X بستن تبلیغات
X بستن تبلیغات
header
متن مورد نظر

لحظه به لحظه با انتخابات ۹۲/عکس

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

مردم کشورمان از ساعت ۸:۰۰ امروز به پای صندوق‌های رأی رفته‌اند تا از میان محمدباقر قالیباف، سعید جلیلی، علی‌اکبر ولایتی، محسن رضایی، حسن روحانی و محمد غرضی، نام کاندیدای مورد نظر خود برای ریاست‌جمهوری یازدهم و همچنین نامزدهای مورد نظر خود در انتخابات شوراهای شهر سراسر کشور را به صندوق آرا بیندازند.

بر این اساس، مهلت قانونی رأی‌گیری از ساعت ۸ صبح آغاز و تا ساعت ۱۸ امروز ادامه خواهد یافت و در صورت نیاز این زمان قابل تمدید است. اهم اخبار مربوط به این انتخابات را در ذیل می‌خوانید:

۱۰:۱۰ حجج‌اسلام امام جمارانی و یونسی با حضور در حسینیه جماران رای خود را به صندوق انداختند.

۱۰:۸ محمدباقر قالیباف کاندیدای انتخابات ریاست‌جمهوری لحظاتی پیش با حضور در حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) در شهر ری، رای خود را به صندوق انداخت.

۱۰:۶ حجت‌الاسلام حیدر مصلحی وزیر اطلاعات،اخبار منتشره درباره حمایت از یک کاندیدا را تکذیب کرد و گفت: به لحاظ حقوقی درست نیست که از کسی حمایت کنم.

۹:۵۸ علی عبداللهی معاون امنیتی وزیر کشور مستقر در ستاد انتخابات کشور گفته است: هیچ مورد ضدامنیتی از صبح امروز گزارش نشده است.

وی افزود: ما رصد دقیق اطلاعاتی داریم و به یاری خدا اجازه نخواهیم داد بدخواهان خللی در تحقق حماسه سیاسی ملت ایران ایجاد کنند.

۹:۵۵ هیات مرکزی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی کشور با صدور اطلاعیه‌ ایاعلام کرد که این هیئت آماده دریافت گزارش‌های مردمی است.

۹:۴۵ حجت‌الاسلام محسنی اژه‌ای، قاضی سراج، اسماعیل کوثری، حجت‌الاسلام حیدر مصلحی، مصطفی محمد نجار، مرتضی بختیاری و حجت‌الاسلام سید رضا تقوی با حضور در ستاد انتخابات کشور، به عنوان اعضای هیئت اجرای مرکزی انتخابات از روند برگزاری انتخابات بازدید کردند.  این اعضا همچنین از کمیته‌های اطلاع رسانی، امور حقوقی، برنامه‌ریزی و اداره امور اجرایی بازدید کردند.

۹:۲۲ حسن روحانی، دیگر کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری با حضور در مسجد الرضا شهر ری، رای خود را به صندوق انداخت.

وی پس از اینکه رای خود را به صندوق انداخت، طی سخنانی با بیان اینکه نامه‌ای از مهدوی‌کنی برای کناره‌گیری دریافت نکردم، از مردم خواست که به صندوق‌ها هجوم بیاورند.

۹:۲۱ علی اکبر ولایتی، کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری با حضور در مسجد گیاهی در میدان تجریش، رای خود را به صندوق انداخت.

۹:۲۰  سید محمد غرضی کاندیدای انتخابات ریاست‌جمهوری لحظاتی پیش رای خود را به صندوق انداخت.

۹:۱۷ مصطفی محمد‌نجار وزیر کشور لحظاتی پیش ضمن بازدید از محل ستاد انتخابات وزارت کشور در جریان روند برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا قرار گرفت.

۹:۱۱۵  نمایندگان ۶ کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری با حضور در محل ستاد انتخابات با سید صولت مرتضوی دبیر ستاد انتخابات کشور دیدار و از نزدیک در جریان روند برگزاری انتخابات قرار گرفتند.

۹:۰۰ ستاد انتخابات کشور در اطلاعیه شماره۲ خود خطاب به اعضای شعب ثبت نام و اخذ رأی تاکید کرد: حتماً در شعبه اخذ رأی یک دستگاه رادیو یا تلویزیون در دسترس داشته و در تمام طول مدت اخذ رأی؛ روشن نگهدارند تا دستورالعمل‌های فوری ستاد انتخابات کشور را که از طریق صدا و سیما ی جمهوری اسلامی ایران ابلاغ می‌گردد، مورد عمل قرار دهند.

۸:۵۷  آیت‌الله اکبر هاشمی رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام به همراه عفت مرعشی(همسر) و فاطمه هاشمی با حضور در حسینیه جماران، رای خود را به صندوق انداختند.

وی پس از اینکه رأی خود را به صندوق انداخت، طی سخنانی گفت: دعا می‌کنیم امروز سرنوشت خوبی برای مردم،‌ کشور و انقلاب رقم بخورد و نتیجه انتخابات یک انسجام ملی باشد که شرط موفقیت در برابر خطرهای خارجی و داخلی و زمینه رفع مشکلات با همدلی و همراهی مردم و پرهیز از تفرقه برای کشور است.  وی تفرقه را برای مردم به سَم تشبیه کرد و افزود: شما هم دعا و تلاش کنید که به این اهداف مقدس که هدف حماسه سیاسی است، دست پیدا کنیم.

۸:۵۰ محمدرضا عارف با حضور در حسینیه ارشاد، رای خود را به صندوق انداخت.  وی پس از انداختن رای خود به صندوق گفت: ‌پایه نظام جمهوری اسلامی بر دموکراسی و رای مردم است لذا لازم است ‌مردم در انتخابات حضور پرشور داشته باشند.

عارف همچنین تصریح کرد: گاهی اوقات در جریان رقابت‌های انتخاباتی برخی نگرانی‌ها درباره حضور مردم پیش می‌آید، با این حال مردم همواره نشان داده‌اند که در لحظات آخر تصمیمات اساسی خود را می‌گیرند و پای صندوق‌های رای می‌آیند. وی در ادامه تأکید کرد: بنده امروز به جمهوری اسلامی رأی دادم و به دولت آینده خوشبینم.

۸:۳۰ آیت‌الله مهدوی کنی، رئیس مجلس خبرگان رهبر با حضور در دانشگاه امام صادق(ع)، رای خود را به صندوق انداختند.

وی پس از انداختن رای خود به صندوق، طی سخنانی با بیان اینکه ملت ما همیشه در این حوادث حضور داشتند و انشاءالله باز هم حضور خواهند داشت و در این انتخابات شرکت خواهند کرد و به هر کسی که مایلند رای خواهند دارد، گفت: امیدوارم در انتخابات ریاست جمهوری فردی برگزیده شود که مورد رضای امام زمان(عج) باشد و بتواند به مردم خدمت کند و ارزشهای اسلامی و پاسداشت شهدا را منظور کند و به فکر استقلال کشور باشد.

۸:۲۵ آیت‌الله جنتی دبیر شورای نگهبان با حضور رای خود را در صندوق مستقر در شورای نگهبان انداخت.

وی طی سخنانی در جمع خبرنگاران گفت: توصیه بنده به مردم عزیزمان این است که قدر این نعمت آزادی را که خدا به آنها داده بدانند و بدانند که این آزادی مرهون انقلاب اسلامی و همینطور بزرگواری‌های حضرت آیت‌الله خامنه‌ای و امام(ره) است.  دبیر شورای نگهبان تصریح کرد: هرکدام از این نامزدها که رای آوردند، قدر مردمی که به آنان رای داده‌اند را بدانند و بدانند اینها مأمور هستند و از طرف مردم برای خدمت کردن انتخاب شده‌اند.

۸:۲۴ خبرنگاران از سطح شهر تهران گزارش می‌دهند که از همان آغازین دقایق رای‌گیری، جمع زیادی از مردم در شعب اخذ رای حضور دارند.

** بر اساس گزارش‌ها تعداد ۶۰ هزار شعبه برای رای‌گیری معین شده اند. ۲۹۰ شعبه رای‌گیری نیز در خارج از کشور تعیین شده است. در این انتخابات حدود ۵۰ میلیون ایرانی واجد شرایط رای‌ هستند.

* ایرانیان مقیم چین،  ژاپن، کره جنوبی و کره شمالی از ساعت ۸ صبح امروز به وقت محلی با حضور در پای صندوق‌های رای مشارکت خود را در خلق حماسه سیاسی و تعیین سرنوشت دوره چهارساله آینده رقم زدند.

لحظه به لحظه با انتخابات 92 + تصاویر

لحظه به لحظه با انتخابات 92 + تصاویر

لحظه به لحظه با انتخابات 92 + تصاویر

لحظه به لحظه با انتخابات 92 + تصاویر

لحظه به لحظه با انتخابات 92 + تصاویر

لحظه به لحظه با انتخابات 92 + تصاویر

لحظه به لحظه با انتخابات 92 + تصاویر

لحظه به لحظه با انتخابات 92 + تصاویر

لحظه به لحظه با انتخابات 92 + تصاویر

لحظه به لحظه با انتخابات 92 + تصاویر

ارسال نظر