X بستن تبلیغات
X بستن تبلیغات
header
متن مورد نظر

سفیر ایران: می توانیم به منافع آمریکا در سراسر جهان، حمله کنیم

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

سفیر ایران در مسکو گفت در صورتی که آمریکا به ایران حمله کند تهران قدرت آن را دارد که علیه منافع آمریکا در سراسر جهان حملات نظامی را انجام دهد.

به گزارش عصر ایران به نقل از رویترز، سیدمحمودرضا سجادی گفت: اگر آمریکا به ایران حمله نظامی کند، اشتباه بسیار بزرگ و در حد خودکشی مرتکب شده است.

سفیر ایران که در کنفرانس مطبوعاتی در مسکو سخن می گفت ادامه داد: ایران قدرت بسیار زیادی دارد تا به نقاط مختلف جهان برسد و ضربه های انتقام جویانه را متوجه آمریکا کند.

سجادی توضیح داد: اگر آمریکا به ایران حمله کند، ما فهرستی از حملات واکنشی را آماده کرده ایم. آمریکا قطعا با یاس و ناامیدی مواجه خواهد شد.

وی افزود: موضوع حمله نظامی آمریکا علیه ایران ، از چند سال پیش در دستور کار قرار داشته است ولی ایران هیچ گاه آغازگر جنگ نخواهد بود.

روسیه یکی از حامیان ایران در موضوع هسته ای در مقابل اعمال فشارهای آمریکا و غرب است.
آمریکا ایران را به در پیش گرفتن برنامه هسته ای نظامی متهم می کند ولی ایران بارها چنین اتهامی را رد و تولید انرژی و تحقیقات علمی را دلیل فعالیت های هسته ای خود اعلام کرده است.
آمریکا بارها تهدید کرده است که با آنچه که “تلاش ایران برای ساخت بمب اتمی” توصیف می کند مقابله می کند و در این زمینه، همه گزینه ها را بر روی میز دارد.

ارسال نظر