X بستن تبلیغات
X بستن تبلیغات
header
متن مورد نظر

کسر امتیاز جایگزین کاهش سهمیه درلیگ قهرمانان

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

در نشست دیروز کمیته فوتبال حرفه ای کنفدراسیون فوتبال آسیا در کوالالامپور مالزی تصمیمات جدیدی اتخاذ شد.

   به گزارش پایگاه ای اف سی، در این نشست که به ریاست سابورو کاوابوچی رییس ژاپنی این کمیته برگزار شد ، استانداردهای حضور باشگاهها در لیگ قهرمانان آسیا مورد بازنگری قرار گرفت.
 

براین اساس ای اف سی تصمیم گرفت تا از این پس جریمه هایی نظیر کسر امتیاز را به جای کم کردن سهمیه کشورها در صورت رعایت نکردن استانداردهای مد نظر قرارداده شده ، اعمال کند.

این کمیته همچنین اعلام کرد برای حضور در لیگ قهرمانان آسیا هر کشور باید حداقل ۶۰۰ امتیاز از ۱۰۰۰ امتیاز ممکن را کسب کند و سهمیه کشورها از این پس بر اساس امتیاز آنها تعیین می شود.

ای اف سی اعلام کرد دو کشور از غرب و دو کشور از شرق قاره که بیشترین امتیاز را کسب کند ۴ سهمیه در لیگ قهرمانان خواهند گرفت و کشور سوم از هر منطقه سه سهمیه مستقیم و یک سهمیه پلی آف کسب خواهد کرد.کشور چهارم هر منطقه دو سهمیه مستقیم و یک سهمیه پلی آف کسب می کند و کشور پنجم هر منطقه یک سهمیه مستقیم و یک سهمیه پلی آف خواهد گرفت.کشورهای ششم ، هفتم و هشتم هر منطقه تنها یک سهمیه پلی آف کسب می کنند.

این سیستم تعیین سهمیه و استانداردهای جدید از سال ۲۰۱۳ اجباری می شود و کشورهایی که می خواهند در لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۱۳ حضور یابند باید تا اکتبر ۲۰۱۲ گواهی کمیته حرفه ای را دریافت کنند.

در این نشست مصوب شد در صورتیکه تیمی به علت تبانی و شرط بندی و یا سایر موارد فساد در فوتبال متهم و محکوم شود ، برای فدراسیون آن کشور محرومیت یا جریمه ای در نظر گرفته نشود.

در همین مورد مقرر شد برای چنین پدیده هایی آیین نامه انضباطی تهیه شود.در این آیین نامه اهدافی برای پیشگیری ، اجتناب و بررسی تبانی لحاظ می شود.

کشورهای عضو همچنین درباره استانداردهای حضور در لیگ قهرمانان آسیا در سالهای ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶ مذاکره کردند و شکل جدید برگزاری و تاریخ مراحل مختلف از جمله فینال رقابتهای لیگ قهرمانان و جام کنفدراسیون آسیا در سال ۲۰۱۳ و نیز احتمال برگزاری دیدارهای روز ششم مرحله گروهی به صورت همزمان مورد بررسی قرار گرفت.

تمام تصمیمات اتخاذ شده در نشست کمیته فوتبال حرفه ای باید توسط کمیته مسابقات و سپس کمیته اجرایی ای اف سی به تصویب برسد.

ارسال نظر