X بستن تبلیغات
X بستن تبلیغات
header
متن مورد نظر

علائم افسردگی در مردان چیست؟

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

علائم افسردگی در زنان و مردان، ممکن است بارز و آشکار باشد. اما علائم افسردگی گاهی، به شکل هایی بروز می کند که ممکن است متوجه آنها نشوید. به طور مثال سردرد، کمردرد و یاخواب‌آلودگی می تواند از علائم سردرد باشد. در ادامه به این علائم افسردگی که عموما در مردان بروز می کند، اشاره می کنیم تا اگر شما هم از چنین مشکلاتی رنج می برید، با یافتن راه حل آنها به درمان خود بپردازید.

 

تغییرات فیزیکی و احساسی

ی که دچار افسردگی می شوند ممکن است دچار تغییرات جسمی و یا روحی شوند. این دسته از افراد ممکن است احساس کنند در انجام امور روزمره کند شده‌اند و یا همواره احساس خستگی کنند.

اگر جزو این دسته از افراد هستید، بد نیست سری به روش های درمان افسردگی در اینترنت بزنید.

مشکل خواب آلودگی یا بی خوابی

بی خوابی یا خواب آلودگی بیش از حد نیز از علائم افسردگی محسوب می شود. عده ای از افراد نمی توانند صبح ها بخوابند یا بالعکس پس از ۱۲ ساعت خواب همچنان احساس خستگی می کنند.

این مورد یکی از علائمی است که مردها بارها به آن اشاره می کنند اما خود خبر ندارند که این مورد از علائم افسردگی محسوب می شود.

 

کمردرد، معده درد و تغییر مزاج

گر دچار مشکلاتی همچون اسهال یا یبوست، سردرد و یا کمردرد شده اید، از این مشکلات سرسری عبور نکنید.

چراکه این موارد هم زمان با نفوذ افسردگی در شما، بدن شما را تسخیر می کنند. افرادی که افسرده هستند، عموما احساس ناراحتی جسمی می کنند.

 

زود عصبانی شدن و بد بینی

زود عصبانی نشوید

افرادی که دچار افسردگی هستند،  می شوند. حتی زمانیکه از احساسات خود صحبت می کنند ممکن است ناراحت یا عصبانی شوند. تفکرات منفی گرایانه، نیز یکی دیگر از علائم افسردگی در مردان است.

گاهی این افراد با اینکه متوجه می شوند اشتباه کرده اند، اما هنچنان بر اشتباه خود پافشاری کرده و آن را با عصبانیت به دیگران القا می کنند.

 

کند شدن فرایند تفکر و توانایی اندیشه

زمانی که مردی افسرده می شود، قدرت و سرعت پردازش اطلاعات را مانند گذشته نخواهد داشت. چراکه در حالت افسردگی، فرد فکر خود را دائما مشغول افکار منفی و غیرضروری کرده و از موضوع اصلی تفکر خود دور می شود.

ناتوانی در بررسی حساب‌ها و یا مدیریت امور، از دیگر نشانه های افسردگی در مردان

"دکنر ساسمن" امریکایی در این باره می گوید، افسردگی در مردان، همانند این است که CPU آن ها خوب کار نکند.

 

افسردگی و استرس دو مقوله جدا از هم هستند

عده ای از افراد تصور می کنند به دلیل اینکه استرس دارند، پس افسرده هستند. اما این دو مقوله از هم جدا هستند، در واقع استرس راهی است برای اینکه افسرده شوید و یا به شکل واضح تر، استرس دلیل افسردگی است.

بنابراین اگر شغل پر استرسی دارید، بد نیست ساعتی در روز را به تمرین های تمدد و آرامش اعصاب سپری کنید.

 

مصرف مداوم و بیش از حد مواد الکلی

استفاده دائمی و اعتیاد به الکل، نه تنها موجب سرخوشی نمی شود، بلکه افراد را به دام افسردگی می کشاند. این موضوع هم در مورد زنان و هم مردان صادق است.

اعتیاد به دارو یا الکل موجب ایجاد احساس ناراحتی در افراد می شود.

منبع : پرتال پدیدا

 

 

 

امکان ارسال نظر وجود ندارد