X بستن تبلیغات
X بستن تبلیغات
header
متن مورد نظر

قهرمان شدن ایران در جام بین قاره‌ای فوتبال ساحلی

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

 

تیم فوتبال ساحلی ایران توانست  با برتری ۴ بر ۳ مقابل روسیه به مقام قهرمانی مسابقات بین قاره‌ای دست یابد.

به گزارش تسنیم، در دیدار فینال مسابقات بین قاره‌ای فوتبال ساحلی که در امارات برگزار می‌شود، تیم ایران در دیدار فینال مقابل روسیه قهرمان دو دوره پاپی جام جهانی قرار گرفت و در پایان با برتری ۴ بر ۳ توانست برای نخستین بار قهرمان این مسابقات شود.

در زمان اول تیم ایران در همان دقیقه اول و با پاس حسینی دروازه بان ایران، توسط احمدزاده به گل برتری رسید. در ادامه روسیه برای جبران گل خورده تلاش کرد و بعد از فرصتی که شیشین و ماکاروف مقابل دروازه ایران از دست دادند، سرانجام آناتولی پرمیتین گل تساوی روسیه را با استفاده از تعلل حسینی به ثمر رساند.

در زمان دوم سرعت بازی افزایش پیدا کرد، در یکی از صحنه‌های دیدنی این زمان ضربه آکروباتیک اکبری را بوخلیتسکی دروازه بان روسیه به زحمت راهی کرنر کرد. بازی سریع تیمی ایران بازیکنان مسن روسی را وادار به خشونت و خطاهای مکرر کرد که بر روی یکی از همین خطاها مصطفی کیانی گل دوم ایران را به ثمر رساند.

با وجود بازی برتر ایران در زمان دوم نسبت به روسیه، یک اشتباه مشترک از سوی نادری کاپیتان با تجربه و حسینی دروازه بان تیم ایران این فرصت را به شیشین داد تا با تیزهوشی بار دیگر بازی را به تساوی بکشاند تا وقت دوم نیز ۲ بر ۲ تمام شود.

زمان سوم با شوت استثنایی احمدزاده آغاز شد که به گل سوم ایران تبدیل شد. محمد احمدزاده که بی تردید بهترین بازیکن میدان بود لحظاتی بعد با پاسی دقیق این فرصت را به علی نادری داد تا اشتباه خود را جبران کرده و گل چهارم را برای تثبیت برتری تیم ایران به ثمر برساند.

اشتباه مصطفی کیانی منجر شد تا روسیه بر روی ضربه کرنر به گل سوم برسد اما این برای جبران کافی نبود. ضربه لئونوف به تیر دروازه خورد و حملات بی امان دقایق پایانی روسیه با آنکه اخراج کیانی و یک ضربه پنالتی را به همراه داشت اما پنالتی شیشین هم  بی نتیجه ماند تا در نهایت ایران با برتری ۴ بر ۳ بعنوان قهرمانی دست یابد.

این نخستین قهرمانی تاریخ فوتبال ساحلی ایران خارج از قاره آسیاست. شاگردان اوکتاویو در دور مقدماتی این مسابقات روسیه، برزیل و ایتالیا سه قطب فوتبال ساحلی جهان را شکست داده و در نیمه نهایی امارات را از پیش رو برداشتند. ایران در دیدار فینال نیز روسیه قهرمان دو دوره اخیر جام جهانی را به زانو درآورد و قهرمان مسابقات فوتبال ساحلی بین قاره‌ای شد.

ارسال نظر