X بستن تبلیغات
X بستن تبلیغات
header
متن مورد نظر

لاریجانی، قانون سرعت‌گیر یارانه‌ای را ابلاغ کرد

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

در پی تاخیر رییس‌جمهور، رییس مجلس قانون منع افزایش بیش از ۲۰ درصدی قیمت حامل‌های انرژی در سال ۹۰ را ابلاغ کرد. این قانون که از آن به عنوان سرعت‌گیر مجلس در مقابل اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها یاد شده، می‌گوید که دولت مجاز به افزایش ناگهانی و شدید قیمت حامل‌های انرژی در سال ۹۰ نیست.

برخی نمایندگان مجلس معتقدند با تصویب این قانون، دولت دیگر نمی‌تواند درآمد چندانی از اصلاح قیمت حامل‌های انرژی در سال جاری کسب کند و وارد اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها شود.

به گزارش سایت خبری خانه ملت، علی لاریجانی در پی انقضای مهلت مقرر در ماده یک قانون مدنی و در اجرای تبصره یک ماده قانونی یاد شده، «قانون تفسیر مفاد جـزو ب بند ۴۶ قانون بودجه سال ۹۰ کل کشور» را ابلاغ کرد.

بر اساس ماده یک قانون مدنی، رییس جمهور باید مصوبات مجلس را ظرف مدت پنج روز امضا و به مجریان ابلاغ نماید و دستور انتشار آن در روزنامه رسمی را صادر کند. بر اساس تبصره این ماده هم «در صورت استنکاف رییس جمهور از امضا یا ابلاغ در مدت مذکور در این ماده به دستور رییس مجلس شورای اسلامی روزنامه رسمی موظف است ظرف مدت ۷۲ ساعت مصوبه را چاپ و منتشر نماید.»

در ابلاغیه لاریجانی خطاب به روزنامه رسمی آمده است: در اجرای اصل ۱۲۳ قانون اساسی قانون تفسیر مفاد جزو ب بند ۴۶ قانون بودجه سال ۱۳۹۰ کل کشور که با عنوان طرح دو فوریتی استفساریه به مجلس تقدیم شده بود، با تصویب در جلسه علنی روز چهارشنبه مورخ ۲۱ دی‌ماه امسال و تایید شورای نگهبان ابلاغ می‌شود.

ارسال نظر