X بستن تبلیغات
X بستن تبلیغات
header
متن مورد نظر

سوئیچینگ Cisco

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

چکیده :

این مقاله مشتمل بر مفهوم کلی چگونگی کارکرد سوئیچ های LAN و عمومی ترین خصوصیات موجود در یک سوئیچ LAN می باشد .  همچنین تفاوتهای موجود میان مفاهیمی از قبیل پل بندی، سوئیچینگ و مسیریابی را نیز دربرمی گیرد. البته مطالب موجود در این مقاله که از سوی Cisco ارائه گردیده است، کلی و عمومی بوده و راجع به هیچیک از محصولات این شرکت و خصوصیات ساختاری سوئیچ های سرعت دهنده LAN آن نمی باشد. لذا جهت بررسی و مطالعه مطالب فوق، احتیاج به پیش نیاز مطالعاتی خاصی نیست.

از سوی دیگر این مقاله محدود به نسخه های سخت افزاری و نرم افزاری ویژه ای نبوده و اطلاعات حاضر در آن از وسائل موجود در یک محیط آزمایشگاهی معین بدست آمده است. بایستی توجه داشت که تمامی وسائل استفاده شده با یک ساختار پیش فرضراه اندازی شده اند. بنابراین در صورتی که روی یک شبکه زنده کار می کنید، حتما از تاثیر هر فرمان یا Command قبل از بکار بردن آن اطلاع حاصل نمائید. برای سوئیچ ها و شبکه ها، انواع بسیار مختلف و متنوعی وجود دارند. سوئیچ هایی که برای هر نود در شبکه داخلی یک شرکت، اتصالی مجزا فراهم می کنند را سوئیچ های LAN می نامند. اساسا، یک سوئیچ LAN یکسری شبکه های پایدار که شامل تنها دو وسیله در حال ارتباط با یکدیگر در آن لحظه خاص هستند را ایجاد می نماید. در این مقاله، روی شبکه های Ethernet با بهره گیری از سوئیچ های LAN متمرکز خواهیم شد. همچنین مطالبی از قبیل اینکه "یک سوئیچ LAN چیست" و "پل بندی شفاف چگونه کار می کند" را خواهید آموخت. از سوی دیگر با مفاهیمی همچون VLAN ها، ترانکینگ و Spanning trees آشنا خواهید شد.

 

فصل اول: سوئیچ ها و شبکه ها

 

۱-۱) سوئیچ ها و شبکه ها

 یک شبکه نوعی شامل نودها یا گره ها (کامپیوترها)، یک واسطه یا وسیله ارتباطی (سیم یا بدون سیم) و تجهیزات خاص شبکه از قبیل مسیریابها و hub ها می باشد. در مورد شبکه اینترنت، تمامی این قطعات در حال کار با یکدیگر، امکان فرستادن اطلاعات از سوی کامپیوتر شما به کامپیوتری دیگر که می تواند در آن سوی دنیا وجود داشته باشد را ایجاد می کند.

سوئیچ ها، بخش اساسی و پایه ای در اکثر شبکه ها می باشند که امکان فرستادن اطلاعات به صورت همزمان را برای چندین کاربر از طریق یک شبکه و بدون به تاخیر انداختن یکدیگر، فراهم می سازند. همانگونه که مسیریابها به شبکه های متفاوت اجازه ارتباط با یکدیگر را می دهند، سوئیچ ها نیز به نودهای مختلف (یک نقطه اتصال شبکه، عموما یک کامپیوتر) در یک شبکه، اجازه برقراری ارتباط مستقیم با یکدیگر به روشی کارا و هموار را خواهند داد.

 

 

برای دانلود کامل مقاله بر روی لینک دانلود کلیک نمایید

دانلود مقاله

 

 

ارسال نظر