X بستن تبلیغات
X بستن تبلیغات
header
متن مورد نظر

چگونه از شر جوش های صورت خلاص شویم؟

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

آیا فکر می کنید که روغن‌های گیاهی می‌توانند آکنه های صورت شما را برطرف کنند یا خیر؟
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

پاسخ این سؤال «آری» است. روغن‌های معطر گیاهی یک درمان مؤثر برایِ اکثر مشکلات آکنه پوستی هستند. آکنه در نوجوانان بسیار رایج بوده و می‌تواند در دامنه سنی ۱۰ تا ۴۰ سال نیز در افراد رخ دهد. آکنه‌ها موجب به جای ماندن اسکار‌های پوستی در محلی می شوند که غدد چربی یا سبوم حضور دارند. عوامل اصلی که موجب ایجاد آکنه پوستی می‌شوند عبارتند از: ارث، عادات غذایی، استرس، عدم تعادل هورمون‌ها، استفاده نامناسب و بیش از اندازه از دارو‌ها و آلودگی.

روغن‌های معطر گیاهی برای درمان مشکل آکنه: 

آکنه یک مشکل دائمی نیست. شما می‌توانید به طور طبیعی و به کمک روغن‌های معطر گیاهی از این مشکل جلوگیری کرده و یا به درمان آن بپردازید. برخی از این روغن‌ها عبارتند از:
روغن اسطوخودوس: 

این روغن حاوی خواصِ ضدعفونی کننده، ضد باکتری و ضد قارچ منحصر به فردی است. مشکلات پوستی بیشماری نظیر سوریاس، آکنه، چین و چروک ناشی از افزایش سن، آفتاب سوختگی و دیگر اختلالات پوستی به طور مؤثری به وسیله این روغن گیاهی درمان می‌شوند. روغن اسطوخودوس خواص شفابخش زیادی دارد. و به همین علت است که از آن در بسیاری از صابون‌ها و یا سایر فرآورده‌های زیبایی و آرایشی استفاده می‌شود. استفاده از این روغن همچنین بسیار ایمن بوده و عوارض جانبی خاصی برای پوست ندارد. مخلوط روغن اسطوخودوس و بابونه می‌تواند برای درمان اگزما مورد استفاده قرار بگیرد. این روغن همچنین برای التیام بریدگی‌ها، زخم‌ها و سوختگی‌های سطحی، مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 

روغن چوب صندل: 

این روغن یک پاک کننده عالی برای پوست بوده و آن را تقویت می‌کند. این روغن به پاک کردن اسکار‌های زشت پوستی، مانندِ جای جوش و آکنه از سراسر بدن، کمک می‌کند. روغن چوب صندل پوست شما را درخشان می‌کند؛ و به همین علت است که در فرآورده‌های آرایشی و مراقبت از پوستِ بیشماری مورد استفاده قرار می‌گیرد. این روغن خواص پاک کنندگی و مرطوب کنندگی بیشماری دارد. این اثرات نیرومند به تازه شدن پوست و از بین رفتن جوش‌های پوستی کمک می‌کند.
 

روغن لیمو:

روغن لیمو غنی از اسید سیتریک است، که به ترمیم پوست و زیبایی آن کمک می‌کند. این روغن سریع‌ترین راه برای درمان آکنه است. این روغن رنگ پوست را بهبود می‌بخشد و ظاهری درخشان به آن می‌دهد. این روغن سلول‌های مرده را احیا کرده و جانی دوباره به آن‌ها می‌بخشد. این روغن خواص ضدعفونی کننده دارد و بدین ترتیب به التیام بریدگی‌ها زخم‌های سطحی پوست کمک می‌کند. این روغن همچنین جوش‌ها و اسکار‌های ناشی از آن‌ها را از پوست می‌زداید و در درمان پوست چرب و کدر بسیار مؤثر است.
 

روغن درخت چای:

روغن درخت چای همچنین به درمان آکنه و جوش‌های پوستی کمک می‌کند. این روغن همچنین درد و آثار ناشی از آکنه‌های شدید و بدخیم را از بین می‌برد.

 

منبع : پارسگارد

 

ارسال نظر