X بستن تبلیغات
X بستن تبلیغات
header
متن مورد نظر

فوتبال ایران چهار سال دیگر با کفاشیان ماند

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

رقابت انتخاباتی برای ریاست فدراسیون فوتبال میان سه کاندیدای سرشناس یعنی علی کفاشیان، حسین قریب و عزیز محمدی برگزار شد و علی کفاشیان با آن همه کارنامه درخشان (؟) دوباره بر مسند قدرت نشست!

 

انتخابات ریاست فدراسیون فوتبال همان گونه که پیش‌بینی می‌شد، در حالی برگزار شد که خیلی‌ها باور نداشتند، مجمع فدراسیون فوتبال برای آرایی که به درون صندوق می‌اندازد، استقلال دارد.

در دوره گذشته، در حقیقت کفاشیان به عنوان تنها گزینه مجمع فدراسیون پس از دوره انتقالی، در انتخاباتی برنده شد که محمد علی‌آبادی، رییس وقت سازمان ورزش، سناریوی آن را چیده بود؛.

دوره چهار ساله ریاست علی کفاشیان در فدراسیون فوتبال، بدترین دوره مدیریتی این رشته به شمار می‌آید. مسلما کارنامه کفاشیان موفق نبوده و گواه این مدعا، نتایج ایران در رده‌های گوناگون سنی است. همه انتظار داشتند، وی محترمانه انصراف بدهد و جا را برای افراد قوی‌تر باز بگذارد، ولی.. .
  
بنا بر شنیده‌ها و شواهد موجود، رؤسای هیأت‌ها، زیرمجموعه کفاشیان تحت تأثیر قرار گرفتند و طبیعی است برای حفظ جایگاه خود به کفاشیان رأی دادند.

آری؛ اساسنامه ایراد دارد که برگزاری چنین انتخابات در واقع انتصاب است، کسانی رأی می‌دهند که ارتباط مستقیم با رئیس فدراسیون فوتبال دارند و طبیعتا برای حفظ جایگاه خود به رئیس وقت می‌دهند و در واقع این نوع انتخاب بیشتر به نمایش شبیه است.

مجمع راه پیشکسوتان فوتبال و در واقع صاحبان اصلی این ورزش را به هر نحوی بست، با گذاشتن شرایط سنی ۶۵ سال راه را برای مدیران فوتبالی همچوش مصطفوی بستند و… .

وقتی جلال حسینی به عنوان نماینده فوتبالیست‌ها برگزیده و نماینده مربیان منصوریان بیکار معرفی می شود و موارد اینچنینی خوب معلوم است که نتیجه انتخاب چیست!

آیا علی دایی لایقتر از منصوریان نبود؟ آری؛ دایی چون به کسی باج نمی‌دهد به درد چنین مجالسی نمی‌خورد و یا علی کریمی همانند دایی بی پرده صحبت می کند، پس باید کسی نماینده بازیکنان باشد که بچه خوبی باشد؟!

جالب این که سازمان بازرسی کل کشور دوباره بر ممنوعیت نامزدی بازنشستگان در انتخابات ریاست فدراسیون فوتبال تأکید کرد؛ اصراری که می‌تواند به چالشی برای فوتبال ملی بدل شود، ولی آقایان این مورد مهم را نادیده گرفتند که جای بسی تأمل دارد.

این نامه پس از آن به وزارت ورزش فرستاده شد که فدراسیون فوتبال در پاسخ به نامه اول سازمان بازرسی، بند نخست اساس‌نامه را مورد استناد قرار داد و با صدور بیانیه‌ای نوشت: «اساسنامه فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران که در تاریخ ۲۴/۵/۱۳۸۶ پس از تصویب مجمع عمومی فدراسیون فوتبال به تأیید فدراسیون جهانی فوتبال ـ فیفا، به تصویب هیأت محترم وزیران رسیده است، بنا بر ماده یک اساسنامه مذکور به عنوان یک نهاد غیردولتی (NGO) محسوب می‌شود که دارای شخصیت حقوقی مستقل است».

فراموش نکنیم این انتخابات در تاریخ فوتبال ثبت می‌شود.

گفتنی است، پس از انقلاب دو بار به جام جهانی راه یافتیم که هر دو رئیس فدراسیون ما فوتبالی بودند؛ بار نخست سال ۹۸ میلادی که ریاست داریوش مصطفوی، رئیس فدراسیون فوتبال بود و بار دوم، سال ۲۰۰۶ که دادکان ریاست این فدراسیون را بر عهده داشت.

 
منبع : تابناک
 

ارسال نظر