X بستن تبلیغات
X بستن تبلیغات
header
متن مورد نظر

صادرات نفت ایران به چند کشور اروپایی قطع شد

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

جمهوری اسلامی ایران صادرات نفت خود به برخی از کشورهایی اروپایی را قطع کرده است.

به گزارش «تابناک» و به نقل از شبکه خبری «پرس‌.تی‌.وی»، ایران در واکنش به جدیدترین تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه بخش‌های انرژی و بانکداری ایران، صادرات نفت به شش کشور اروپایی از جمله، هلند، اسپانیا، ایتالیا، فرانسه، یونان و پرتغال را متوقف کرد.

 

در همین حال، خبرگزاری انگلیسی رویترز که در آغاز این خبر را روی خروجی خود قرار داده بود، به فاصله چند دقیقه خبر را از صفحه اصلی خود برداشته و به جای آن خبر تکذیب قطع صادرات نفت ایران به این کشورهای اروپایی را به نقل از سخنگوی وزارت نفت ایران منتشر کرد.

رویترز به نقل از این مقام ایرانی آورده است که صادرات نفت ایران به این کشورهای اروپایی قطع نشده و انجام این کار در صلاحیت شورای عالی امنیت ملی ایران است. گزارش‌ها حاکی از این است که پس از انتشار این خبر، بهای نفت در بازارهای جهانی افزایش یافته است.

ذکر این مورد لازم است، سفرای این شش کشور، امروز به وزارت خارجه ایران دعوت شده بودند.

تکمیلی :
یک مقام مطلع در شرکت ملی نفت ایران در گفتگو با مهر گفته است: جمهوری اسلامی ایران صادرات نفت به فرانسه و هلند را قطع کرد.

این مقام مسئول در ادامه از اولتیماتوم شرکت ملی نفت ایران به چهارکشور اروپایی ایتالیا، اسپانیا، پرتغال و یونان برای تمدید قرارداد بلند مدت ( بیش از دو سال) خبر داد و افزود: اگر این کشورها به این اولتیماتوم بی توجهی کنند، صادرات نفت ایران به این کشورها هم قطع خواهد شد.

پیش از این، رستم قاسمی وزیر نفت ایران از برنامه ایران برای قطع صادرات نفت این کشور به برخی از کشورهای اروپایی خبر داده بود.

 

منبع:تابناک

ارسال نظر