X بستن تبلیغات
X بستن تبلیغات
header
متن مورد نظر

غذای مایکروفر نا سالم است

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

اولین شروع با یک گامی سریع برای رسیدن به یک فهم بهتر که چطور یک مایکروفر کار می کند. مایکروفر یکی از بزرگترین اختراعات در قرن ۲۰ است. میلیون ها ازخانواده ها داراند یکی از آنها راه مایکروفرها به خاطر اینکه خیلی سریع کار می کنند. بعضی اوقات آنها خیلی موثرند در کاربردشان در انرژی مایکروفرهای فقط غذا را گرم می کنند اما ظرف غذا در آن جای نمی گیرد. قدرت آن بین ۵۰۰ تا ۱۱۰۰ وات کاربرد دارد. همه ی این شیوه ها تعریفی از کاربردی برای انتخاب قدرتهای مختلف برای پختن غذا. به هر حال صرف نظر به فرآیند به کار گیری قدرت بالای مایکروفر به وجود می آورند. برای پایین بودن یک ترازی که آنها گاهی اوقات تکان می خورند (ایجاد لرزش می کند) بنابراین از یک گرمای متوسط پایین تر تولید می شوند. این است همه ی تعریفی که این روش غذا پختن وسیله ای است برای بکارگیری مایکروفرها که انها تولید می شوند توسط یک میدان مغناطیسی درون وسیله ای و فرکانسی که دارند حدود gHz 45/2 گیگا هرتز. تأثیری که آنها می گذارند می تواند جذب کند آب را از چربی و شکر بر تغییری بر مولکولهای در حال حرکت. حرارت به وجود می آید از دیگر قسمت ها.این امواج نمی توانند جذب شوند توسط پلاستیک ها، شیشه ها و یا سرامیک ها و این است دلیلی که چرا این وسیله ها گرم نمی شوند. برای اینکه درجه حرارت درون مایکروفر تغییر نمی کند. همچنین مایکروفرها از اکثر فلزات ساخته می شوند. آنها نباید استفاده شوند شما اغلب می دانید که مایکروفر غذا را گرم می کند

خلاصه

این مقاله تحقیقی خواهد بود برای اینکه چرا غذای مایکروفر می تواند نا سالم باشد این مقایسه ای خواهد بود با کاهش یافتن مواد مغزی با ارزش و بقایای نهایی از سالمونلا و لیستریا مضر بعد از توجه داشتن به ظرف غذا و مایکروفرها با ناشی شدن خطرهای پنهانی و پخش پرتو که این نتایج بر پایان مقاله خواهد بود.

اصلاح شناسی پایه

اولین شروع با یک گامی سریع برای رسیدن به یک فهم بهتر که چطور یک مایکروفر کار می کند. مایکروفر یکی از بزرگترین اختراعات در قرن ۲۰ است. میلیون ها ازخانواده ها داراند یکی از آنها راه مایکروفرها به خاطر اینکه خیلی سریع کار می کنند. بعضی اوقات آنها خیلی موثرند در کاربردشان در انرژی مایکروفرهای فقط غذا را گرم می کنند اما ظرف غذا در آن جای نمی گیرد. قدرت آن بین ۵۰۰ تا ۱۱۰۰ وات کاربرد دارد. همه ی این شیوه ها تعریفی از کاربردی برای انتخاب قدرتهای مختلف برای پختن غذا. به هر حال صرف نظر به فرآیند به کار گیری قدرت بالای مایکروفر به وجود می آورند. برای پایین بودن یک ترازی که آنها گاهی اوقات تکان می خورند (ایجاد لرزش می کند) بنابراین از یک گرمای متوسط پایین تر تولید می شوند. این است همه ی تعریفی که این روش غذا پختن وسیله ای است برای بکارگیری مایکروفرها که انها تولید می شوند توسط یک میدان مغناطیسی درون وسیله ای و فرکانسی که دارند حدود gHz 45/2 گیگا هرتز. تأثیری که آنها می گذارند می تواند جذب کند آب را از چربی و شکر بر تغییری بر مولکولهای در حال حرکت. حرارت به وجود می آید از دیگر قسمت ها.این امواج نمی توانند جذب شوند توسط پلاستیک ها، شیشه ها و یا سرامیک ها و این است دلیلی که چرا این وسیله ها گرم نمی شوند. برای اینکه درجه حرارت درون مایکروفر تغییر نمی کند. همچنین مایکروفرها از اکثر فلزات ساخته می شوند. آنها نباید استفاده شوند شما اغلب می دانید که مایکروفر غذا را گرم می کند اما بعد از آن وقتی غذا از داخل به بیرون مایکروفر قرار دادید این چه معنی می دهد که اگر شما بخواهید بپزید یک کیک در یک مایکروفر که شما از یک درجه حرارتی حدود ۲۲۰ درجه سانتی گراد استفاده می کنید. برای انتخاب یک درجه ی بالا برای مثال از ۳۵۰ درجه سانتی گراد استفاده شود کیک می تواند سریع بسوزد بیرون کیک، اگر چه این می تواند هنوز درون کیک پخته نشده باشد. این اصل به خاطر اینکه فر به حرکت در می آورد و گرما را خیلی آهسته از بیرون کیک به وسط کیک و هوای گرم درون کیک لایه ی خشک کیک را ترد می کند در حالی که رطوبت را از دست نمی دهد و درون کیک ملایم می ماند وبه مدت زمان پختن نیز بستگی دارد .دریک مایکروفر گرما به وجود نمی اید از حارج به داخل در عوض امواج به درون غذا نفوذ میکند  وگرما به طور مساوی پخش می شود این فرایند خوبی است با چرخاندن بشقاب به این معنی که امواج فر توسط انرژی جنبشی به آهستگی نفوذ می کند به استثنا فقط وقتی گرمای نا گهانی شامل می شود ناشی از محیط های گرمای خیلی زیاد همچنین سرد شدن ناگهانی با محیط های غیر گرمایی ارتباط دارند به طوریکه گرمای درون یک مایکروفر با محیط اطرافش ارتباطی مستقیم دارد. وقتی مایکروفر کار می کند در این حالت هیچ لایه ای از کیک انتخاب نمی شود و رطوبت به بیرون می تواند منتشر شود.

اصطلاح کلمه ی نا سالم چه معنی می دهد؟

کلمه ی نا سالم معنی می دهد که غذایی حاوی ویتامین های کمی یا هیچ ویتامینی وجود نداشته باشد آنتی اکسیدان ها یا دیگر مواد با ارزش برای بدن انسان بعد از غذا پختن این موارد را نسبتا آسیب می رساند و آنها اغلب فاسد می شوند یا فر مواد غذایی سالم را بر اثر تغییرات سلولی که در غذا اتفاق می افتد اما به احتمال زیاد غذایی که در مایکروفر پخته می شود چه کسانی از آنها استفاده می کنند. این دستگاه می تواند در آینده موقتی باشد یا آن می تواند دائمی باشد. و فر نقش مهمی را در تغییر دادن مواد غذایی ایفا می کند. همه ی این روش ها با مواردی که بحث می شوند یکی توسط دیگری جنبه ی متفاوت دارند.

ارسال نظر