X بستن تبلیغات
X بستن تبلیغات
header
متن مورد نظر

کشتار زنان و کودکان در افغانستان + تصاویر

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

امروز برای زنان و کودکان غیر مسلح افغانستانی یک تراژدی واقعی رقم خورد . کشتار خانه به خانه زنان و کودکان افغانستان توسط یک سرباز مسلح آمریکایی .

به گزارش «تابناک» ، از عصر امروز خبر کشتار زنان و کودکان افغانی تیتر یک همه خبرگزاری های جهان شده است . بامداد یک شنبه یک سرباز آمریکایی در جستجویی خانه به خانه ، به سمت زنان و کودکان افغانی آتش گشود و آنان را قتل و عام کرد. تا کنون مقامات افغانستانی از کشته شدن ۱۶ نفر ، ۹ زن و ۳ کودک خبر داده اند. رئیس جمهور کرزای این جنایت را جنایتی غیر قابل بخشش نامیده است .

 یکی از مقامات محلی افغان در این باره گفته است که این سرباز آمریکایی وارد چهار خانه در این دو روستا شده است و همه افراد حاضر در این محل ها را هدف قرار داده است که علاوه بر ۱۶ کشته ، ۵ نفر هم به شدت زخمی شده اند .

مقامات ناتو علیرغم سکوت اولیه خود ، این اقدام را عمل خودسرانه سربازی خوانده اند که خود را تسلیم کرده است . باراک اوباما نیز گفته است که این خبر را خبری تراژیک و شوک آور می داند و با  مردم افغانستان اظهار همدردی کرده است .

 

بازماندگانی افغانی جنازه خانواده های خود را منتقل می کنند

مک کین جمهوریخواه هم گفته است که هیچ توضیحی برای چنین کشتاری ندارم که عنوان کنم . جالب تر از همه هری رید ذهبر جمهوربخواهان سنا است که در اقدامی شرم آور این کشتار را به دلیل فشار های روحی دانسته است که سربازان آمریکایی تحمل می کنند . وی ادامه داد که این کشتار یک حادثه بوده که باید از بابت آن اظهار تاسف کرد.
 

دو کودک افغانی با ترس و نگرانی ، در نزدیکی محل جنایت ، در حال تماشای انتقال اجساد زنان و کودکان

برخی از مقامات افغان گفته اند که اجازه نخواهند داد که این سرباز آمریکایی از این کشور خارج شود و باید در افغانستان به دستان عدالت سپرده شود.

 
مادری افغان که توجه همگان را به جنازه فرزندش جلب می کند .
 

پس از حادثه یک ماه پیش در افغانستان که سربازان آمریکایی در پایگاه های خود به آتش زدن قران پرداختند ، این دومین باری است که در همین مدت کم یک ماهه احساسات مردم افغانستان از فعالیت های نیروهای آمریکایی در این کشور جریحه دار می شود و متاسفانه پایانی هم بر این کشتار و هتک حرمت ها وجود ندارد .

 

منبع : تابناک

 

ارسال نظر