X بستن تبلیغات
X بستن تبلیغات
header
متن مورد نظر

ساعت هوشمند اپل و کارایی های آن

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

ساعت هوشمند اپل ، تجارتی 6 میلیارد دلاری
چکیده:به گفته اپل ۱۰۰ مهندس بر روی این پروزه کار می کنند و تا امروز حداقل ۷۹ حق اختراع مربوط به این گجت ثبت شده که همگی آن ها ثبت اختراع هایی مربوط به مچ دست بوده اند. به تازگی نیز اپل حق اختراع مربوط به گجتی که روی مچ دست بسته می شود

با توجه به نظر تحلیل گران ، پروژه ساعت هوشمند اپل می تواند به یک پروژه بسیار سود آور برای این شرکت تبدیل شود.

به گفته تحلیل گران ساعت هوشمند اپل می تواند ۱۰% از تجارت ساعت ها در جهان را به خود اختصاص دهد که چیزی حدود ۶ میلیارد دلار را در بر می گیرد. به گفته آن ها اپل می تواند سود بسیاری نصیب خود کند ، زیرا کار جدیدی را شروع کرده که مانند  پروژه آیپد ، جدید است و کاربران هنوز نمی دانند که تا چه اندازه این ساعت برایشان مفید خواهد بود.با توجه به اطلاعات منتشر شده در مورد این ساعت ، کاربران با در دست داشتن این گجت هوشمند قادر خواهند بود کارهای مفیدی چون برقراری تماس تلفنی ، در دست داشتن نقشه های راه یابی و حتی نظارت بر سلامتیشان از طریق سنجش ضربان قلب را انجام دهند و تازه این بخشی از کاربرد های این ساعت می باشد.

به گفته اپل ۱۰۰ مهندس بر روی این پروزه کار می کنند و تا امروز حداقل ۷۹ حق اختراع مربوط به این گجت ثبت شده که همگی آن ها ثبت اختراع هایی مربوط به مچ دست بوده اند. به تازگی نیز اپل حق اختراع مربوط به گجتی که روی مچ دست بسته می شود و دارای صفحه نمایش انعطاف پذیر است و از انرژی جنبشی و انرژی خورشیدی نیرو می گیرد را قصد دارد به نام خود ثبت کند.

Apple has applied for a patent on a device worn on the wrist using a flexible display - Analyst: Apple iWatch could be $6 billion business

این اولین باری نیست که یک شرکت فعال در زمینه تکنولوژی به سمت به کارگیری تکنولوژی در ساعت ها می رود. در سال ۲۰۰۳ ، مایکروسافت با همکاری سیتیزن ساعتی طراحی کرد که می توانست نتایج مسابقات ورزشی ، ترافیک و آب و هوا را اعلام کند. اما اکنون اپل از پتانسیل بالای این پروژه مطلع است و با نوآوری هایی که در آن به کار گرفته می تواند به یکه تاز ساعت های هوشمند تبدیل شود.

در حالی که شاید ساعت اپل ممکن است به عنوان یک نوآوری بزرگ برای این شرکت به حساب بیاید ، اما تکنولوژی پر سروصدا تری در راه است. عینک گوگل یا همان Google Glass رقیب سرسخت iWatch اپل محسوب می شود. محصولی که هم اکنون نیز سروصدای زیادی به پا کرده و کاربران مشتاقانه اخبار آن را دنبال می کنند. هر چند شاید حیطه استفاده این دو گجت مانند هم نباشد ، اما مطمئنا برخی کارایی های این دو باعث خواهد شد کاربران در انتخاب خود تردید کنند و چه بسا کاربرانی که ترجیح می دهند این دو گجت را در کنار هم استفاده کنند.

تا زمان عرضه باید منتظر ماند و واکنش کاربران پس از استفاده از این گجت ها ، همه چیز را آشکار خواهد کرد.

ارسال نظر