X بستن تبلیغات
X بستن تبلیغات
header
متن مورد نظر

مدیر ایرانی فیس بوک +عکس

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

چکیده:امین ذوفنون (ذوالفنون) در سال ۱۳۵۰ خورشیدی (۱۹۷۱ میلادی) در خانواده ای هنرمند به دنیا آمد. پدربزرگ وی حبیب ذوفنون (متولد آباده) علیرغم توصیه خانواده مذهبی اش به تار سازی و تارنوازی روی آورد و از اساتید تار زمان خود گردید.

فرصتی پیش آمد تا با مدیر جدید سرمایه گذاری و توسعه فیس بوک مصاحبه ای انجام دهیم و شاید باور نکنید که موسیقی دان محبوب وی “بنان” خواننده سنتی ایران می باشد. هفته پیش شبکه های خبری اقتصادی نظیر (CNBC) اعلام کردند که فیس بوک با استخدام “امین ذوفنون” مدیر ارشد سابق سرمایه گذاری گوگل، وی را مسئول توسعه جهانی شرکت فیس بوک (از طریق سرمایه گذاری یا تلفیق عملیات) (Mergers & Acquisitions) کرده است و گفته می شود این حرکت برای گسترش تجاری فیس بوک حیاتی می باشد.

facebookmanager

امین ذوفنون (ذوالفنون) در سال ۱۳۵۰ خورشیدی (۱۹۷۱ میلادی) در خانواده ای هنرمند به دنیا آمد. پدربزرگ وی حبیب ذوفنون (متولد آباده) علیرغم توصیه خانواده مذهبی اش به تار سازی و تارنوازی روی آورد و از اساتید تار زمان خود گردید. پدر وی محمود ذوفنون استاد ویالن و از هنرمندان برنامه رادیویی “گلها” بود که قطعه زیر را به مناسبت تولد امین در رادیو تهران ضبط کرد. عموی امین، استاد جلال ذوالفنون موسیقی ‌شناس و نوازنده معروف سه ‌تار ایرانی می باشد. امین همراه خانواده در ۵ سالگی به آمریکا مهاجرت نمود و از ۱۱ سالگی سه تار را آموخت اگرچه بعدها پس از خودآموزی و تمرین به نواختن کمانچه نیز پرداخت.

امین لیسانس مهندسی الکترونیک و کامپیوتر و سپس دکترای حقوق (وکالت) خود را از دانشگاه سانتا کلارا در شمال کالیفرنیا گرفت. وی ۳ سال در یک شرکت جدید مخابراتی مدیر حقوقی بود و سپس برای ۸ سال مدیر توسعه تجاری شرکت گوگل و مسئول سرمایه گذاری های جدید بود. وی در نوروز سال ۱۳۹۰ از گوگل خارج شده و توسط شرکت فیس بوک به مدیریت جهانی توسعه شرکت (از طریق سرمایه گذاری یا تلفیق عملیات) (Mergers & Acquisitions) منتصب شد و گفته می شود این حرکت برای گسترش تجاری فیس بوک حیاتی می باشد.

امین موفقیت کاری خود را مدیون “چند بعدی” بودن زندگی خود و تاثیر فرهنگ اصیل ایرانی در آن می داند. وی می گوید در خانواده ای بزرگ شده که پدر، عمو و برادران وی الهام بخش وی بوده اند و منزل آنها محل رفت و آمد بزرگان موسیقی و شعر نظیر اساتید محمدرضا شجریان، سیمین بهبهانی، حسین علیزاده و .. بوده و فرهنگ و سنت ایرانی همواره مورد تاکید و تکریم بوده است. برای مثال وقتی پورناظری ها و گروه “شمس” برای دیدار به منزل آنها آمده بودند، امین با خرید کمانچه ای از آنها، شروع به خود آموزی و بعدها نواختن این ساز کرد..

امین می گوید برادرانش نیز همه علاوه بر موفق بودن در تجارت، موسیقی دان می باشند، امیر سه تار، رامین تار و پیانو، و امید (علاوه بر تصنیف موسیقی و فارغ التحصیلی از کنسرواتوار وین) چلو و گیتار می نوازد. اگرچه امین با پدر و برادران خود موسیقی را یاد گرفت ولی می گوید عامل اصلی موفقیت های زندگی وی حمایت دائم و وظیفه شناسی “مادر و همسرش” می باشد. امین با همسر و فرزندان خود (که همه نامهای اصیل ایرانی دارند) در شمال کالیفرنیا زندگی می کند. وی می گوید با کمال احترام به هنرمندان جدید، بیشترین علاقه وی به موسیقی اساتید نسل گذشته نظیر بنان، خالقی، محجوبی، وزیری و .. است. وی در باره محل کار جدید خود می گوید که “افتخار می کنم که فیس بوک توانسته نقش بزرگی در اتحاد و همبستگی و اطلاع رسانی برای مردم دنیا داشته باشد.” امین با مدیر عامل جدید یوتیوب (از طرف گوگل) سالار کمانگر نیز همکاری و دوستی چند ساله داشته است.

ارسال نظر