه جمع زیادی از اهالی شهرستانهای اصفهان، شاهین شهر و خمینی شهر را به خیابان ها کشاند.


وقوع زلزله موجب شد بخش زیادی از مردم شهرستان های یاد شده سراسیمه از خانه های خود خارج شوند و در سطح خیابانها و معابر روباز مستقر شوند.

در این حال، مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان دقایقی پیش در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: هم اکنون اعضای ستاد بحران استان به کانون زلزله اعزام شده اند.

منصور شیشه فروش افزود: تاکنون گزارش از خسارت های احتمالی حادثه دریافت نشده است. وی گفت: اکنون تیم های هلال احمر اصفهان در حال آماده باش هستند. شیشه فروش در ادامه در پاسخ به این سوال که آیا امکان مجدد وقوع زلزله وجود دارد نیز بیان داشت: نمی توان پیش بینی کرد ولی در حال حاضر شرایط عادی است.

[IMG][IMG][IMG]

[IMG]

[IMG]

[IMG]

[IMG]

[IMG]

[IMG]

[IMG]

[IMG]

[IMG]

[IMG]

[IMG]

[IMG]

[IMG]

[IMG]

[IMG]

[IMG]

[IMG]

[IMG]

[IMG]

[IMG]

[IMG]

[IMG]

ارسال نظر