X بستن تبلیغات
X بستن تبلیغات
header
متن مورد نظر

نوشیدن قهوه باعث هوشیاری و شادی میشود

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

متن ترجمه:

نوشیدن قهوه ممکن است به ما کمک می کند در سمت روشن زندگی نگاه کنیم ، با توجه به یک مطالعه جدید نشان می دهد که کافئین می تواند به مردم در تشخیص کلمات مثبت کمک کند .

پژوهشگران آلمانی نشان دادند که داوطلبان با دوز بندی معادل کافئین از دو تا سه فنجان قهوه قادر به تشخیص کلمات مثبتی را با سرعت بیشتری در یک سری از آزمایشات است.

اما روانشناسان آن را در بر داشتند که همان اثر را داشته باشد زمانی که آن را به کلمات منفی آمد.

مطالعات قبلی نشان داده اند که می تواند مثبت کلمات، تصاویر و صداها را با سرعت بیشتری نسبت به آنهایی که منفی تشخیص است.

در تلاش برای درک چگونگی این اولویت ها برای کار های مثبت، محققان آزمایش با کافئین، که منجر به پاسخ سریعتر و اشتباهات کمتری در انجام وظایف ساده ذهنی است.

با توجه به این اثر، آن را می توان انتظار داشت که مصرف این دارو را در کمک به مردم برای تشخیص کلمات هم مثبت و هم منفی با سرعت بیشتری شده است.

لارس ، روانشناس تجربی و تیم خود را از دانشگاه روهر آلمان، از ۶۶ داوطلب خواست برای تصمیم گیری به سرعت به عنوان امکان وجود دارد که آیا رشته از حروف نشان داده شده بر روی یک کامپیوتر، کلمات.

نصف قرص حاوی ۲۰۰mg از کافئین ۳۰ دقیقه قبل از آزمون، معادل دو یا سه فنجان قهوه داده شد، در حالی که نیمی دیگر یک قرص لاکتوز که تا به حال هیچ تاثیری بر روی نتایج داده شد.

محققان داوطلب که مصرف قرص های کافئین به ۷ درصد دقیق تر در شناخت کلمات مثبت نسبت به عبارت دیگر.

پروفسور Kuchinke پیشنهاد به این دلیل که کافئین به ویژه تحریک بخش هایی از مغز که متصل به مثبت.

اگرچه کافئین بعضی از توابع ذهنی را بهبود می بخشد، مطالعه ما نشان می دهد که این خاص ممکن است برای انواع خاصی از محرک، مانند فقط کلمات مثبت، "او گفت.

مطالعات قبلی نشان داده اند که کافئین احتمالا تحریک سیستم عصبی مرکزی را با افزایش فعالیت دوپامین ماده شیمیایی مغز است که با پاداش، خلاقیت، تکانشگری و اعتیاد ارتباط دارد.
 

منبع : پرتال پدیدا

 

ارسال نظر