X بستن تبلیغات
X بستن تبلیغات
header
متن مورد نظر

هیات رییسه مجلس: سئوال از رییس جمهور پابرجاست، احمدی نژاد فردا باید به مجلس بیاید

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

در حالی که کوهکن اعلام کرده بود "10 نفر از طرح سئوال از رییس جمهور انصراف داده اند"، هیئت رییسه مجلس شورای اسلامی در جلسه بعد از ظهر امروز خود درباره سوال از رییس جمهور به این جمع بندی رسید که سوال از رییس جمهور فردا در صحن علنی مجلس شود به گزارش سرویس سیاسی پایگاه خبری تحلیلی انتخاب ٬ هیئت رییسه مجلس شورای اسلامی در جلسه بعد از ظهر امروز خود درباره سوال از رییس جمهور به این جمع بندی رسید که سوال از رییس جمهور فردا در صحن علنی مجلس مطرح شود.

 
براساس این گزارش محمود احمدی نژاد رییس جمهور اسلامی ایران فردا چهارشنبه با حضور در صحن علنی مجلس پاسخگوی سوالات نمایندگان خواهد بود.کواکبیان: کسی امضای خود را پس نگرفته


این در حالی است که کواکبیان از پابرجا بودن طرح سئوال از احمدی نژاد و عدم پس گرفتن امضا توسط تعدادی از نماینده ها خبر داده است.

وی در تذکر شفاهی به هیأت رئیسه مجلس گفت: کسی امضای خود را پس نگرفته است و سوال از رئیس جمهور از سوی هیأت رئیسه اعلام وصول شده پس بنابراین فردا باید رئیس جمهور به مجلس بیاید.

مصطفی کواکبیان در نشست علنی مجلس در تذکر شفاهی تصریح کرد: فردا رئیس جمهور برای پاسخ به سؤال نمایندگان به مجلس خواهد آمد و از افرادی که جزء سؤال کنندگان از رئیس جمهور نیستند و آن را امضا نکرده اند خواهش می کنم که از طرف سؤال کنندگان موضوعی را مطرح نکنند.

نماینده مردم سمنان و مهدیشهر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: ما برای این طرح هزینه های مادی و معنوی بسیاری داده ایم و اینکه یک عده ای بیایند بگویند با رئیس جمهور به گفت و گو بنشینیم و این مساله را حل و فصل کنیم درست نیست.

وی افزود: کسی امضای خود را پس نگرفته است و سؤال از رئیس جمهور از سوی هیأت رئیسه اعلام وصول شده پس بنابراین فردا باید رئیس جمهور به مجلس بیاید.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی خطاب به هیأت رئیسه گفت: از هیأت رئیسه می خواهم تحت تأثیر این جو سازی ها قرار نگیرد و طبق وظیفه خود و آئین نامه داخلی مجلس عمل کند.

محمدرضا باهنر نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی در پاسخ به تذکر کواکبیان گفت: هیأت رئیسه مجلس تلاش خود را می کند که همه موارد طبق آئین نامه مجلس اجرایی شود

مطهری: امکان انصراف از سوال از رئیس​جمهور وجود ندارد/خبر بازپس گیری امضاها دروغ محض است

علی مطهری در مورد اظهاراتی مبنی بر انصراف ۱۱ امضا کننده طرح سؤال از رئیس جمهور گفت: این خبر دروغ محض است و اگر کسی از پاسخ‌های نمایندگان احمدی نژاد قانع شده بود حداکثر ظرف یک هفته فرصت داشت موضع‌گیری خود را اعلام کند.

وی با استناد به ماده ۱۹۶ آیین نامه داخلی افزود: براساس این ماده چنانچه پس از یک هفته حداقل یک چهارم نمایندگان مجلس که سوال را امضا کردند از سوال منصرف نشده باشند، رئیس مجلس موظف است در اولین جلسه سوال آنان را قرائت و فوراً برای رئیس جمهور ارسال کند و این سوال ظرف ۴۸ ساعت تکثیر و در دسترس نمایندگان قرار گیرد.

مطهری سخنان برخی اعضای هیئت رئیسه در مورد کاهش تعداد امضاها را ادامه روند مخالفت‌های برخی اعضای هیئت رئیسه با طرح سؤال دانست و گفت: پس از پاسخ‌های نمایندگان رئیس جمهور در کمیسیون‌ها ما هم یک جلسه عمومی برگزار کردیم و از همه سؤال کننده‌ها خواسته شد تا در این جلسه حضور پیدا کنند. در آنجا هم هیچ کس سخن از قانع شدن به میان نیاورد و بر اساس روال، طرح سؤال را به هیئت رئیسه ارسال کردیم.

طراح سؤال از رئیس جمهور تإکید کرد: طرح سؤال اعلام وصول شده است و بیان سخنانی که خبر از حذف امضاها یا از حدنصاب افتادن طرح می‌دهند منطقی نیست.

وی تاکید کرد: این طرح فردا ۲۴ اسفند بدون هیچ مانعی براساس توافقات قبلی اجرایی می‌شود.

چه می شود؟

پیش از این، "انتخاب" در گزارشی آورده بود: هنوز کسی نمی داند احمدی نژاد بالاخره فردا (پس از بارها انصراف نمایندگان از سئوال از رییس جمهور) به مجلس می رود یا نه!

اما انچه که از شنیده های خبرنگار "انتخاب" پیداست اینکه رییس جمهور چهارشنبه در مجلس برای پاسخ به سوالات نخواهد رفت،  مگر اینکه کار به نحو دیگری دنبال شده و به یک جلسه هماهنگی هدفمندی یارانه ها وبرخی موارد دیگر میان اعضای کابینه و نمانیدگان تبدیل شود!

منبع:انتخاب

ارسال نظر