X بستن تبلیغات
X بستن تبلیغات
header
متن مورد نظر

ناخن آینه سلامت

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

بستر ناخن: بستر ناخن قسمتی از ناخن است که بافت عظیم و نازا نامیده میشود. بخش بستر ناخن از لبه بافت زایا و جوانه زننده یا هلالی به هیپونی کیم امتداد مییابد. بستر شامل رگهای خون، اعصاب و رنگدانه است. همانطور که ناخن از ریشه تولید میشود به سمت پایین بستر ناخن حرکت میکند که با افزودن مواد ناخن به ضخامت ناخن کمک میکند. مسطح و صاف بودن بستر ناخن برای رشد طبیعی آن بسیار مهم است.اگراینطور نباشد ناخن ممکن است شکسته شود و یا شیارهایی برروی آن ایجاد شود که استفاده از لوازم آرایشی را بر روی ناخن غیر ممکن سازد

 

ناخن آینه سلامت


آشنایی با     ساختمان ناخن
خوب است قبل از پرداختن به مشکلات ناخن ابتدا با ساختمان آن آشنا   شویم:
بستر ناخن: بستر ناخن قسمتی از ناخن است که بافت عظیم و نازا نامیده میشود. بخش بستر ناخن از لبه بافت زایا و جوانه زننده یا هلالی به هیپونی کیم امتداد مییابد. بستر شامل رگهای خون، اعصاب و رنگدانه است. همانطور که ناخن از ریشه تولید میشود به سمت پایین بستر ناخن حرکت میکند که با افزودن مواد ناخن به ضخامت ناخن کمک میکند. مسطح و صاف بودن بستر ناخن برای رشد طبیعی آن بسیار مهم است.اگر اینطور نباشد ناخن ممکن است شکسته شود و یا شیارهایی برروی آن ایجاد شود که استفاده از لوازم آرایشی را بر روی ناخن غیر ممکن سازد.
ورقه ناخن: قسمت قابل روِیت ناخن است. همان چیزی که ما از آن بنام ناخن یاد میکنیم و از کراتین سخت و نیمه شفاف ساخته شده و کمی محدب است.ورقه ناخن اساسا بی رنگ است اما بواسطه شبکه مویرگهای خونی که در زیر آن واقع است صورتی بنظر میآید.
لانولا: قسمتی از ماتریکس و در واقع هـمان قسمت هلالی شکل سفید رنگی است کـه در ته ناخن قابل مشاهده است وبیشتر در ناخن شست مشخص است. عـلت سفید بودنش آن است که هنوز سلولهای آن کراتینه نشده و به تکامل نرسیدهاند.
کوتیکول: ادامه بستر ناخن بوده و بین پوست انگشتان و ورقه ناخن واقع است و این دو بخش را به یکدیگر متصل میسازد. کوتیکول ناخن به عنـوان یک سد ضد آب عمل کرده و از ورود باکتری و دیگر عوامل بیماریزا به قسمت ماتریکس جلوگیری میکند.

<!–[if !supportLineBreakNewLine]–>
<!–[endif]–>

رشد ناخن
ناخن ها در تمام مدت در حال رشد هستند اما سرعت رشد آنها بستگی به عوامل بسیاری ازجمله سن، تغذیه، بیماریها، هورمونها و فصول سال دارد. ناخن بطور طبیعی ۱/۰ میلی متر در روز و یا ۳ میلی متر در ماه رشد میکند. ناخن های انگشتان دست سریعتر از ناخنهای انگشتان پا رشد میکنند وسرعت رشدآنها در تابستان بیشتر از زمستان است. اگر ناخن به طـور کامل از جایش کنده شود رشد یک ناخن کامل از محل ریشه تا نوک آزاد، در دستهاحدوداً ۶ ماه طول میکشد اما در مورد ناخن های شست پا این زمان بین ۲۱تا۸۱ ماه است. جالب است بدانید که سرعت رشد ناخنها در افراد راست دست در دست راستشان و افراد چپ دست در دست چپشان بیشتر است.به طور کلی سرعت رشد ناخنهای مردان از زنان بیشتر است اما در زنان باردار ومسن سرعت رشد از آقایان بیشتر میشود.

مشکلات شایع ناخن
حال که عضو ناخن را بهتر شناخته و درک میکنیم، میتوانیم با روشی اصولی تر از ناخن های خود مراقبت کنیم. همه ما خواهان ناخنهای محکم و خوش فرم هستیم. اما در بسیاری از موارد ناخنها توانایی ایجاد یک نمای زیبا و دلنشین در دستها را ندارند و فرد مشکلات فراوانی با ناخنهای خود دارد. در این موارد ناخنها کمی پس از رشد ترک میخورند، میشکنند ویا سطح آنها پوسته پوسته و یا لایه لایه میشود. همچنین در برخی از خانمها، ناخنها بسیار نرم هستند و دارای استحکام مورد نظر نیستند. ناخن نیز مانند سایر اعضاء بدن میتواند دچار طیفی از بیماریها شود. در بررسی بیماران باید به چند نکته توجه داشت؛ اینکه آیا این حالت مادرزادی است و یا اکتسابی؟ آیا در اثر عوامل خارجی مثل ضربه ایجاد شده است یا عوامل درونی مثل کمبود آلبومین؟
برخی از بیماریهای عفونی و خودایمنی و کمبود انواع ویتامینها و برخی مواد معدنی میتوانند ساختار ناخن را تغییر دهند و ایجاد انواع گوناگونی از ناخنهای بد شکل رانمایند. تشخیص این موارد صرفا به عهده پزشک است. در این صورت با درمان صحیح و به موقع مشکل برطرف میشود. اما در بسیاری از افراد که دارای هیچ گونه بیماری نیستند و یا از کمبود ویتامین رنج نمیبرند نیز ناخنها کماکان نرم و شکننده هستند. مشکل شکنندگی ناخن نسبتا شایع است و به کرات در کلینیک مشاهده میشود. تخمین زده شده در ایالات متحده ۴۰ میلیون نفر دچار این مشکل هستند در ایران آمار دقیقی وجود ندارد.
ساختار ناخن در افراد مختلف با توجه به زمینه ژنتیک، اندکی با یکدیگر متفاوت است، که همین امر موجب تفاوت در میزان استحکام و مقاوت ناخنها میشود. از آنجایی که ناخن یک عضو بیرونی است، بهراحتی در معرض بسیاری از عوامل قرار میگیرد. این عوامل میتوانند موجب تغییر در خواص فیزیکی و یا مواد متشکله لایه ها شوند. که به این ترتیب زمینه ساز شکنندگی و نرمی ناخن خواهند بود. تردی و شکنندگی ناخنها مشکل بسیاری از خانمهاست. علت آن میتواند فـرو بردن دست در آب داغ، اختـلال در جـریان خــون، کمبود ویتامینهای A، C، B6و نیاسین، کمـبود آهن و کلسیم و کم کاری تیروئید باشد.
در این حالت ناخنها لایه لایه و ضخیم میشوند و سطح آنها نامنظم و ناهموار میشود.به نظر میرسد که پرهیز از تماس زیاد دست با آب، پوشیدن دستکشهای نخی نازک در زیر دستکشهای پلاستیکی در هنگام کارهای روزانه، پرهیز از تماس دستها با مواد شیمیایی مثل حلالهای لاک، کوتاه نگه داشتن ناخن و استفاده مکرر از ترکیبات نرم کننده و مرطوب کننده میتواند به بهبود این حالت کمک کند.
مشکل دیگری که در بسیاری ازناخنها ایجاد میشود،لکه های سفید روی ناخن است. این لکه ها میتوانند در اثر تروما (ضربه)، داروها و بیماریهای سیستمیک ایجاد شوند. شاید بتوان گفت، که ضربههایی که به طور مکرر به صفحه ناخن وارد میشود (مثل کندن صفحه ناخن توسط ناخنهای دیگر، استفاده از پولیش و مانیکور کردن) از شایعترین علل ایجاد کننده لکههای سفید روی ناخن است. علت مهم دیگر کمبود روی در بدن است.
مشکل دیگر جویدن ناخن است.این کار در خانواده های کم جمعیت به علت کم بودن همبازی یا توجه غیرعادی به فرزندان و در خانواده های پرجمعیت به دلیل محیط شلوغ خانه و کم توجهی به نیازهای عاطفی کودکان شایعتر است . جویدن ناخن از نظر اجتماعی عادتی خجالت آور، ناپسند و غیرقابل قبول به شمار میآید که باعث بینظمی، آسیب ناخن و کوتیکول آن، التهاب و عفونت ناخن، مشکلات دندانی یا عوارض دیگر میشود و نگرانی کودک و خانواده را فراهم میکند.
جویدن ناخن معمولا در شرایطی مانند استرس، اضطراب، تقلید، وراثت و نامنظمی ناخنها ممکن است، ایجاد شود. برخی از انواع شدید ناخن جویدن در عقب ماندگیهای ذهنی شدید دیده میشود. در مواردی که آسیب فیزیکی شدید روی میدهد، بویژه در عقب ماندگی های شدید، باید از روشهایی مانند رفتار درمانی و دارودرمانی کمک گرفت همچنین در صورتی که جویدن ناخن، علامت اختلال روانپزشکی مانند اضطراب و افسردگی باشد، درمان دارویی آن ضرورت دارد.

فرو رفتن ناخن در انگشت
ناخنهای فرو رفته در گوشت ناراحتی است که بیشتر در انگشت شست پا پدید میآیدو هنگامی بروز میکند که ناخن، بد کوتاه شده باشد ویا به علت پوشیدن کفش تنگ فشار زیادی به کناره خارجی ناخن وارد شودو موجب فرورفتگی آن در داخل گوشت شود.
درمان ناخنی که در گوشت فرو رفته است در صورت بروز عفونت، ابتدا درمان عفونت و سپس برداشتن یک قسمت از ناخن از گوشه آن است. برای جلوگیری از فرورفتگی مجدد ناخن در گوشت، کوتاه کردن ناخن به روش صحیح، کم کردن حجم ناخن و از بین بردن ماده سازنده ناخن در محلی که در گوشت فرو میرود، توصیه میشود.
گوشه کردن ناخن معمولا در افرادی پدید میآید که عادت به جویدن ناخن دارند و یا دست های آنان در معرض تماس دائم با مواد شیمیایی است و ناخنها را تمیز نمیکنند و پوست های اطراف ناخن ها را بر نمیدارند. این گوشه ها که به آسانی کنده میشوند، در محل آنها آماس های دردناکی به وجود میآید که نشانه عفونت است. برای درمان عفونت مذکور، باید محل را با الکل یده، مالش داد و یا انگشتان را در محلول اسید بوریک قرار داد . در جلوگیری از گسترش عفونت گوشه ناخن، باید گوشه را با دقت برید و اطراف ناخن را سوهان زد و از تماس زخم با هوا جلوگیری کرد.

ارتباط سلامت تغذیه با سلامت ناخن
ناخنهایی که به راحتی میشکنند و ترک میخورند از مشکلات احتمالی تغذیهای خبر میدهند. کمبود ویتامین Aو کلسیم باعث خشکی و ورقه ورقه شدن پوست میشود. کمبود پروتئین، فولیک اسید، ویتامین B که برای رشد سلولها و احیای سلولهای مرده ضروری است و ویتامین C موجب افتادن ناخنها میشود. کمبود پروتئین باعث ایجاد راه راههای سفید بر روی ناخنها میشود. یک نوع کمبود اسید هیدرولیک ممکن است باعث ترک خوردن و دو نیم شدن ناخن ها شود. دریافت ناکافی ویتامین B12 می تواند ایجاد خشکی، تیرهگی و گرد شدن در ناخن ها شود.
کمبود روی میتواند باعث ایجاد لکههای سفید بر روی ناخنها شود. شکستگیها در ناخنها ممکن است نشانه این باشد که بدن شما به آب و مایعات بیشتری نیاز دارد. وجود قرمزی در پوست اطراف ناخن و کوتیکول شما میتواند به واسطه فقر یا ضعف متابولیسم اسیدهای چرب در بدن شما باشد.بنابراین ناخن ها برای سالم بودن و ماندن، به مقدار زیادی کلسیم، منیزیم، پروتئین و سیلیس و روی نیاز دارند.پس سعی کنید از رژیم غذایی که حاوی ۵۰ درصد میوه و سبزیجات تازه و دارای ویتامینهای ضروری، مواد معدنی و آنزیم هاست استفادهکنید. از مواد غذایی که سرشار از سولفور و سیلیکن هستند مانند کلم بروکلی، ماهی و پیاز وهمچنین از غذاهایی که دارای ویتامین B هستند مانند سویا، ماءالشعیر و از تمام انواع دانه ها و غلات میتوانید در این راه بهره بگیرید. آب و مایعات زیاد بنوشیدو روزانه از آب هویج تازه استفاده کنید که میزان کلسیم و فسفر بالا دارد و در استحکام بخشیدن به ناخن ها فوق العاده عمل میکند.

 

 

 

منبع: پدیدا بزرگترین مرجع علمی ایرانیان 

ارسال نظر