X بستن تبلیغات
X بستن تبلیغات
header
متن مورد نظر

سفر به Grand Conyon با گوگل

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

اگر به اینترنت پر سرعت دسترسی دارید، از این به بعد می توانید بدون حضور فیزیکی و با استفاده از سرویس نقشه گوگل به پارک ملی Grand Canyon ایالات متحده سفر کنید و از زیبایی های طبیعی آنجا لذت ببرید.

سرویس StreetView گوگل که به تازگی با سرویس نقشه گوگل تلفیق شده است، روز گذشته تصاویر پانورامای تهیه شده توسط دوربین های عجیب و غریب خود را از ارتفاعات Grand Canyon در اختیار عموم قرار داده و شما می توانید با استفاده از این لینک، یک سفر مجازی را به آنجا تجربه کنید. کارمندان گوگل با استفاده از دوربین های گوگل تا کنون ۷۵ مایل (۱۱۰ کیلومتر) از مسیرهای پیاده روی و جاده های اطراف Grand Canyon  را تصویر برداری کرده اند.

فقط کافی است به آدرس مورد نظر بروید و با استفاده از نشانگر ماوس خود، مسیر را کاوش کنید و تصاویر پانورامای شگفت انگیز تهیه شده توسط تیم نقشه گوگل را مشاهده کنید. برای پوشش این محدوده بزرگ، گوگل سه مسیر از Grand Conyon را تصویر برداری کرده است. مسیر اول، Blue Angel Trail می باشد. مسیر دوم شما را به سمت رودخانه کولورادو هدایت می کند و مسیر سوم نیز به Meteor Crater منتهی می شود.

بر خلاف تصاویر قبلی که گوگل با استفاده از ماشین های بدون سرنشین خود تهیه می کرد، این تصاویر جدید توسط “Trekker” تولید شده اند. Tekker یک کوله پشتی پوشیدنی می باشد که دوربین گوگل بر روی آن سوار می شود و می تواند تصاویر پانورامای ۳۶۰ درجه را از محیط دید خود تهیه کند و کنترل این دستگاه با یک تلفن هوشمند آندرویدی انجام می شود. این دستگاه به طور همزمان کار ۱۵ دوربین ۵ مگاپیکسلی را انجام می دهد و باطری آن در حال استفاده، یک روز کامل دوام می آورد.

 

البته تصور نکنید که تصویر برداری از Grand Canyon برای گوگل کار ساده ای بوده است! این کوله پشتی ۴۰ پوند وزن دارد و حمل آن در ارتفاعات Grand Canyon که دارای مسیرهای پر پیچ و خم و باریک می باشد، بسیار سخت است. البته گوگل هم برای این کار از یک تیم قوی بنیه استفاده کرده است و آنها برای انجام این کار مجبور به ذخیره ۹ هزار و پانصد تصویر پانوراما شده اند.

ارسال نظر