X بستن تبلیغات
X بستن تبلیغات
header
متن مورد نظر

پیروزی انقلاب اسلامی

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

یروزی انقلاب اسلامی در ایران تنها یک حادثه داخلی برای تغییر یک رژیم سیاسی نبود. بلکه همان‌گونه که بسیاری از دولتمردان آمریکائی، اسرائیلی و اروپائی در خاطرات خود از آن روزها تعبیر کرده‌‌اند، انقلاب از دیدگاه آنان زلزله‌ای ویرانگر برای جهان غرب بود.گذشته از آنکه آمریکا مطلوبترین شرائط جغرافیائی، اقتصادی و نظامی را در یکی از حساسترین مناطق جهان که مرزهای طولانی با رقیب (دولت شوروی) داشت، از دست می‌‌داد امواج این انفجار بزرگ رژیمهای وابسته به غرب را در ممالک اسلامی و بلاد عربی متزلزل و بیمناک کرده بود. پیام اصلی انقلاب اسلامی ماهیتی فرهنگی داشت و مبتنی بر اندیشه دینی و ارزشهای معنوی بود. پیروزی انقلاب به معنای صدور پیام و ارزشهای آن و به حرکت در آمدن موجی از خیزشهای رهایی بخش در کشورهای اسلامی و جهان سوم بود. همزمان با ایران، رژیم وابسته به آمریکا در نیکاراگوئه نیز سرنگون شد. در افغانستان دولت شوروی ناگریز از کودتای خونین و سپس لشکرکشی و اشغال این کشور شد تا حرکت اسلامی را مهار کند. در عراق، کودتای صدام با همین هدف شکل گرفت. مردم لبنان و فلسطین پیروزی انقلاب ایران را جشن گرفتند و جهاد خویش را در شکلی نوین و ملهم از انقلاب اسلامی آغاز کردند.

پیروزی انقلاب اسلامی در ایران تنها یک حادثه داخلی برای تغییر یک رژیم سیاسی نبود. بلکه همان‌گونه که بسیاری از دولتمردان آمریکائی، اسرائیلی و اروپائی در خاطرات خود از آن روزها تعبیر کرده‌‌اند، انقلاب از دیدگاه آنان زلزله‌ای ویرانگر برای جهان غرب بود.گذشته از آنکه آمریکا مطلوبترین شرائط جغرافیائی، اقتصادی و نظامی را در یکی از حساسترین مناطق جهان که مرزهای طولانی با رقیب (دولت شوروی) داشت، از دست می‌‌داد امواج این انفجار بزرگ رژیمهای وابسته به غرب را در ممالک اسلامی و بلاد عربی متزلزل و بیمناک کرده بود. پیام اصلی انقلاب اسلامی ماهیتی فرهنگی داشت و مبتنی بر اندیشه دینی و ارزشهای معنوی بود. پیروزی انقلاب به معنای صدور پیام و ارزشهای آن و به حرکت در آمدن موجی از خیزشهای رهایی بخش در کشورهای اسلامی و جهان سوم بود. همزمان با ایران، رژیم وابسته به آمریکا در نیکاراگوئه نیز سرنگون شد. در افغانستان دولت شوروی ناگریز از کودتای خونین و سپس لشکرکشی و اشغال این کشور شد تا حرکت اسلامی را مهار کند. در عراق، کودتای صدام با همین هدف شکل گرفت. مردم لبنان و فلسطین پیروزی انقلاب ایران را جشن گرفتند و جهاد خویش را در شکلی نوین و ملهم از انقلاب اسلامی آغاز کردند. جنبشهای اسلامی در مصر، تونس، الجزایر، سودان، عربستان و ترکیه احیا شدند.پس از جنگ جهانی دوم نظمی ظالمانه بر جهان حکمفرما بود. مناطق مختلف جهان بین دو قدرت غالب شرق و غرب تقسیم شده بود و سازمان‌های نظامی ورشو و ناتو نگهبانان این نظم ناعادلانه بودند. هیچ حرکت و تحولی در جهان سوم خارج از این چارچوب و بدون وابستگی به یکی از دو قطب حاکم امکان موفقیت نمی‌یافت. اینک انقلابی در جهان معاصر و در منطقه امن غربیها پیروز شده بود که شعار اصلی آن «نه شرقی نه غربی» بود. نهضت امام در ایران مستقیماً با امپریالیسم آمریکا درافتاده بود و شکست را بر او تحمیل کرده بود. این واقعیت کمونیست‌ها را در ادعای مبارزات ضدامپریالیستی شان خلع سلاح می‌کرد و برای نخستین بار در عصر حاضر، دین را به عنوان عاملی حرکت‌زا در پهنه مبارزات ملتها مطرح می‌ساخت.با وجود همه ناباوریها و تمامی تلاشهایی که در سطح بین‌‌المللی برای حفظ رژیم شاه و جلوگیری از موفقیت امام‌خمینی بعمل آمد، انقلاب اسلامی در مرحله نخست مبارزات خویش پیروز گردید و از این جهت پیروزی آن بیشتر به یک معجزه شبیه بود تا تحولی عادی. به جز امام‌خمینی و توده‌‌های بیشماری که خارج از تحلیل‌های معمول، به گفته‌‌ها و وعده‌های امام باور قلبی داشتند، عموم تحلیل‌گران سیاسی و همه کسانی که در رخدادها و حوادث ایران دخیل بودند وقوع چنین پیروزی را، حتی تا روزهای واپسین عمر رژیم شاه ناممکن می‌دانستند.

چنین بود که از صبحدم ۲۲ بهمن ۱۳۵۷ خصومت با نظام نوپای اسلامی در پهنه‌ای گسترده آغاز شد. جبهه دشمنیها را آمریکا رهبری می‌کرد و دولت انگلیس و برخی دول اروپایی دیگر به همراه تمامی رژیمهای وابسته به غرب در آن مشارکت فعال داشتند. شوروی (سابق) و اقمار آن نیز ناخرسند از اتفاقی که در ایران افتاده و به حاکمیت دین منجر گردید، با آمریکائیها در بسیاری از خصومتها همسو شدند. نمونه بارز این هم‌پیمانی در همنوائی نیروهای چپ و راست ضدانقلاب داخل کشور که بعدها اسناد وابستگی آنان به سفارتخانه‌های شوروی و آمریکا افشا گردید و از آن بارزتر هماهنگی همه‌‌جانبه دو کشور در تجهیز صدام و حمایت از او در جنگ با جمهوری اسلامی را می‌‌توان مشاهده کرد. اما امام‌خمینی با همان منطقی که نهضت اسلامی را آغاز کرده بود، در اوج فتنه‌ها و فشارهای خارجی انقلاب را هدایت کرد و آن را با اراده خویش به دوره سازندگی و ثبات هدایت نمود.

نهضتی که امام‌‌خمینی پرچمدار و پایه‌گذار آن بود، توانست غبار از چهره اسلام زدوده و سیمای حقیقی آن را پس از ۱۴ قرن به جهان تشنه عدالت بنمایاند. به همین دلیل است که انقلاب اسلامی ایران در جهان اسلام به عنوان «انقلاب امام‌‌خمینی» شناخته شده است. به همین علت است که تاکنون هیچ یک از طرحهای سیاسی و اقتصادی و نظامی آمریکا علیه ایران که غالباً با حمایت یا سکوت متحدان منطقه‌ای و جهانی آن کشور همراه بوده، به نتیجه نرسیده است. و به همین دلیل است که پس از گذشت نزدیک به سه دهه مقابله غرب با انقلاب، امروز تئوریسین‌ها و سیاستمداران اروپائی و آمریکائی بر ضرورت پذیرش و تحمل واقعیت انقلاب و جایگاه جمهوری اسلامی در عرصه بین‌المللی تاکید می‌کنند. نهضتی که در ۲۲ بهمن ۱۳۵۷ به پیروزی رسید، امروزه برای بسیاری از ملل جهان چراغ راه زندگی است. مهمترین دستاوردهای این انقلاب در صحنه‌ بین‌المللی تاکنون به قرار زیر بوده است.

۱٫ تجدید بنای تفکر انقلابی بر مبنای دین

۲٫ مطرح شدن اسلام بعنوان یک ایدئولوژی انقلابی.

۳٫ تلفیق موفقیت آمیز رهبری سیاسی و مذهبی.

۴٫ احیاء اخوت اسلامی در میان مسلمانان جهان.

۵٫ احیاء روحیه گرایش به معنویات و ارزشهای دینی در میان مسلمانان جهان.

۶٫ احیاء روحیه خودباوری و سلطه ستیزی در میان ملتها.

۷٫ منفعل شدن دولتها و قدرتها در برابر اراده ملتها.

از این رو «22 بهمن» تنها نباید به عنوان روز پایانی یک رژیم سیاسی و آغازی بر حیات رژیم دیگر تلقی گردد. بلکه باید از آن به عنوان سرفصلی برجسته در تاریخ سیاسی ایران و نقطه‌ای عطف در روند مبارزات ملت ایران یاد کرد.بیست و نهمین بهار ازادی درحالی فرا می رسد که شمیم یاد و نام بت شکن قرن، بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی و شهیدان سرافراز انقلاب همچنان در سراسر سرزمین بزرگ و پرافتخار ایران جاری است و سالگرد پیروزی انقلاب کبیر اسلامی ، در سال مزین به نام پیامبر اعظم ص با عطر و نور محرم و برکت ایام قیام سیدالشهدا، همراه گشته و رمز پیروزی ملت مومن، متحد و شجاع ایران یعنی تاسی به حبل المتین اسلام ناب نبوی و پیروی از استقامت حسینی را در اذهان زنده می سازد و وفاداری همیشگی ایرانیان را به راه و رسم سیدالشهدا متجلی می کند.

انقلاب اسلامی که به فرموده امام راحل امت انفجار نور بود، براساس منطق و سنن الهی تاریخ ، همچنان بر مبنای عوامل اصلی پیروزی خود یعنی وحدت، تمسک به اسلام و پیروی از ولی فقیه زمان به پیش می رود و با وجود همه توطئه‌های سنگین و پیچیده جبهه استکبار، دلهای ملت‌ها را به سوی بنای تمدن نوین اسلامی جلب می کند، بیداری رو به گسترش اسلامی که نمود این حقیقت ناب است نشان می دهد، نصرت و یاری پروردگار به برکت ایمان و ایثار این ملت/ همچنان شامل حال انقلاب بزرگ اسلامی است چرا که والله متم نوره ولو کره الکافرون.اکنون ملت بزرگ ایران در این روز عظیم خدایی و پس از حضور پرشور در راهپیمایی سراسری یوم الله بیست و دوم بهمن سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی مواضع خود را اعلام و با فریادهای بلند تکبیر بر ان مهر تایید می زند:

۱- ملت مسلمان و انقلابی ایران جایگاه رفیع نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در منطقه و جهان را مرهون پیروی از اسلام عزیز و رهنمودهای بنیانگذار کبیر جمهوری اسلامی و رهبر معظم انقلاب حضرت ایت الله خامنه ای مد ظله العالی دانسته و در این روز مبارک و به یادماندنی با امام راحل عظیم الشان، شهیدان گرانقدر و رهبر فرزانه انقلاب عهد و پیمان می بندد که با همان شور و طراوت و تدبیر بهمن ۵۷ ، آرمانهای اصیل انقلاب را پیگیری نموده و همچنان متحد و مقتدر و سرافراز از این انقلاب باعظمت تا تحقق همه اهداف سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی آن پاسداری کند.

۲ – جبهه استکبار و در راس آن شیطان بزرگ در ماهها و هفته‌های اخیر با تمام امکانات خود و با تکیه بر ناتوی فرهنگی و رسانه‌های امپریالیستی، صهیونیستی ، به جنگ روانی و سیاسی با ملت ایران و نظام جمهوری اسلامی برخاسته است تا این ملت شریف را از حق مسلم، قانونی و بین المللی خود در استفاده از انرژی صلح امیز هسته ای محروم سازد ، ملت ایران در این روز تاریخ ساز، ضمن تجلیل از دانشمندان افتخارآفرین در عرصه‌های مختلف، متحد و همدل و هم صدا اعلام می کند، در مقابل هیچ فشار و توطئه و تهدیدی از حقوق مسلم خود و دستاوردهای گرانسنگ انقلاب اسلامی به ویژه فناوری هسته ای، عقب نشینی نخواهد کرد و پایداری و استقامت در این مسیر را یک تدبیر ملی دانسته و با همه وجود از سیاستهای مدبرانه و قاطع نظام برای احقاق این حق ملی دفاع خواهد نمود.

۳- دشمنان کینه توز اسلام و انقلاب و ایران یعنی نومحافظه کاران حاکم بر کاخ سفید، در هفته‌های اخیر با ادبیات تهدید و تحریم در مقابل ایرانیان صف کشیده اند ملت هوشیار ایران، شکست شیطان بزرگ در تحمیل خواسته‌های خود بر نظام اسلامی را ریشه اصلی این کینه توزی‌ها و خصومتهای کور می‌داند و به این گروه تروریست پرور توصیه می کند تا باتلاق شکست در عراق و لبنان و افغانستان، آنها را به طور کامل در خود فرو نبرده است، خفت شکست را بپذیرند و ضمن تمکین در برابر حقوق ملت ایران، بیش از پیش خود را در افکار عمومی ملتها، مفتضح نسازند

۴ – حضور پرافتخار و شورآفرین ملت ایران در دو انتخابات خبرگان و شوراها که تجلی راستین مردمسالاری دینی بود، نشان داد که این ملت براساس رهنمودهای امام راحل و رهبر فرزانه انقلاب اسلامی، حضور در همه صحنه‌های سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی را بر خود فرص دانسته و این بیداری و هوشیاری مومنانه را شایسته خدمت بی دریغ، بی وقفه و بیش از پیش همه مسئولان و قوای سه گانه می داند، لذا ضمن اعلام حمایت از تحرک و تلاش رئیس جمهور محترم دکتر احمدی نژاد و دولت نهم برای گسترش عدالت، رفع محرومیت، مبارزه با فقر و فساد و تبعیص و پیگیری آرمانهای انقلاب اسلامی قوای سه گانه را به تلاش بیشتر برای خدمت به ملت و حل مشکلات موجود به ویژه مهار گرانی و تورم که مشکلاتی را دامنگیر قشر ضعیف جامعه کرده است ؛ دعوت نموده و همه گروهها و جریانهای سیاسی را به تقویت وحدت موجود در کشور و همگامی کامل با ملت فرا می خواند.

۵- منطقه استراتژیک خاورمیانه، در اوضاع کنونی در مقطعی بسیار حساس به سر می برد و پیروزی افتخارآمیز حزب الله لبنان در جنگ ۳۳ روزه با ارتش اسرائیل غاصب و حامیانش ورود به مرحله ای نوین و تعیین کننده را به جهان اسلام نوید می‌دهد لذا ما راهپیمایان شرکت کننده در این مراسم حماسی و ملی ضمن حمایت از روند دموکراتیک و تشکیل دولت قانونی برآمده از رای مردم در لبنان و وحدت ملی میان همه گروهها و احزاب آن کشور و همچنین مبارزان فلسطینی، تخریب آثار تاریخی و اسلامی به دست رژیم جنایتکار اسرائیل و تعرص به مسجدالاقصی را به عنوان اقدامی در اجرای سیاست منحوس یهودی سازی کامل قدس محکوم نموده ، واکنش قاطعانه مجامع بین المللی به ویژه سازمان کنفرانس اسلامی و مسلمانان جهان را نسبت به اهانت اسرائیل خواستار می باشیم.

۶- ملت مسلمان ایران با ابراز خرسندی از هلاکت دیکتاتور جنایتکار صدام ملعون و دعوت از همه کشورهای منطقه برای ایجاد امنیت و ارامش در عراق، بی حرمتی به اماکن متبرکه سامرا را که در آستانه اولین سالگرد این جنایت قرار داریم ، شدیدا محکوم نموده و ضمن آمادگی کامل برای بازسازی حرمین شریفین عسکریین، منشاء اصلی خشونت، ترور و نا امنی در کشور عراق را حضور اشغالگران آمریکایی و انگلیسی دانسته و تنها راه تحقق عراق آباد و آزاد را تقویت دولت ملی این کشور و خروج بی قید و شرط اشغالگران از منطقه می داند.

۷- ملت آگاه ایران اسلامی وحدت شیعه و سنی را مهم ترین نیاز جهان اسلام دانسته و هر گونه موضعگیری یا اقدامی که این وحدت را خدشه دار کند، خدمتی مستقیم به آمریکا و جبهه کفر و شرک و نفاق می داند، لذا به اعتقاد به انکه روند تحولات منطقه اگر با هوشیاری همگانی ملتها همراه شود،‌ آینده درخشانی را پیش روی امت اسلامی قرار خواهد داد، تمامی علمای بزرگوار جهان اسلام، روشنفکران سیاسی و مذهبی و مسئولان کشورهای اسلامی را به ادای وظایف خطیر خود در جهت تقویت وحدت شیعه و سنی فرا می خواند.

 

 

# bust light

Islamic Revolution in Iran, only a domestic incident was not a political regime change. But as many American statesmen, Israel and their European memories of those days have interpreted the Revolution from the viewpoints of their Zlzlhay was devastating for the West. Moreover they most wanted U.S. geographic conditions, economic and military one of the most sensitive regions in the world long borders with the rival (the Soviet government) was the kind of waves this big bang dependent regimes in the West and the Islamic بلاد starts trembling and fear had Arabic. Main message of the Islamic Revolution was a cultural and nature-based religious and spiritual values had thought. Revolution means the issuance of message and values and the coming wave of movement Khyzshhay deliver the Islamic countries and the Third World. Same with Iran, affiliated to the American regime was overthrown in Nicaragua also. Soviet government in Afghanistan and then Nagryz generalship of bloody coup and occupation of the country to inhibit the Islamic movement. In Iraq, Saddam\’s coup was formed with the same goal. Lebanon and the Palestinian people celebrated the victory of revolution and Jihad in his new form and inspired by the Islamic Revolution began. Islamic movements in Egypt, Tunisia, Algeria, Sudan, Saudi Arabia and Turkey were revived. The cruel chaos of World War II world was rampant. Different regions of the world\’s two dominant powers was divided into East and West and the Warsaw and NATO military organizations guards this order was unfair. No movement and transformation in the Third World outside this framework and without polarization dependence of possible success Nmyyaft ruling. Now, revolutionary in the contemporary world and in Western victory that secured the main slogan \”not Eastern, not Western respectively. Movement in Iran Imam Draftadh directly with U.S. imperialism and the defeat had imposed on him. The fact the communist claim their disarmament campaign Zdampryalysty told for the first time era, religion as a factor Hrktza nations campaign raised digging area. Nabavryha despite all efforts and all the international level to protect and prevent the Shah\’s regime Amamkhmyny success was made, the revolution in his victorious campaign was the first step in this direction and the victory was more like a miracle to normal development. Except Amamkhmyny and numerous masses outside the usual analysis, according to Imam believes heart and promises were general and political analyst for all who were involved events and the occurrence of events such victory, even up to days Saints knew Omar Shah impossible.

Such was the hostility of the Persian date 22 Bahman, 1357 morn fledgling Islamic regime of extensive Phnhay began. Dshmnyha Front and the British government told the U.S. leader and some other European governments, along with all related regimes in the West had the active participation. Soviet Union (former) and its moons also dissatisfactory happened in Iran and been led to rule religion, with many Americans were in line with hostility. Typical allies in the left and right Zdanqlab conform forces within the country of their dependence on documents that later Soviet and American embassies were disclosed and the obvious coordination of the two countries Hmhjanbh equipping and supporting Saddam in his war with the Islamic Republic can be observed. But the same logic Amamkhmyny the Islamic movement had begun, the peak external pressure and temptation led the revolution and with it his determination to be guided course builders and stability.

Amamkhmyny and guiding the movement it was founded, could dust cleared and Television of the true face of Islam after the 14th century the world justice Bnmayand thirsty. This is why the Islamic Revolution in Iran in the Islamic world as \”the revolution Amamkhmyny\” is known. This is why so far none of the political and economic plans against Iran and U.S. military support for K often silence or regional allies and with countries of the world, the result has not come. And this is why after nearly three decades of revolution against the West and today, European and American theoreticians and politicians need to accept and tolerate the reality of revolution and the Islamic Republic of position in the field of international emphasis added. Movement in the Persian date 22 Bahman, 1357 victory was, for many nations today, lights the way of life. The most important achievements of this revolution are as far below the international scene is.

۱٫ Building renewal based on revolutionary thinking religion

۲٫ Have presented Islam as a revolutionary ideology.

۳٫ Successfully integrated political and religious leadership.

۴٫ Resuscitation fraternity among the Muslims of the Islamic world.

۵٫ Resuscitation spirit towards Spiritual and religious values among Muslims.

۶٫ Resuscitation and domination spirit Khvdbavry contention between nations.

۷٫ Passive to the powers of governments and nations will.

So \”Persian date 22 Bahman\” only not as a political regime and the final days of life regime started to be considered. But it must be as prominent headlines in the history of Iran and turning point in the process of nation struggles to learn. Twenty-ninth jubilee, while spring reaches learn and remember the name of Shamim iconoclast century, the Islamic Revolution and founder of the Great Revolutionary Martyrs still proud throughout the land of large current and Praftkhar anniversary of the Great Revolution, in the ornate Great Prophet PBUH to the perfume and the light and blessing Muharram holiday Sydalshhda rebellion, with victory been password and faithful people, united and courageous Iran to the Tasian Hbl Almtyn Islam and follow the Prophetic pure strength Hosseini makes living in the minds and lifelong loyalty to the Iranian way of Sydalshhda Mtjly to.

Islamic Revolution Imam Khomeini ordered the U.S. nation was light, based on logic and divine traditions, still based on the major victory of unity, resorting to Islam and follow the supreme leader is going to time and despite all the heavy and complex conspiracies Front arrogance, hearts of nations to attract the construction of modern civilization is awakening to the Islamic expansion was the fact that is pure shows, victory and help bless the lord faith and sacrifice to this nation / revolution are still large, including Islamic Mtm Nvrh though because والله Alkafrvn Korea. now the big nation of the day after the massive presence of God in vibrant march twenty-second National Day of God\’s victory in the Persian month Bahman Islamic Revolution anniversary announce its positions and its Persian month Mehr Tkbyr Fryadhay long approval Zand:

۱ – Iran\’s revolutionary Muslim nation and raise holy place in Iran and the world beholden to follow the guidelines of Islam\’s founder and the Great Republic and Revolution Leader Ayatollah Khamenei and known fashion Zlh Alaly Mubarak and to this day Imam Khomeini memorable with great Alshan, Farzaneh Revolutionary Martyrs Granqdr leader Treaty Testament closes with the salty and refreshing and tact in the Persian month Bahman 57, original revolutionary ideals and still pursue a united and strong and proud of this revolution to achieve all goals Bazmt political, social, cultural and economic to the guard.

۲ – Front arrogance and the peak months and Satan in recent weeks, with all its resources and relying on cultural and media Natvy imperialist, Zionist, psychological and political war with the Iranian nation and the Islamic Republic has become the nation Sharif the right of Muslim law and its international use of peaceful nuclear energy makes denied, in its day on the instrument, while celebrating Aftkharafryn scientists in different fields, and sound Hmdl Nations and announces the public pressure and conspiracy and a threat to certain rights and achievements of Islamic Revolution Gransng especially nuclear technology, will retreat and stability and endurance in a path with all the tact and knowledge of national policies and decisive military Mdbranh Ayatullah right national defense will.

۳ – implacable enemies of Islam and the revolution and the ruling Nvmhafzh Karan White House in recent weeks with threats and sanctions literature lining the Iranians are smart people in Iran, defeat Satan in their demands imposed on the Islamic roots of this Khsvmthay blind malice and considers terrorist groups and to recommend that the swamp Prevert defeat in Iraq and Lebanon and Afghanistan, they fully own is down Nbrdh, humiliating defeat, and also accept the rights of the Iranian people accept, more than before the public opinion of nations, infamous Nsaznd

۴ – presence Praftkhar Shvrafryn Iranian nation and two of experts and council elections, which was manifested genuine religious democracy, that this nation according to the guidelines of Imam Khomeini and Islamic Revolution Leader Farzaneh, present in all scenes political, social, cultural and economic in its Frs knowledge and consciousness awakening and faithfully serve the worthy unsparing, non-stop over before all three branches of officials and knows, therefore, while announcing the effort to support mobility and respected doctor President Ahmadinejad and the ninth government for justice, Eliminated, fight poverty and corruption and pursue the ideals of Islamic Revolution Tbys and three branches to more effort to serve the nation and solve problems, especially inflation and inflation harness that community problems fall class is weak; and invited all groups and political activities to strengthen unity in the country and full synchronization with the nation calls.

۵ – strategic Middle East, the situation is now very sensitive point to take victory over Hezbollah Aftkharamyz 33-day war with Israel and the zionist supporters Login modern stage and determines the Muslim world is promising, so we march participating in this ceremony and national epic, while supporting the democratic process and the votes derived from the legal government of Lebanon and national unity among all groups and parties in the country and Palestinian combatants, destruction of historical monuments and criminal regime to Israel and Trs Msjdalaqsy to act as policy making sinister Jewish text has condemned Quds, determined response of the international community, especially the Islamic Conference and the Muslim world than we have called insulting Israel.

۶ – Muslim people of Iran expressed satisfaction with the criminal dictator Saddam killed all the damned and invited the region for security and peace in Iraq, Samarra Mtbrkh profane places ahead of the first anniversary of this crime, we also condemn and prepared for reconstruction Hrmyn Shryfyn Skryyn, the main source of violence, terror and insecurity in Iraq and considered the presence of American and English occupation, and only realizing Abad and free Iraq strengthen national government and unconditional withdrawal of occupation region knows.

۷ – Islamic unity of the nation aware of the most important Shiite and Sunni Muslim world need any knowledge or action essentially centrist policy positions that will undermine the unity, direct service to America and Front blasphemy and hypocrisy knows and Shrek, so whether to believe regional developments if nations with universal consciousness to be a brilliant future before the Islamic nation will, all honorable Muslim world scholars, intellectuals, political and religious authorities and Muslim countries to pay their duties to strengthen the great unity Sunni learn calls

.

ارسال نظر