X بستن تبلیغات
X بستن تبلیغات
header
متن مورد نظر

غلط های زیادی یک امیر نشین کوچک/ اتحادیه عرب هم مدعی شد!

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

سرویس سیاسی «فردا»: داستان دنباله دار و تکراری ادعاهای امارات در باره جزایر سه گانه ایران چند روزی ابعادی خاص پیدا کرده است. این کشور در واکنش به سفر  رییس جمهور به ابوموسی و استقبال پرشور مردم آن دیار از وی، با فراخواندن سفیر خود از تهران و لغو بازی دوستانه فوتبال میان تیم ملی ایران و امارات معرکه ای مضحک را براه انداخته است که می طلبد با پاسخ قاطع دستگاه دیپلماسی این امیر نشین کوچک حد و اندازه خود را درک کرده و در آستانه مذاکرات ایران و غرب و حل بحران سوریه اینچنین آشکارا در پازل تعیین شده از سوی غرب گام برندارد.
 

در این میان اما  به موازات جوسازی امارات اتحادیه عرب  نیز در موضعی مداخله جویانه به سفر رئیس جمهوری اسلامی ایران به یکی از جزایر متعلق به کشورمان واکنش نشان داد و به جانبداری آشکار از ادعاهای واهی و بی اساس امارات در خصوص جزایر سه گانه ایرانی پرداخت!

به گزارش  الشرق الاوسط، اتحادیه عرب با ادعای تکراری و نخ نما شده مبنی بر اینکه جزیره ابوموسی متعلق به امارات و در اشغال ایران است! سفر دکتر احمدی نژاد به این جزیره ایرانی را نقض آشکار تلاشها برای برقراری آرامش و حل مسالمت آمیز مسئله جزایر سه گانه دانست.دبیرخانه اتحادیه عرب در بیانیه ای مدعی شد با نگرانی فراوانی، سفر محمود احمدی نژاد رئیس جمهوری ایران به جزیره ابوموسی وابسته به امارات متحده عربی! را دنبال می کند و معتقد است این اقدام غیر قابل توجیه و نقض آشکار تلاشها برای برقراری آرامش و حل مسئله اشغال جزایر سه گانه اماراتی از راههای مسالمت آمیز! است.

نبیل العربی دبیرکل اتحادیه عرب که بیشتر به ابزاری برای پیشبرد اهداف سلطه طلبانه رژیمهای عربستان و قطر تبدیل شده است، مدعی شد باید از چنین اقداماتی که سبب افزایش تنش در منطقه و تیره شدن روابط عربی و ایرانی می شود، پرهیز شود.وی با تکرار ادعای واهی امارات در خصوص جزایر سه گانه ایرانی و ادعای مالکیت امارات بر آن اعلام کرد این مسئله باید از راه مذاکرات مستقیم یا متوسل شدن به دادگاه بین المللی حل شود.

 رئیس جمهوری اسلامی ایران در چارچوب سفر استان خود به استان هرمزگان، به جزیره ابوموسی یکی از جزایر متعلق به کشورمان در خلیج فارس سفر و با مردم این خطه دیدار کرد که این سفر قانونی و مشاهده محبوبیت مسئولین نظام خشم شیوخ خلیج فارس به ویژه اماراتی ها را به دنبال داشته است. در این میان اما تاکنون  واکنش وزارت امور خارجه کشورمان  این بوده است که  سفر رئیس جمهوری ایران به جزیره ابوموسی یک موضوع داخلی و در چارچوب سفر استانی  محسوب می شود.
 به نظر می رسد با توجه به حجم جوسازی عرب ها می طلبد پاسخی قاطع و پیامی روشن به امارات ارسال شود. این امیر نشین کوچک باید بداند که در صورتی که بخواهد فراتر از عرف دیپلماتیک در برابر قدرت منطقه ای مانند ایران «زبان درازی» کند با پاسخ هایی مواجه خواهد شد که جبران آنها برایش سالها به طول انجامید.  به نظر می رسد این نکته در اسرع وقت باید به این امیر نشین کوچک«تفهیم» شود.

تصاویر استقبال مردم ابوموسی  از رییس جمهور اسلامی ایران

 

 

منبغ: فردا نیوز

یک نظر

  1. ناصر گفته است :
    فروردین ۲۹ام, ۱۳۹۱

    هر دولتی اگر بخواهد در مورد ادعای واهی چند عرب کوتاه بیاید به همه چیز حتی به خون پاک شهدا خیانت کرده است
    زنده باد ایران

ارسال نظر