X بستن تبلیغات
X بستن تبلیغات
header
متن مورد نظر

مطهری: احمدی نژاد انقدر ما را نترساند، همه چیز را یکباره بگوید و خیال همه را راحت کند

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

نماینده تهران در واکنش به این صحبت رئیس جمهور که گفته است در صورت حضور در مجلس برای پاسخ به نمایندگان ناگفته‌هایش را می‌گوید، گفت: رئیس جمهور می‌خواهد مجلس را بترساند تا از سوال عقب نشینی کند اما ما استقبال می‌کنیم احمدی نژاد هرچه دارد بگوید و خیال همه را راحت کند.

علی مطهری نماینده تهران پس از جلسه علنی روز یکشنبه در جمع خبرنگاران در خصوص اظهارات اخیر رئیس جمهور مبنی بر اینکه ناگفته‌هایش را در زمان حضور در مجلس برای پاسخ به سوال نمایندگان بیان خواهند کرد، گفت: ‌رئیس جمهور می‌خواهد مجلس را بترساند تا از سوال عقب نشینی کند.
 


وی ادامه داد: ما استقبال می کنیم آقای احمدی نژاد هرچه دارد بگوید. مجلس بخشی از حکومت است که هیچ امر محرمانه‌ای با مردم ندارد. آقای رئیس جمهور ناگفته‌ها را بگوید چرا آنقدر می ترساند همه را به یکباره بگوید و خیال همه را راحت کند.

طراح سئوال از رئیس جمهور در پاسخ به این سوال که چه تضمینی وجود دارد که در صورتی که رئیس جمهور برای پاسخ به سوال به مجلس بیاید بار دیگر مجلس را به سخره نگیرد، گفت:‌ این بار آیین نامه داخلی مجلس اصلاح شده و پس از صحبت‌های رئیس جمهور و پاسخ وی نمایندگان می توانند صحبت کنند و مجلس رای گیری کند که آیا از توضیحات رئیس جمهور قانع شده است یا خیر. بنابراین دست آقای رئیس جمهور آنقدرها باز نیست و این دفعه مثل دفعه قبل نیست.

 نماینده تهران خاطرنشان کرد: البته به نظر من موضوع سوال از رئیس جمهور دفعه قبل هم خیلی مفید بود و ایشان در ۴ مورد اعتراف به اجرا نکردن قانون کرد به طوری که درباره قانون مترو گفت قانونی که به مجمع تشخیص مصلحت نظام برود و تصویب شود را اجرا نمی‌کند در ۶ مورد هم از پاسخ به سوال فرار کرد. مردم اینها را می‌فهمند و به خوبی از همه چیز اطلاع پیدا می‌کنند.

وی ادامه داد: هر چه مسایل برای مردم روشن شود مردم بیشتر در جریان امور قرار می‌گیرند ما وظیفه داریم سوال و مشکلات معیشتی مردم را مطرح کنیم. باید مشخص شود به غیر از تحریم ها، آیا سوء مدیریت‌ها در وضعیت مشکلات امروز نقش داشته یا خیر. مردم باید احساس کنند مجلس به دنبال کارهایشان است.

مطهری خاطرنشان کرد: باید از سوال در حد خودش انتظار داشت این طور نیست که با یک سوال از رئیس جمهور همه چیز کن فیکون شود. سوال می تواند موثر باشد یعنی در گفتگوها می توان راه حل خوب پیدا کرد که به نفع مردم و کشور باشد.

وی درباره ابراز تردید در تعداد امضاهای طرح سوال از رئیس جمهور گفت: چنین چیزی صحت ندارد چون موضوع سوال از رئیس جمهور روز یکشنبه به هیات رئیسه ارایه شد و از همان زمان به بعد امکان کاهش امضاها وجود نداشته است.

نماینده تهران ادامه داد: تعداد امضاها در هنگام تحویل به هیات رئیسه ۸۴ امضا بوده است.

ارسال نظر