X بستن تبلیغات
X بستن تبلیغات
header
متن مورد نظر

قهرمانی رئال‌مادرید در اروپا از این تیم پس گرفته می‌شود

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

1463652950956_distefano-333x187.jpg

درخواست هایی برای پس گرفته شدن ۵ قهرمانی اول رئال مادرید در لیگ قهرمانان اروپا ارائه شده است و قرار است این موضوع در یوفا مورد بحث قرار گیرد.

رئال‌مادرید در ۵ دوره اول لیگ قهرمانان اروپا توانست به عنوان قهرمانی برسد. در اولین دوره لیگ قهرمانان در سال ۱۹۵۶ تا سال ۱۹۶۰ لیگ قهرمانان با آن چیزی که اکنون در جریان است تفاوت چشمگیری داشت و به همین خاطر گروهی معروف به Justicia Deportivo از یوفا درخواست کرده است تا این طرح را مورد بررسی قرار دهد که ۵ عنوان قهرمانی رئال مادرید در ۵ سال اول جام باشگاه های اروپا را از این تیم پس بگیرد.

در این بیانیه آمده است: به خاطر دموکراسی و روح عالی ورزش ما این درخواست را ارائه داده ایم که ۵ قهرمانی رئال مادرید مابین سالهای ۱۹۵۶ تا سال ۱۹۶۰ از این تیم پس گرفته شود چرا که تمامی قوانینی که در آن سالها در آن رقابت‌ها وجود داشته است شباهتی به قوانینی که در حال حاضر در لیگ قهرمانان اروپا حاکم است ندارد و بهتر است این رقابت ها از سال ۱۹۶۰ محاسبه گردد که یوفا شروع به اقدام نظم و انضباط در این دوره از رقابت‌ها تا پایان کرد.

در صورتی که این اتفاق نهایی شود تعداد قهرمانی‌های رئال مادرید از ۱۰ قهرمانی به ۵ قهرمانی کاهش خواهد یافت. این تیم در آن سالها تیم مقتدر فوتبال اروپا بود که هر ۵ دوره نخست این رقابت‌ها توانست به عنوان قهرمانی برسد.

رئال مادرید شنبه ۸ خرداد باید در فینال لیگ قهرمانان اروپا در ورزشگاه سن سیروی شهر میلان برابر همشهری خود یعنی اتلتیکومادرید قرار گیرد و در صورت قهرمانی یازدهمین قهرمانی خود را به دست خواهد آورد.

ارسال نظر