X بستن تبلیغات
X بستن تبلیغات
header
متن مورد نظر

ماهواره نوید، ثابت کرد تهدید موشکی ایران علیه اسرائیل، واقعی است

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

یک تحلیلگر اسرائیلی گفت پرتاب ماهواره نوید و علم صنعت ایران نشان داد که تهدیدات تهران درباره حمله موشکی به اسرائیل، واقعی است.

به گزارش عصر ایران ،"رون بن یشای" تحلیلگر اسرائیلی در مقاله ای در روزنامه یدیعوت آحارونت چاپ تل آویو  نوشت: اقدام ایران در پرتاب ماهواره به فضا به وسیله موشکی که در ایران ساخته و توسعه یافته نشان می دهد ایران قدرت شلیک موشک هایی با برد هزاران کیلومتر را دارد .

وی افزود: تثبیت ماهواره در فضا نیازمند موشکی با موتور محرکه بسیار قدرتمند است. موتور محرکه ای که می تواند برای مدت زمان نسبتا طولانی، فعالیت کند و موشک را به ارتفاع صدها کیلومتری بالا ببرد. این اقدام نیازمند موتورمحرکه بسیار قدرتمندتر از موتورمحرکه موشک شهاب ۳ است که برد آن به ۱۵۰۰ تا ۲۰۰۰ کیلومتر می رسد.

این تحلیلگر صهیونیست اضافه کرد: فناوری موشک های پرتاب ماهواره ممکن است در پرتاب موشک های بالستیک با کلاهک های هسته ای برای برد پنج هزار کیلومتر یا حتی ۱۰ هزار کیلومتر مورد استفاده قرار بگیرد.

وی افزود: در صورتی که ایران، این اقدام را با موفقیت انجام دهد می توان گفت تهران به توانایی اولیه برای پرتاب موشک های بالستیک دست پیدا کرده است، موشک هایی که می توانند آمریکا را بزنند . سازمان های جاسوسی غربی با نگرانی زیاد، تحولات فناوری و تکنولوژیکی در ایران را پیگیری می کنند.

منبع: عصر ایران
 

ارسال نظر