X بستن تبلیغات
X بستن تبلیغات
header
متن مورد نظر

مبتلا شدن به بیماری هنگام خوابیدن !!!

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

خواب شرایط خاص خود را دارد و نبو این شرایط باعث به وجود آمدن مشکلاتی در سیستم بدن می شود. محققان به این نتیجه رسیده اند که خواب راحت حتی می تواند باعث افزایش طول عمر شود و فواید بسیار دیگری دارد.

البته بیماری های نادری نیز گاهی اوقات گریبان گیر برخی افراد می شود که منحصر به فرد و البته بسیار عجیب هستند. در اینجا نگاهی به این بیماری های نادر خواهیم داشت.

** سندروم سفید برفی

عجیب ترین بیماری های خواب +عکس

یکی از بیماری های خواب “سندروم سفیدبرفی” نام دارد و عده ای بسیار کمی به آن مبتلا هستند. دختر ۱۵ ساله ای به نام “لویسا بال” از جمله افرادی است که به انی بیماری مبتلا شده و هر خواب کوتاه او کمتر از ۱۰ روز طول نخواهد کشید. این در حالی است که در این مدت هیچ صدا و یا تکان دادنی او را بیدار نخواهد کرد. افرادی که به این بیماری مبتلا می شوند زندگی عادی را طی می کنند تا بیماری حرکتی کرده و آن ها برای مدت طولانی به خواب بروند.

** نارکولپسی

عجیب ترین بیماری های خواب +عکس

یکی از شناخته شده ترین و البته عجیب ترین بیماری های خواب را می توان “نارکولپسی” دانست. این بیماری باعث می شود افراد در حالی که مشغول انجام دادن کارهای روانه شان هستند ناگهان خوابشان ببرد. این بیماری چندین سال است که کشف شده اما هنوز ریشه اصلی و البته راه درمان قطعی برای آن یافت نشده است. این سندروم همچنین به عنوان یکی از خطرناک ترین بیماری ها دنیا نیز شناخته می شود چرا که برخی مواقع در خیابان هم ممکن است خوابشان ببرد و دچار مشکل شوند.

** کاتاپلکسی

عجیب ترین بیماری های خواب +عکس

یکی از نادرترین بیماری های مربوط به خواب را می توان “کاتاپلکسی” دانست که به نظر تنها خانمی از انگلستان به آن مبتلا است. “کلارا اسکات” خانمی است که با هر بار خنده شدید به خواب می رود و همین باعث شده است که به هیچ عنوان قدر به خندیدن نباشد. او می گوید: یکبار دخترم لطیفه ای را برای من تعریف کرد و من خندیم اما چیزی که بعد از آن یادم هست، همسرم را دیدم که بالای سرم در آشپزخانه ایستاده. این بیماری تنها ممکن است ۵ نفر از ۱۰ هزارنفر را به خود مبتلا کند که البته آن هم شرایط خاصی دارد تا به وجود آید.

** مرگ ناگهانی

 عجیب ترین بیماری های خواب +عکس
یکی از سندروم های عحیبی که شاید کمتر به آن پرداخته شده است مرگ ناگهانی در خواب است که گاهی اوقات به سراغ افراد مختلف می آید. در این سندروم افراد جوان و سالم بدون هیچ مشکلی می خوابند و دیگر از آن بر نمی خیزند. محققان با مطالعاتی که انجام داده اند به این نتیجه رسیدند که در خواب ممکن است یک لحظه قلب از حرکت بایستد و دیگر به حرکت نیافتد. این بیماری بیشتر در کشورهای جنوب شرقی آسیا دیده می شود.

یک نظر

  1. هستی گفته است :
    شهریور ۲۹ام, ۱۳۹۲

    حالا بازم این کلاپلکسی یه درمانی داره اگه طرف نخنده براش اتفاقی نمی افته…!

ارسال نظر