X بستن تبلیغات
X بستن تبلیغات
header
متن مورد نظر

سیب

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

سیب از فرآورده های میوه هایی است که بشر از دوران ماقبل تاریخ و شروع دوران کشت و زرع شناخته و مورد استفاده قرار داده است. در حال حاضر حدود ۳۵ گونه مختلف از سیب در دنیا شناخته شده اند. بیشترین این گونه ها (حدود ۱۹ گونه) از نوع سیبهای میوه ریز (کوچک) یا زینتی هستند (Crabs). سیبهای معمولی بیشتر از گونه های malus sylrestris , suualus هستند.

مقدمه:

سیب از فرآورده های میوه هایی است که بشر از دوران ماقبل تاریخ و شروع دوران کشت و زرع شناخته و مورد استفاده قرار داده است. در حال حاضر حدود ۳۵ گونه مختلف از سیب در دنیا شناخته شده اند. بیشترین این گونه ها (حدود ۱۹ گونه) از نوع سیبهای میوه ریز (کوچک) یا زینتی هستند (Crabs). سیبهای معمولی بیشتر از گونه های malus sylrestris , suualus هستند.

 

اهداف

تاریخچه و گسترش سیب در دنیا و اهمیت اقتصادی آن

سیب از گونه های وحشی موجود در آسیا و اروپا به دست آمده است و قدمت کشت و پرورش آن به سالهای ماقبل تاریخ می رسد. سیب تا این اواخر هیچ وقت به عنوان محصولی پول ساز و تجارتی تلقی نمی شد. این وضع در اروپا نیز تا اواسط قرن ۱۹ و اوایل قرن بیستم نیز وجود داشت. بعد از احداث راههای جدید ارتباطی بین مراکز عمده تولید و بازارهای مصرف و بالا رفتن قدرت خرید مردم و پی بردن به محسنات بهداشتی و غذایی آن، و بالاخره وجود آوردن صنایع تبدیلی، سیب به صورت یک محصول عمده اقتصادی در جهان شناخته شد. در ایران این تحول خیلی دیر شروع شد. مناطق عمده تولید کننده سیب دنیا بین عرضهای شعاعی و جنوبی ۳۰-۶۰ درجه قرار گرفته است به ترتیب اهمیت از نظر تولید عبارتند از: چین، آمریکا، فرانسه و ترکیه، بنابراین ما می خواهیم به بررسی اهداف کشت سیب بپردازیم.

 

چکیده: ما می خواهیم سیب را از لحاظ بهره برداری اقتصادی مورد مطالعه قرار دهیم. و چنانچه لازم باشد برای رشد میوه سیب را بررسی کنیم ما بهره برداری سیب را در چند لحظه مورد مطالعه قرار داده ایم.

فرضیه: به نظر می رسد بین بهره برداری اقتصادی سیب و استفاده بهینه از عوامل تولید رابطه وجود دارد.

 

خصوصیات درخت سیب

خواص گیاه شناسی و اکولوژیکی:

درخت سیب از جمله درختان سردسیری معتدل و برگ ریز یا خزان کننده است بر حسب گونه ها بشره زیرین برگ کرکدار مایل به سفید و بشره فوقانی براق است. انواع کاشته شده شاخه های صاف دارد که بر حسب ارقام، عمودی یا مایل یا نرم و آویزان هستند. بعضی ارقام تولید تمایل زیاد به پاجوش دادن دارند. رنگ پوست شاخه های ارقام گوناگون از زرد تا قرمز متغیر و اکثراً قهوه ای است تاج درخت متنوع است. در بعضی ارقام چتری و تو هم در بعضی دیگر باز و کم شاخه، پرمی، مستطیلی، استوانه ای با شاخه های عمودی موازی یا بینابین. تنه بعد از ۷-۸ سال اول دارای نسج سوبرینی (چوب پنبه ای) مخطط و ناصاف می شود. اگر در سنین جوانی از پوست تنه مراقبت لازم به عمل نیاید، در اغلب مناطق مخصوصاً در شرایط جوی صاف و خشک در جهت جنوب غربی دچار سوختگی می شود، که منجر به پوست انداختن و ظاهر شدن چوب درونی می شود. معمولاًٌ از سنین ۴-۵ سالگی به تدریج در قسمتهای پایینی شاخه های اصلی شروع به تولید شاخه های عمودی کوتاهی می کند که روی آنها جوانه های گل ظاهر می شود. سیب از نظر زمان گل کردن در گروه سوم میوه های سردسیری قرار می گیرد و بعد از گیلاس و تقریباً همزمان با گلابی گل می کند. ریشه نیز بر حسب گونه ها و ارقام از رشد و فرم متفاوتی برخودار است. جوانه های درخت سیب به دو نوع برگی و گل تقسیم می شوند. رنگ گلهای ارقام گوناگون متفاوت است.

 

طعم میوه:

طعم میوه سیب بیشتر از سایر میوه های تحت تاثیر شرایط محیط قرار دارد. حرارت در دوران نمو ورسیدن آن موثر است. سیبهای پاییزه و زمستانه در مناطق ییلاقی و خنک بهترین طعم و نسخ خود را پیدا می کنند. مرغوبترین سیبهای این گروه مخصوص مناطق مرتفع و ییلاقی است. مثل دماوند ، سمیرم، دامنه های سهند و سبلان و کوهپایه های بینالود مشهد و سایر مناطق مشابه.

اگر این قبیل سیبها را در جلگه ای گرم که حرارت در طول تابستان از ۳۵ درجه به مدت طولانی تجاوز می کند بکارند، کیفیت و عطر و طعم خود را به مقدار زیادی از دست خواهد داد. غیر از دمای محیط، عنصر ازت نیز در کیفیت و طعم سیب اثر دارد. زیادی ازت در زمان نزدیک به رسیدن سیب موجب تشدید خاصیت ریزش میوه در ارقامی، که طبیعتاً چنین عاداتی دارند می شود.

 

رنگ میوه:

ارقام گوناگون سیب دارای درجاتی از رنگهای زرد، (کرم، زرد، شیری سبز روشن) یا قرمز و یا مخلوطی از هر دو، به صورت یکدست یا رگه رگه که روی متن کرم یا زرد یا سفید هستند. عامل رنگ از نظر تجاری در قیمت میوه سیب عامل مهمی محسوب می شود. در اکثر سیبهای خوش رنگ قرمز بهتر به فروش می رسند.

 

محیط پرورشی

شرایط اقلیمی:

سیب درختی سردسیری، برگ ریز یا خزان کننده است (Decldiois)، بنابراین به طور طبیعی در اقلیم سرد و معتدله در هر دو نیکره شمالی و جنوبی کاشته می شود. سیب امروزه بیشترین سطح کشت را در این بین انواع میوه ها بدست آورده است و در حدود ۳۵۶۷۲۰۰۰ تن محصول تولید می شود.

در بین عوامل متعدد محیط زیست، (اما مهترین فاکتور تعیین کننده است چون کنترل انسان روی روی دمای محدود بسیار محیط است، بنابراین باغدار باید با توجه به شرایط طبیعی منطقه، ارقامی را که با شرایط خاص منطقه حداکثر سازگاری را دارند انتخاب کند.

 

عناصر معدنی مورد نیاز درختان سیب:

درخت سیب مثل سایر درختان میوه به کلیه مواد معدنی ۱۳ گانه که از خاک به صورت محلول در آب باید جذب شود نیاز دارد.

ازت: ازت یکی از مهمترین ترکیبات نسوخ گیاهی و سلولهای آنهاست. این عنصر ماده ترکیبی انواع پروتئینهای گیاهی است و در پروتوپلاسم زنده تمام سلولها وجود دارد.

به همین دلیل سبب نیاز درختان به ازت از همه عناصر دیگر بیشتر است.

به طور متوسط مقدار ازت لازم برای یک هکتار سیب بارور کامل را حدود ۱۰۰ کیلو خالص می گیرند که معادل است با ۵۰۰ کیلو کود سولفات دامونیم ۲۰ درصد.

فسفر: یکی دیگر از عناصر مهم مورد نیاز درختان سیب فسفر است. میزان فسفر مورد نیاز درمقایسه با ازت به مراتب کمتر و معادل  الی  آن یعنی تقریباً حدود ۶ تا ۱۰ کیلو فسفات  در هکتار برای یک باغ سیب بارور است.

روی (ZN): یکی از عناصر ضروری حیات سالم درختان است که به مقدار اندکی مورد نیاز است. یک باغ ۵-۶ هکتاری سیب با درختان بزرگ و بارور فقط حدود  کیلو روی در سال مصرف می کند.

آهن (Fe): ذارت عنصر آهن در داخل کلروپلاست ها قرار گرفته اند و علاوه بر مشارکت در ساختن کلروفیل به احتمال قوی مثل سایر عناصر قلیل فلزی، در ترکیبات آنزیمها نیز دخیل هستند. نیاز درخت سیب به آهن ۱۰ تا ۲۰ برابر نیاز آنها به روی یا مس است.

مس (Cu): مقدار آن به مراتب کمتر از روی است.

بر (B): نیاز درخت به این عنصر نیز کم و حدود ۵۰۰ گرم در سال برای یک باغ ۵ هکتار است.

منیزیم (Mg): منیزم از عناصری است که در ترکیب کفروفیل وجود دارد.

منگنز (Mz): این عنصر با اینکه بسیار کم مورد نیاز است اگر کمبودی داشته باشد موجب تقلیل فعالیت برگها می شود.

کلسیم (Ca): مورد استفاده کلسیم بیشتر در نسوج انتهایی ریشه ها و شاخه ها و در نسج ریتم است.

سدیم (Na): این عنصر جزو عناصر ضروری به حساب نمی آید و زیادی آن مضر است و موجب قلیایی شدن خاک می شو.

مولیبدنوم (Mo): مقدار بسیار کم، حدود  کیلو بریا یک لانج بارور ۵ هکتاری کافی است.

متوسط بعضی از عناصر مهم در میوه سیب به این شرح است.

N: 05/1 پودر در ۱۰۰۰ پودر میوه تازه

K: 04/1 پودر در ۱۰۰۰ پودر میوه تازه

P: پودر در ۱۰۰۰ پودر میوه تازه

S: پودر در ۱۰۰۰ پودر میوه تازه

Fe: پودر در ۱۰۰۰ پودر میوه تازه

Ca: پودر در ۱۰۰۰ پودر میوه تازه

Mg: 875/8 درصد در کل وزن خاکستر میوه.

 

تولید و تکثیر درختان سیب

در کشورهای مترقی و پیشرفته از نظر باغداری موسساتی به وجود آورده اند، که تحت ضوابط و مقرارت نسخ که از طرف وزرات کشاورزی دقیقاً کنترل می شود نهالهای مثمر و غیر مثمر و زینتی را تولید می کند و با استانداردهای معین در اختیار باغداران قرار می دهند. خریداران اطمینان دارند که نهال دریافتی آنها از هر حیث مورد اطمینان و کاملاً سالم و عاری از امراض ویروسی و حتماً از رقم مورد نظر است. ولی متاسفانه در کشور ما هنوز به این مساله مهم که پایه باغها و تولید آینده آنها را تشیکل می دهد توجه چندانی نمی شود. موسسات تولید نهال بسته به انصاف و فرهنگ شخصی انواع نهالها را با تکنیک عقب مانده در معرض فروش می گذارند هیچ قانونی یا ضابطه ای وجود ندارد که بتوان کار این مراکز تولید نهال را کنترل کرد. بسارقمی را به اسمی دیگر می فروشند، یا نهالها به انواع امراض ریشه ای یا ویروسی آلوده هستند و دانسته و ندانسته در دسترس عامه قرار می گیرند و بدین ترتیب امراض در سطح کشور منتشر می شود، که باید مبلغ هنگفتی برای مبارزه با آنها صرف شود، و سرمایه گذاری باغداران و زحمات چندین ساله آنها برود.

 

ایجاد باغ مادر برای تامین نیاز به ارقام مرغوب و مطمئن

در قطعه زمین با خاک شن و رسی، قابل نفوذ و حاصلخیزی و غنی از مواد غذایی و هوموسی با تحت الارضی سالم و زهکش خوب، می توان به ایجاد باغ مادری از پایه های مورد نظر پرداخت.

 

باغهای متراکم یا پاکوتاه

باغهای وسیع با ردیفهای منظم، به صورت فشرده (باغهای با درختان پاکوتاه) آخرین پدیده باغداری جدید، فاصله بسیار زیادی با باغهای شبیه خود در قرون وسطی و حتی اوایل قرنی که هستیم پیدا کرده اند. ارقامی انتخابی و پرورش شده اند که دارای حداکثر خواص مطلوب از یک واریته هستند. نگهداری، پرورش، برداشت، انبار کردن، توزیع و فروش یا تبدیل میوه به محصولات گوناگون علم گسترده را تشکیل می دهد.

 

عملیات زراعی لازم در باغهای پاکوتاه

از نظر آبیاری و تغذیه اختلاف عمده ای بین باغهای استاندارد با باغهای پاکوتاه وجود ندارد. در هر دو سیستم باید عملیات باغداری از قبیل کودریزی، سمپاشی، علف بری، پاجوش گیری و غیره انجام می گیرد. مهمترین عملیاتی که طرز اجرای آن در سیستم باغهای پاکوتاه با اغلب باغهای استاندارد فرق دارد، مسئله پرس درختان است. البته فاصله کاشت و تعداد درخت در واحد سطح نیز در دو سیستم تفاوت دارد.

در طول مدت بهره برداری از باغهای پرتراکم پاکوتاه، به علت کثرت نهالهایی که باید در واحد سطح کاشته شوند و لزوم قیم گذاری با بستن به سیم وجود ندارد هزینه احداث باغ نسبت به باغهای سنتی معمولی، که تعداد درختان کمتر است و به قیم دائمی نیاز ندارد، بیشتر است. ولی باید توجه داشت که این سرمایه گذاری سنگین در ابتدای کار، اگر باغ با اسلوب صحیح احداث و اداره شود، زودتر از باغهای سنتی بر می گردد. اگر از این باغها مراقبت کلی به عمل آید، بر خلاف تصور عامه، عمر بهره برداری نیز به قدر کفایت طولانی خواهد بود. این مساله با توجه به بالا رفتن روز افزون قیمت زمین زراعی و سود سرمایه بسیار مهم است. در سالهای اول احداث باغ، مقدار محصول و درآمد خالص در باغهای پاکوتاه پرتراکم خیلی بیشتر از باغهای استاندارد است. همچنین در طول بهره برداری، قیمت تمام شده یک جعبه سیب به مراتب کمتر است.

به طور کلی در درختان پاکوتاه، عده کارگران برای تولید یک جعبه محصول به مراتب، کمتر از باغهای معمولی است.

این نتیجه به خاطر ارزان تمام شدن عملیاتی که به کارگر نیاز دارند مانند پرس و چیدن، سمپاشی است. درآمد خام باغ نیز ده ساله اول ارتباط نزدیک با تعداد درختان دارد. (جدول زیر)

سرمایه اولیه برای ایجاد باغ و درآمد انباشته در طول ده سال اولیه زمین منظور شده است.

درجه تراکم درخت

تعداد درخت

سرمایه اولیه احداث

درآمد جمع شده در طول ده سال اول

کم

متوسط

زیاد

خیلی متراکم

۱۲۱

۲۱۸

۴۵۴

۷۹۲

۲۳۱ دلار

۵۰۴ دلار

۱۴۰۲ دلار

۲۳۲۹ دلار

۱۸۰۵ دلار

۲۳۰۵ دلار

۳۶۶۴ دلار

۷۲۹۱ دلار

 

به طوری که از جدول فوق معلوم است درآمد خالص سپس از وضع مخارج اولیه بر تراکم درخت در واحد سطح افزوده می شود:

در تراکم معادل ۱۴۸۴ دلار و در تراکم خیلی زاید ۴۹۶۵۲ دلار.

 

محسنات باغهای پاکوتاه با تراکم زیاد

۱ – هزینه هرس بر حسب واحد وزن میوه (۱۰۰ عدد) به  تقلیل می یابد.

۲ – مقدار سوم دفع آفات بر حسب وزن میوه برداشت شده کم می شود و هزینه عملیات تا حد ۵۰% معمول می رسد و در عین حال تاثیر کار نیز بیشتر است.

۳ – هزینه مکانیزم کمتر است، زیرا ماشین آلات کوچکتر و سبکتر که ارزانتر است استفاده می شود.

۴ – کارگران، مخصوصاً کارگران خیلی جوان (بچه ها) و بازنشسته ها با مزد کمتری می توانند همان کار کارگران گران قیمت را در این باغها برای انجام عملیاتی نظیر چیدن و تنک کردن میوه به خوبی انجام دهند و در نتیجه هزنیه کارگر کمتر می شود.

۵ – درصد میوه های درجه یک در واحد سطح بیشتر است. مخصوصاً در ده سال اول عمر باغ این خاصیت باعث می شود که باغدار خیلی زودتر سرمایه خود را برگرداند و درآمد نسبتاً بیشتری به دست آورد.

۶ – هزینه برداشت تا  معمول تقلیل می یابد.

۷ – تعداد کارگران مورد نیاز برای عملیات مثل تنک کردن، هرس، و چیدن کمتر است.

۸ – در باغهای کوچک خانوادگی و در باغچه های داخل شهرها، می توان به تعداد کافی انواع مختلف درختان را پرورش داد و از آن بهره مند شد.

 

ارقام سیب

مشخصات ارقام سیب:

طبق مآخذ موجود متجاوز ۶۰۰۰ رقم سیب در تمام سطح کره زمین از شرق به غرب در نیمکره شمالی و جنوبی کاشته می شود. البته اکثریت این وارتیه ها جنبه محلی دارند و فقط از اهمیت منطقه ای برخودارند. تعداد ارقام مصروف تجارتی که معروفیت جهانی دارند شاید از ۱۰۰ رقم تجاوز نکند. گستردگی هیچ کدام از میوه ها به اندازه سیب در جهان نیست. در بین ارقام سیب فقط ۷-۸ رقم هستند که در تمام کشورها کم و بیش کاشته می شوند که ارقام گوناگون سیب را می توان چند نوع طبقه بندی کرد:

طبقه بندی اول از نظر تاریخ رسیدن است. از این نظر آنها را به دو گروه عمده سیبهای تابستانه و سیبهای زمستانه تقسیم می کنند. این طبقه بندی را به طور دقیق می توان به گروههای کوچکتر سیبهای خیلی زودرس، سیبهای تابستانه میانه رس، سیبهای پاینده و سیبهای انباری زمستانه تقسیم بندی کرد.

طبقه بندی مهم دیگر با توجه به خواص میوه از نظر مصرف آن است. طبق این روش، دسته ای را سیبهای تازه خوری یا دسر می گویند که به صورت تازه یا بلافاصه بعد از رسیدن، یا پس از مدتی نگهداری در انبار به حالت طبیعی به مصرف می رسند.

گروه دیگر سیبهای پختنی یا صنعتی هستند. از این نوع سیبها در صنایع تبدیل مانند کمپوت، مربا، آب سیب، کنسانتره، سرکه، و مشروبات خفیف الکی مثل سدر یا سایدر استفاده می کنند حتی بعضی ارقام را خشک می کنند. ممکن است ارقامی باشند که واجد دو یا سه جنبه مصرفی می باشند و چند گونه کار برداشته باشند. یعنی هم به حالت تازه و خم برای کمپوت و مربا یا آبمیوه گیری مناسب باشند.

مطالعات دقیقی در کشورهای پیشرفته خارج و تا حدی در ایران از نظر تعیین خواص گوناگون ارقام سیب و انتخاب ارقام مناسب برای مصارف مختلف با توجه به شرایط محیط پرورشی به عمل آمده است.

 

تغییراتی که مقارن رسیدن در میوه رخ می دهد.

هر رقم سیب در موقع رسیدن تغییراتی بارز را چه در ظاهر و چه در باطن خود نشان می دهد. اولین تغییر مشهود رنگ آن است. انواع مختلف سیب اعم از قرمز یا زرد، در آخرین روزهای عمر خود روی درخت رنگ عوض می کنند و به بهترین رنگ خود در می آیند. این مسئله به خصوص در ارقام قرمز، که رنگ عامل مهم بازار پسندی آنهاست، مورد نظر است. رنگ قرمز در میوه ها عمدتاً در اثر تشکیل پیگمانی به اسم آنتوسیانین به وجود می آید. عوامل موثر در تشکیل این رنگریزه عبارتند از:

حرارت، مقدار مواد غذایی در دسترس درخت، رطوبت نسبی هوا در روزهای نزدیک به رسیدن، نور صافی هوا، خاصیت ذاتی رقم و سلامت برگها.

 

ریزش میوه قبل از برداشت و امکان جلوگیری از آن

اغلب ارقام سیب در هفته های نزدیک به زمان رسیدن کامل کم و بیش ریزش می کنند. در بعضی ارقام این ریزش زیاد است و موجب ضایع شدن و یا تقلیل قیمت قسمتی از محصول می شود. دانشمندان جهت جلوگیری از این پدیده مطالعاتی انجام داده و بدین نتیجه رسیده اند که دلیل این ریزش تشکیل پیش از موقع لایه جداکننده در دم میوه است. این لایه در اثر ترشح هورمونی به نام آسبیسک اسید به وجود می آید.

 

چیدن میوه

بعد از اینکه زمان مطلوب رسیدن میوه فرا رسید، باید هر چه سریعتر میوه ها چیده شوند. تلف کردن وقت، حتی یک روز هم مهم است. تدارک به موقع مقدمات برداشت ضرورت قطعی دارد. لازم است با برنامه ریزی دقیق نیمه لوازم و وسایل اعم از کارگران و ابزار کار و مسئولین عملیات، قبل از وقت پیش بینی و آماده شود و تکلیف و وظیفه بر فرد مشخص شده باشد، و آموزشهای لازم داده شود، تا کار سریع و دقیق و صحیح انجام گیرد و به نتیجه مطلوب برسد. نظر به اینکه هزینه برداشت مهمترین رقم خرج باغ سیب را تشکیل می دهد، باید تمام سعی و کوشش مدیر و کارکنان باغ معطوف به انجام دقیق و سریع و به موقع عملیات چیدن و حمل آن به سردخانه یا بازار فروش باشد، تا از ضایعات و تلفات پایین آمدن قیمت محصول جلوگیری شود. چند روز دیرتر یا زودتر چیدن محصول در باغهای وسیع ممکن است رقم بزرگی از درآمد باغ را تقلیل می دهد. در دهه اخیر گسترده ای در دانشگاهها و مراکز علمی دنیا به خصوص در امریکا روی سیستم پرس و روشهای مدیریت در باغهای استاندارد و متراکم برای تقلیل هزینه تولید به عمل آورده است.

 

دشمنان سیب

درخت سیب مثل هر موجود زنده دشمنانی دارد که از آن تغذیه و یا روی آن زندگی می کنند، که در اثر آنها ضایعات و صدماتی به درخت وارد می شود. این دشمنان ممکن است به ریشه، تنه، شاخه، برگ، جوانه و گل صدمه بزند یا مستقیماً محصول میوه را مورد حمله قرار دهند. نتیجه در هر صورت، ضعیف شدن درخت و کم شدن درآمد خواهد بود. ای بسا، حاصل سالها زحمت و حرارت و صرف سرمایه در اثر اهمال یا جهل و نادانی مدت کمی از بین برود، و درختان دچار انحطاط و ضعف غیر قابل جبرانی شوند یا محصول یکسال ظرف چند روز از بین برود. دشمنان درختان میوه از جمله سیب را می توان به سه گروه عمده تقسیم کرد:

۱ – گروه حشرات، که شامل انواع حشرات مضرند که به قسمتهای مختلف درخت صدمه میزنند.

۲ – گروه امراض قارچی یا ویروسی یا باکتریایی، که زیر عنوان کلی امراض گیاهی می آیند.

۳ – حیوانات خون گرم و کامل که به نوعی به درختان آسیب می رسانند.

 

بیماریهای درختان سیب

بیماریها که در اثر حمله قارچها، باکتریها و ویروسها به درختان سیب خسارت وارد می کنند، مثل حشرات و آفات اکثراً با سایر درختان به خصوص درختان مثمر دانه دار مشترک است. عوامل بروز این عوارض بر خلاف حشرات با چشم غیر مسلح قابل دیدن نیستند و موقعی باغدار به وجود آنها پی می برد که خسارات به قسمتی از درخت اعمال از ریشه، ساقه، شاخه، برگ، گل و میوه وارد شده است. در اینجا مهمترین بیماریها درختان سیب را معرفی می کنیم.

 

 

۱ – بیماریهای قارچی

الف: بیماریهای ریشه ای

ب: بیماریهای روی تنه و شاخه ها

در اینجا لازم به تذکر است که اکثر آفات و امراض را می توان با رعایت اصول جهنمی متداول که صحت آنها ثابت شده است از اثر بیندازیم یا کم اثر کنیم. این اصول عبارتند از: رعایت صحیح آبیاری، انجام آبیاری، انجام صحیح و به موقع عملایت باغداری از قبیل شخم و برگدان علفهای هرز، تقویت متعادل درختان، پرس و ترتیب درخت، رعایت بهداشت محیط و ابزار کار با ضد عفونی کردن محل زخمها و ادوات کار قیچی، چاقو در تهیه نهالهای سالم با استفاده از روش گرفتن پیوندک فقط از درختان ما در گواهی شده انتخاب پایه های مناسب و مقاوم، انتخاب ارقام پیوندی مقاوم در مقابل عوارض طبیعی و آفات و امراض مناسب شرایط محل، انتخاب محل مناسب باغ از نظر توپوگرافی و مصون بودن از سرما و باد، آبیاری به اندازه، چیدن میوه با اسلوب صحیح و اجتناب از وارد آوردن ضربه و خراش به میوه ها، و بالاخره رعایت بهداشت انبارها و کنترل ها و رطوبت آنها و انجام صحیح رقم بندی و بسته بندی و مراقبت در حمل و رسانیدن میوه به بازارهای فروش.

 

 

بازاریابی و فروش محصول

حاصل تمام زحمات و هزینه ها برای بدست آوردن محصول در باغ تجارتی، فروش محصول است. عرضه میوه تولید شده به، صورت بازارپسند و باب طبع مشتری از اهم مطالبی است که بر تولید کننده امروزی مد نظر دارد. بسیاری از باغ داران کشور ما عمدتاً از این شاکی هستند که قادر نیستند محصول خود را به نحو شایسته به بازار برسانند و بفروشند و در نتیجه متحمل خسارات زیادی می شوند و از باغداری، به خصوص تولید سیب دلسرد هستند. با وضعی که در مورد بازار سیب در چند ساله اخیر، پیش آمده است. مسئله فروش و بازاریابی اهمیت بیشتری یافته است. اقدام اخیر دولت در بار کردن راه خروج مازاد میوه به بازارهای خارجی و تشویق صنایع به سیب می تواند در حل معضل کمک کند. ولی در دنیای امروزی و در بازارهای پررقابت خارجی، هر چقدر کیفیت محصولی خوب باشد، بدون رعایت دقیق ضوابط بسته بندی و رقم بندی و به دست آوردن شهرت نیک و اعتقاد نمی توان وارد شد.

 

روشهای گوناگون فروش

فروش میوه، بر حسب کشورها و عادات و رسوم محلی و نوع و کیفیت محصول، با روشهای متعددی انجام می گیرد.

فروش به کارخانه های تبدیل میوه: در کشورهای صنعتی، کم کم مصرف عمده میوه هایی مثل سیب و مرکبات، گلابی، هلو، گیلاس، و …. از طریق تبدیل آنها به سایر محصولات غذایی مانند آب، کنسانتره، کمپوت، کنسرو، مربا و غیره انجام می گیرد. به عبارت دیگر این مراکز صنعتی خریداران عمده انواع میوه ها هستند.

بازارهای کنار جاده: این طرز فروش میوه، به خصوص برای سیب، هنوز در ایران زیاد متداول نشده است.

واسطه های فروش: همان طوری که در کشور ما دلال و واسطه وجود دارد، در کشورهای مترقی با سیستم پیشرفته بازاریابی نیز دلال و واسطه فروش میوه هست. وجود افراد یا سازمانها برای مطالعات عمده موسسات بزرگ ضرورت دارد. وجود این واسطه ها از آن نظر لازم است که در مجامع بزرگ جمعیتی با تعدد تولیدکنندگان و مصرف کنندگان و صنایع و مراکز نگهداری و تبدیل میوه، ارتباط مستقیم بین باغدارها و مصرف کننده ها غیر ممکن است.

آژانسهای بازاریابی: شامل ۱ – دلالهای کمیسیونه – جابه – مراکز فروش عمده – بروکرها – آکشن – خرید مستقیم از باغ – ماشینهای خودکار فروش سیب

 

 

 

تبلیغات و معرفی محصول:

تبلیغ مبتنی بر واقعیت و معرفی محصول، یکی از عوامل عمده توفیق در بازاریابی محسوب می شود. بهترین تبلیغ برای باغداران این است که ثابت کند، کیفیت محصول او همان است که ادعا می کند و طرز بسته بندی و رقم بندی آن نیز جالب و تمیز باشد.

شناساندن ارزش غذایی و بهداشتی سیب به عامه مردم از جمله تبلیغات مفیدی است که برای رونق دادن به بازار فروش سیب و تامین بهداشت عامه در دنیا انجام می شود. سیب با داشتن مواد هیدروکربنه و املاح و ویتامینها و قند سالم به خصوص پکیتن، غذای بسیار سالم و مفیدی است. انتشار نتیجه تحقیقات ممتد دانشمندان در مورد خواص میوه ها به خصوص سیب، از نظر پایین نگهداشتن چربی خون، کم کردن خطرات سکته های قلبی، که سیب به خاطر داشتن مقادیر زیاد پکتین به آن معروف است، بسیار مفید است. در کشورهای پیشرفته اطلاع مردم از این واقعیات موجب بالا رفتن مصرف سرانه سیب شده است. بد نیست از یک بررسی که در دانشگاه میشیگان آمریکا در مورد روشن کردن منافع خوردن سیب در بین دانشجویان این دانشگاه به عمل آمده است ذکری بکنیم:

طبق این بررسی، دانشجویانی که روزانه حداقل دو عدد سیب خورده بودند، در مقایسه با آنهایی که اصلاً سیب نخورده بودند به مقیاس زیادی از ناراحتیهای از قبیل سردرد، هیجانات عصبی، استرسها، امراض پوستی، دردهای رماتیسمی و اختلالات تنفسی در امان بودند. ساعات غیبت دانشجویان مصرف کننده سیب درمقایسه با دیگران ۱۲ به ۱ بود. یعنی سیب خورها ۱۲ بار کمتر از سیب نخورها غیبت داشتند. دندانپزشکان معتقدند خوردن یک سیب (گاز زدن) بعد از غذا کار مسواک و خمیر دندان را می کند. و در سلامتی لثه ها و تغذیه و ضد عفونی کردن دهان موثر است این قبیل محسنات سیب که برای اکثریت مردم این کشور هنور نامعلوم است باید تا تشکیل سمینارها و نشر و انتشار پوسترها و درج مقالات مرتب در مجلات و روزنامه ها و انتشار و سخنرانیها در تلویزیون و رادیو فهمانده شود. همزمان با آن باید در اصلاح وضع بازاریابی اقدام کاری کرد که سیب به قیمت ارزان و فراوان در دسترس عامه قرار گیرد و سهم عمده قیمت فروش رفته عاید باغدار شود تا به تولید آن و تامین نیازهای جامعه تشویق شود.

 

 

نتایج و پیشنهادات:

آخرین علاج برای نجات سیب کاران

در حال حاضر صاحبان باغهای سیب، همانطوری که به آن اشاره شد، درگیر مشکلات زیادی هستند، یکی از بهترین روشهای کار، جهت نجات این مردم، تشکیل تعاونیهای تولید و اتحادیه سیب کاران است یعنی باغداران و تولید کنندگان سیب در منطقه دور هم جمع شوند و تعاونی تشکیل بدهند. با کمک گرفتن از دولت هم از نظر فنی و هم مالی، موسساتی در منطقه به وجود بیاورند که محصول همه اعضا را تحویل بگیرد و پس از رقم بندی در سردخانه های مجهز نگهداری و به موقع بعد از بسته بندی به بازارهای داخلی و خارجی عرضه کنند. این اتحادیه ها باید سهامی باشند و ارقام سهام آنها متعقل به باغداران و تولید کنندگان باشد. این موسسات می توانند سردخانه مراکز رقم بندی و بسته بندی و حتی کارخانه های تبدیلی باشند، تا قسمتی از محصول را که قابل عرضه به صورت تازه نیست، بتواند به محصولات پرارزش دیگری تبدیل کنند. همچنین این شرکتها می توانند احتیاجات اعضای خود را به وسایل کار، با به وجود آوردن سرویسهای سمپاشی عمومی باغها یا خریداری و تهیه سموم و کود ماشین آلات مورد نیاز یا جعبه، به قیمتهای مناسب و به موقع تامین کنند.

 

 

 منبع :پدیدا بزرگترین مرجع علمی ایرانیان

۲ نظر

  1. ملیکا گفته است :
    اسفند ۱۳ام, ۱۳۹۴

    لطفا درباره ی نیاز نوری یک درخت سیب هم مطلب بزارید من تو هر سایتی میرم نیست

  2. فاطمه گفته است :
    فروردین ۱۱ام, ۱۳۹۵

    اصلا مطلب از نیاز نوری درخت سیب نیست

ارسال نظر