در بدترین روزها امیداور باش، زیرا زیباترین باران ها از سیاه ترین ابرهاست.


صابون نرم بادام کوجیک اسید

 

اسید کوجیک ماده ای جادویی که از تخمیر قند جوانه های برنج به دست می آید و مصرف مداوم 90 روزه این صابون باعث برطرف شدن لک های دوران بارداری و هورمونی و همچنین لک های آفتاب سوختگی و کک و مک شده و موجب جوانی و روشنی پوست شما میشود .

پایه اولیه این صابون بر اساس صابون بچه می باشد و هیچ گونه ترکیب شیمیایی در این صابون به کار نگرفته است و آسیبی به پوست شما نمی رساند .

خـريد پستي >> قيمت فقـط : 34000 تـومان
  
دسته : مجله خبری       نویسنده :       زمان ارسال : ۲۵ اسفند ۱۳۹۰       بازدید : 716 views

حنجره ناحیه مرکزی گردن را اشغال می کند. این عضو در اطفال بالاتر از بالغین قرار دارد. غضروف کریکوئید در اطفال در سطح چهارمین جسم مهره گردنی و در بالغین در سطح هفتمین مهره گردنی است. غلاف کاروتید (شریان کاروتید، عصب واگ، و ورید ژوگولرانترن) در کمپارتمان جانبی گردن قرار گرفته و با حنجره مجاورت دارد. اسکلت سخت حنجره متشکل از تعدادی غضروف و یک استخوان است. هیوئید تنها استخوان مجاری هوایی است. بقیه ساختمان‌های مستحکم حنجره همه غضروفی‌اند. غضروف تیرودید زیر استخوان هیوئید واقع می‌شود و غضروف کریکوئید زیر غضروف تیروئید است. حلقه‌هایتراشه به غضروف کریکوئید متصل‌اند. در مورد حلقه‌های نای شاید دقیق‌تر آن باشد که به آن‌ها تعل اسب‌های نای بگوئیم. چون در قسمت خلفی نای وجود ندارند. استخوان هیوئید به وسیله غشای تیروهیوئید به غضروف تیروئید متصل می‌شود و غضروف تیروئید متصل می‌شود و غضروف تیروئید به وسیله غشای کریکوتروئید به غضروف کریکوئید (انگشتری) وصل می‌شود.

عضلات حنجره در دو گروه کلی قرار می‌گیرند:

  1. عضلات خارجی که کل حنجره را به عنوان یک واحد حرکت می‌دهند. اکثر اینها ره استخوان هیوئید وصل می‌شوند و شامل گروه سوپراهیوئید که حنجره را بالا می‌برند و گروه اینفراهیوئید که حنجره را پائین می‌آورند هستند.
  2. عضلات داخلی حنجره که دست‌اندرکارتحرک تارهای صوتی‌اند. تمام عضلات داخلی باعث می‌شوند که تارهای صوتی حلقی به طرف خط وسط حرکت کنند (آدوکسیون) به جز عضله کریکوآرتینوئیدکه سبب آبروکسیون تارهای صوتی می‌شوند. عصب‌گیری حرکتی عضلات داخلی حنجره از عصب حنجره‌ای راجعه (زوج مغزی X) است. تنها استثنائ، عضله کریکوتیروئید است که از شاخه خارجی عصب حنجره‌ای فوقانی عصب می‌گیرد که شاخه‌ای از عصب واگ (زوج دهم) است.

غضروف‌های آرتینوئید در بالای قسمت خلفی غشای کریکوتیروئید واقع شدهآند هرکدام از این‌ها یک جسم، یک زائید عضلانی و یک زائید صوتی دارد. زائده صوتی به وسیله رباط صوتی به سطح داخلی غضروف تیروئید متصل می شود. درست در بالای تارهای صوتی حقیقی یک بریدگی وجود دارد که به آن بطن حنجره می‌گویند. بلافاصله در بالای در لای بطن مجموعه دیگر از تارهای صوتی قرار گرفته که تارهای صوتی کاذب نام دارند و برآمدگی‌های مدورتر و کندی هستند که در صفحه‌ای بالاتر از تارهای صوتی حقیقی واقع شده‌اند. این‌ها عضلات زیادی ندارند ولی غدد فراوانی دارند. حنجره به سه ناحیه سوپراگلوتیک و، گلوتیک و ساب گلوتیک تقسیم می‌شود. قسمت سوپراگلوتیک از نوک اپی گلوت تا بطن حنجره است. ناحیه گلوتیک اساساً شامل تارهای صوتی حقیقی است و تا ۵ تا ۷ میلیمتر پایین‌تر از رباط صوتی امتداد می‌یابد. ناحیه ساب گلوتیک از قسمت تحتانی گلوت تا کنار تحتانی غضروف کریکوئید امتداد دارد. حنجره در هیپو فارنکس واقع است بریدگی‌های لترال حلقی در هر طرف حنجره سینوس‌های پیریفرم‌اند. این‌های مسیر اصلی عبور غذا برای رسیدن به مری گردنی‌اند.

برای دسترسی  به ادامه مطلب فایل زیر را دانلود کنید

دانلود کامل تحقیقمحبوب کن - فیس نما

دیدگاه شما در مورد این مطلبتخم مرغ پز سوسیسی

برای پخت حتما چند قطره روغن درون یا به دیواره محفظه دستگاه بریزید بعد از آن 1 یا 2 عدد تخم مرغ شکسته و در قسمت مورد نظر می ریزیم و بعد از روشن کردن دستگاه بین 5 تا 7 دقیقه صبر میکنیم تا رنگ چراغ سبز رنگ روی دستگاه روشن شود و سپس اگ مستر را با استفاده از سیخ چوبی یا پایه مخصوص کمی کج کرده و به شکل سوسیسی در آورده و نوش جان کنید.

خـريد پستي >> قيمت فقـط : 65.000 تـومـان
    


X بستن تبلیغات
X بستن تبلیغات