X بستن تبلیغات
X بستن تبلیغات
header
متن مورد نظر

ممنوعیت ۴ ساله زنان ایرانی برای حضور در ورزشگاه ها

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

۲۷۸۸۲_۸۲۳

از سال ۲۰۱۲ تاکنون زنان ایرانی نمی‌توانند برای تماشای مسابقات والیبال در ورزشگاه حضور پیدا کنند.

FIVB به این دلیل که اقدامی برای رفع این مشکل انجام نداده است، مورد انتقاد قرار گرفت و اعلام کرد تا زمانی که این محرومیت برداشته نشود، هیچ میزبانی به ایران نخواهد داد.

با وجود این، FIVB استراتژی جدیدی را برای مقابله با این مشکل پیش گرفت و چندی پیش به ایران میزبان بازی‌های ساحلی را داد. مسئولان FIVB اعلام کردند به احتمال زیاد نمی‌توانند تا پیش از بازی‌های المپیک ریو مشکل را در ایران حل کنند و قصد دارند مسابقه به مسابقه و به تدریج این مشکل را از میان بردارند.

۲۷۸۷۹_۴۵۸

دبیر کل FIVB در این باره به Inside the games گفت: کاملا موافقیم که زنان باید برای تماشای مسابقات در ورزشگاه حضور پیدا کنند. با این حال باید شرایط فرهنگی و مذهبی ایران را درک کنیم. اختیار والیبال تنها در دست دولت نیست که تغییر ایجاد کند. بسیاری از تصمیمات در ایران بر پایه قوانین مذهبی گرفته می‌شوند. فکر می‌کنید ورزش می‌تواند خلاف این قوانین عمل کند؟ حداقل با دادن میزبانی به ایران می‌توانیم شرایطی را فراهم کنیم که مردم نظرات خود را اعلام کنند. چگونه با محرومیت این کشور می‌توانیم کاری از پیش ببریم؟ با این کار تنها یک نسل از ورزشکاران را از شرکت در ورزش محروم می‌کنیم.

در مسابقات والیبال ساحلی که ایران میزبانی آن را در جزیره کیش داشت، تعدادی از تماشاگران حضور داشتند. FIVB قصد دارد که فضایی خانوادگی در استادیوم فراهم شود.

در حال‌ حاضر FIVB قصد دارد تلاش کند در بازی‌های لیگ جهانی که ماه جولای در تهران برگزار می‌شود تماشاگران زن حضور داشته باشند.

ارسال نظر